30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roger Angell, który z pasją pisał o baseballu, umiera w wieku 101

Roger Angell, który z pasją pisał o baseballu, umiera w wieku 101

Podobnie jak jego matka, Pan Angel został redaktorem literatury w The New Yorker, gdzie odkrył i wychował pisarzy, w tym Ann Petty, Bobby Ann Mason i Garrison Keelor. Przez chwilę zajmował dawne biuro matki – eksperyment, Powiedział ankieterowiTo była „najdziwniejsza rzecz na świecie”. Współpracował również ściśle z pisarzami, takimi jak Vladimir Nabokov, John Updike, Donald Barthelemy, Ruth Japvala i VS Pritchett.

Pan Angel był również znany ze swojego corocznego, całostronicowego wiersza świątecznego „Pozdrowienia, przyjaciele!” Wiersz, tradycja nowojorska, rozpoczął się w 1932 roku i został napisany przez Franka Sullivana. „Pozdrowienia, przyjaciele!” napisał Pan Anioł. Od 1976 do 1998 roku, kiedy został przerwany, a wznowiony w 2008 roku. W ostatnich latach wiersz napisał Ian Frazier.

W swoich świątecznych wierszach Mr. Angel mieszał śmiałe imiona, z kultury wysokiej i niskiej, które zostały nominowane w tym roku. Oto fragment z 1992 roku:

Tu, gdzie serca się rozmnażają lub rozprzestrzeniają,
W pobliżu Donny Tarte i Michelle Pfeiffer,
Z BB Kingiem i Lucille,
Woody de Meyers i Brian Friel!

Niektóre z jego piosenek można czytać psotnie. „Yo! Święty Mikołaju, weź trochę nieba”, napisał w 1992 roku, „i rzuć skarpetkę Robert Bleigh. „

„Nie jestem pewien, czy był kiedyś bardzo silny pisarz i bardzo ważny redaktor w czasopiśmie od czasów H.L. Menckena, który prowadził The American Mercury” – powiedział w czasopiśmie David Remnick, redaktor „The New Yorker”. Wywiad dla tego nekrologu w 2012 roku. „Roger był silnym i inteligentnym redaktorem o szerokich gustach”.

Pan Angel został przez przypadek pisarzem baseballu. Był już fanem w 1962 roku, kiedy Powiedział do salonu jednemu z rozmówcówpoprosił go, aby „przyszedł na trening wiosenny i zobaczył, co znajdziesz”.

To był szczęśliwy rok być młodym pisarzem dla Baseball: Season One dla New York Mets. „Byli tymi wspaniałymi przegranymi, których Nowy Jork wziął do serca” – powiedział Mr. Angel.

READ  CBA mówi „Produktywność” dla MLB i MLBPA w przeddzień terminu