12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roman Abramowicz: Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę i właściciela Chelsea

Roman Abramowicz: Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę i właściciela Chelsea
A rząd Wielkiej Brytanii powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że tak było: Dodanie siedmiu kolejnych oligarchów i polityków – Łącznie z Abramowiczem – do listy osób sankcjonowanych.

Abramowicz ogłosił w tym miesiącu, że planuje sprzedać Chelsea, ponieważ „jest to w interesie klubu, kibiców i personelu, a także sponsorów i partnerów klubu”. Nastąpiło to po tym, jak ogłosił, że przekazał „nadzór” nad klubem powiernikom fundacji charytatywnej klubu.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Biuro ds. Rozwoju poinformowało w czwartkowym oświadczeniu, że nowe sankcje doprowadzą do zamrożenia jego aktywów i zakazują „transakcji z osobami fizycznymi i firmami w Wielkiej Brytanii”. Miliarderowi grozi również zakaz podróżowania, uniemożliwiający mu wjazd do Wielkiej Brytanii.

Według rządu Wielkiej BrytaniiChelsea otrzyma specjalną licencję na dalsze „organizowanie meczów i prowadzenie interesów związanych z piłką nożną” – w tym płacenie zawodnikom i personelowi klubu – ale pewne działania, takie jak kupowanie i sprzedawanie biletów nowym zawodnikom na mecze inne niż te, które zostały już sprzedane kibicom , nie będą dozwolone. Dotychczasowi posiadacze karnetów sezonowych będą mogli uczestniczyć w meczach, a także kibice, którzy kupili bilety przed czwartkiem.

Zgodnie z oświadczeniem kibice mogą kupować jedzenie i napoje w tych meczach, a pod sankcjami zewnętrzni sprzedawcy, którzy kupili lub wyprodukowali produkty klubowe przed czwartkiem, będą mogli sprzedawać swoje istniejące zapasy, o ile nie zostaną przekazane Chelsea .

Brytyjski parlamentarzysta Chris Bryant wcześniej wezwał Abramowicza do utraty własności Chelsea po obejrzeniu ujawnionego w 2019 r. dokumentu rządu brytyjskiego, w którym stwierdzono, że Abramowicz był przedmiotem zainteresowania ze względu na jego „powiązania z państwem rosyjskim i jego ogólne powiązania z aktywizmem i praktykami korupcyjnymi”. Poseł powiedział w tweecie na Twitterze.

Według rządu Wielkiej Brytanii, Abramowicz jest wyceniany na 9,4 miliarda funtów (12,36 miliarda dolarów).

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała w tym miesiącu, że Wielka Brytania ma „absolutny zamiar” ukarania rosyjskich oligarchów, dodając, że Wielka Brytania pracuje nad „kolejną listą” oligarchów, aby ich ukarać.

READ  Sześć statystyk Christiana McCaffreya podkreśla ciągłą wielkość gwiazdy 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Nie ma gdzie się ukryć żaden z przyjaciół Putina” – powiedział Truss.

Więcej do śledzenia…