24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najwyższy urzędnik wojskowy mówi, że Tajwan nie rozpocznie wojny z Chinami

Najwyższy urzędnik wojskowy Tajwanu powiedział w czwartek, że Tajpej nie rozpocznie wojny operacyjnej Chiny Napięcia w regionie wzrosły od czasu, gdy Pekin niedawno zarezerwował samoloty wojskowe W kierunku wyspy.

Według Reutersa Tajwan nie „rozpocznie wojny”, powiedział Xiu Guo-cheng.

Niektórzy międzynarodowi obserwatorzy zastanawiają się, czy ostatnia okupacja Chin w pobliżu wyspy nie planuje inwazji na Pekin. Niektórzy uważają, że wojna się zbliża, ale wielu obawia się, że błędne obliczenia na dużą skalę mogą przekształcić się w poważny konflikt i obejmować USA, Japonię, Wielką Brytanię i Australię.

Chiny roszczą sobie prawo do Tajwanu, a kontrolowanie wyspy jest ważną częścią myśli politycznej i wojskowej Pekinu. Prezydent Xi Jinping powtórzył w weekend, że „restrukturyzacja kraju musi być odczuwalna i musi zostać zrealizowana” – cel, który był bardzo realistyczny przy ogromnych postępach chińskich sił zbrojnych w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Tajwan niedawno ogłosił nowe inwestycje w swoje wojsko. Prezydent Tsai Ing-wen powiedział, że pieniądze mają „udowodnić nasze zaangażowanie w ochronę nas”.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział CNBC na konferencji energetycznej w środę, że Chiny nie muszą używać swojego wojska, aby osiągnąć swój cel dotyczący Tajwanu.

Pobierz aplikację Fox News

„Chiny są bardzo potężną gospodarką, a pod względem siły nabywczej Chiny zajmują teraz pierwsze miejsce na świecie nad Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Putin. Sieć. „Poprzez zwiększenie tej potęgi gospodarczej Chiny mogą realizować swoje cele narodowe. Nie widzę zagrożenia”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Pod ukraińską elektrownią atomową wybuchają zaciekłe walki - urzędnicy