28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najwyższy urzędnik wojskowy mówi, że Tajwan nie rozpocznie wojny z Chinami

Najwyższy urzędnik wojskowy Tajwanu powiedział w czwartek, że Tajpej nie rozpocznie wojny operacyjnej Chiny Napięcia w regionie wzrosły od czasu, gdy Pekin niedawno zarezerwował samoloty wojskowe W kierunku wyspy.

Według Reutersa Tajwan nie „rozpocznie wojny”, powiedział Xiu Guo-cheng.

Niektórzy międzynarodowi obserwatorzy zastanawiają się, czy ostatnia okupacja Chin w pobliżu wyspy nie planuje inwazji na Pekin. Niektórzy uważają, że wojna się zbliża, ale wielu obawia się, że błędne obliczenia na dużą skalę mogą przekształcić się w poważny konflikt i obejmować USA, Japonię, Wielką Brytanię i Australię.

Chiny roszczą sobie prawo do Tajwanu, a kontrolowanie wyspy jest ważną częścią myśli politycznej i wojskowej Pekinu. Prezydent Xi Jinping powtórzył w weekend, że „restrukturyzacja kraju musi być odczuwalna i musi zostać zrealizowana” – cel, który był bardzo realistyczny przy ogromnych postępach chińskich sił zbrojnych w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Tajwan niedawno ogłosił nowe inwestycje w swoje wojsko. Prezydent Tsai Ing-wen powiedział, że pieniądze mają „udowodnić nasze zaangażowanie w ochronę nas”.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział CNBC na konferencji energetycznej w środę, że Chiny nie muszą używać swojego wojska, aby osiągnąć swój cel dotyczący Tajwanu.

Pobierz aplikację Fox News

„Chiny są bardzo potężną gospodarką, a pod względem siły nabywczej Chiny zajmują teraz pierwsze miejsce na świecie nad Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Putin. Sieć. „Poprzez zwiększenie tej potęgi gospodarczej Chiny mogą realizować swoje cele narodowe. Nie widzę zagrożenia”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Aktualizacja gubernatora Nowego Jorku: Gubernator Kathy Hochul ogłasza maskę wewnętrzną dla obszarów, w których szczepienie nie jest potrzebne