26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rogel Aguilera-Mederos: Sędzia planuje przesłuchanie 13 stycznia w celu rozpatrzenia zarzutów przeciwko kierowcy, który oddał 110 lat w wypadku śmiertelnym

Pierwszy prokurator okręgowy Alexis King powiedział, że jego biuro prawdopodobnie zaleciłoby 20-30 lat więzienia.

Na rozprawie państwowej w poniedziałek sędzia A.J. Bruce Jones starał się rozwiązać praktyczne problemy z bezprecedensowym charakterem sprawy, w której prokuratura zaczęła domagać się skrócenia kary zamiast obrony.

Sprawa przyciągnęła uwagę kraju, ponieważ jej wyrok został przedłużony. Jones powiedział, że został zmuszony do odbycia 110 lat więzienia z powodu stanowych wytycznych dotyczących wyroków.

Na poniedziałkowej rozprawie zarówno rząd, jak i powodowie stwierdzili, że chcą się upewnić, że żadne zastrzeżenia nie zostaną naruszone w prawo pozwanego do odwołania. Sędzia daje prawnikom czas na zbadanie praktycznych kwestii, aby zapewnić podjęcie właściwych działań we właściwej kolejności.

Proces 13 stycznia ma się odbyć osobiście, a Jones powiedział, że chce, aby Aguilera-Maduros pojawił się na rozprawie, ale nie chce zeznawać.

Jones umożliwi jednak członkom rodziny ofiar złożenie zeznań lub złożenie zeznań na piśmie. Zezwoli każdemu, kto zechce złożyć coś na piśmie w imieniu pozwanego, na zrobienie tego.

„Martwię się o przekształcenie tego obiektu w cyrk, a dla mnie to nie będzie cyrk” – powiedział Jones w poniedziałek.

King zwrócił się wcześniej do sądu o rozważenie limitu 20-30 lat „na podstawie faktów sprawy oraz wkładu ofiar i ich rodzin”.

„To wyjątkowy przypadek i wymaga wyjątkowego procesu” – powiedział dziennikarzom po przesłuchaniu w poniedziałek.

„Cztery zgony oskarżonego, inne poważne obrażenia fizyczne oraz uderzenie jego ciężarówki spowodowały szkody dla wielu osób w naszej społeczności” – kontynuował King. „W końcu moje biuro rozpoczęło proces przeglądu w tym samym tygodniu, w którym oskarżony został skazany, aby sąd mógł rozważyć alternatywny wyrok, który nie jest związany obowiązkowymi strukturami kary”.

Cztery osoby zginęły w wypadku między stanami

Aguilera-Mederos prowadził naczepę ciągnika w kwietniu 2019 r. z prędkością 85 mil na godzinę, kiedy jego hamulce zawiodły, powiedział śledczym w tym czasie. Rozbił się, w ten sposób zapalając stos 28 samochodów na I-70, zabijając cztery osoby i raniąc kilka innych. Departament Policji w Lucknow powiedział wtedy:.

Zginęli Miguel Angel Lamas Arelano, 24 lata; William Bailey, 67; Doyle Harrison, 61; I Stanley Politano, 69.

Aguilera-Meteros, 26 lat, Został skazany w październiku Cztery zabójstwa samochodowe i 23 inne zarzuty po incydencie.

Rozważa się wyrok 110 lat więzienia wydany 13 grudnia, a prawie pięć milionów ludzi podpisało petycję wzywającą policję gubernatora Jareda do zmniejszenia lub ułaskawienia wyroku Aguilery-Madurosa.

READ  Elon Musk, hotelarz Bitcoin, chce sprzedać akcje Tesli o wartości 23 miliardów dolarów, podsumowuje ankieta na Twitterze

Policja poinformowała CNN, że Aguilera-Metro rozważa prośbę o ułaskawienie.

Duan Bailey, brat Williama Baileya, powiedział niedawno CNN, że on i inni spotkali się z policją.

„Szczerze myśleliśmy, że powinien trzymać się od tego z daleka, dopóki postępowanie sądowe się nie skończy” – powiedział Duan Bailey. „To niestosowne, aby gubernator był w to zaangażowany wcześniej”.

Adwokat Aguilery-Mederos powiedział w poniedziałek, że stanowy kodeks karny wymaga reformy.

„Prawo tak naprawdę nie rozróżnia między ludźmi, którzy nie są niebezpieczni dla społeczeństwa, takimi jak pan Medros, a innymi, którzy zostali skazani na dożywocie za zagrażanie społeczeństwu. I myślę, że prawo powinno tworzyć takie typy.

Do raportu przyczynili się David Williams, Raja Rasek, Jennifer Feldman, Melissa Alonso, Amir Vera i Michelle Watson z CNN.