20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińscy użytkownicy mediów społecznościowych eksplodują, gdy Elon Musk tęskni za przestrzenią

Elon Musk został zaatakowany przez chińskich użytkowników mediów społecznościowych po tym, jak satelity jego prywatnej firmy rakietowej SpaceX zmusiły go do manewrowania krajową stacją kosmiczną dwa razy w tym roku, aby uniknąć kolizji.

Delegacja tego kraju do ONZ złożyła w tym miesiącu skargę Chińska Stacja Kosmiczna W październiku i lipcu trzeba było podjąć środki „prewencyjnej kontroli zapobiegania kolizjom”, aby zapewnić bezpieczeństwo i życie astronautom na orbicie.

Chiny powiedziały, że dwa satelity niebezpiecznie wyprowadzają się z internetowej sieci SpaceX Starling i zostały oskarżone o nieprzewidywalny „manewr”. Pekin nie powiedział, jak blisko zderzył się statek kosmiczny.

Najnowsza recenzja pojawiła się kilka miesięcy później Kryzys public relations Tesli w Chinach, kluczowym rynku dla firmy zajmującej się pojazdami elektrycznymi Muskin, sprzedał w zeszłym roku jedną piątą globalnej sprzedaży producenta samochodów w tym kraju.

Właściciele samochodów Domniemane problemy z hamowaniem W przypadku modeli Tesli klient ubrany w koszulkę z napisem „awaria hamulca” przed uczestnikami i mediami podczas kwietniowego Salonu Samochodowego w Szanghaju został poproszony o wspięcie się na dach pojazdu.

Niektóre chińskie bazy wojskowe w Pekinie zakazały właścicielom Tesli parkowania pojazdów w strefach wejściowych, w których mieszkają pracownicy, twierdząc, że kamery samochodowe stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Musk zaprzeczył, jakoby mógł używać tych urządzeń do szpiegowania.

Muskin Starling ma około 1900 satelitów na orbicie Do 12.000 Transmisja szerokopasmowa na ziemię.

„Tesla i SpaceX mają ten sam problem, nie mogą się zepsuć” – dokuczał użytkownikowi portalu społecznościowego Weibo.

Inny chiński użytkownik nazwał Starling „największą stertą kosmicznych śmieci na świecie”. Europejscy profesjonaliści ostrzegają, że rozszerzenie projektu Starling może pogorszyć sytuację Rosnący problem Przewiduje się, że do 2029 r. na orbicie znajdzie się ponad 100 000 komercyjnych statków kosmicznych.

Joseph Ashbacher, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej, Powiedział „Financial Times” W tym miesiącu bezczynność kontynentu sprawiła, że ​​przedsiębiorcy „stworzyli reguły” dla gospodarki kosmicznej.

READ  Jak oglądać Philadelphia Eagles kontra Los Angeles Rams w telewizji Fox teraz

Hu Jijin, komentator chińskiej nacjonalistycznej gazety Global Times, napisał na Twitterze: „Czy możesz wyjaśnić, dlaczego satelity Muska wystrzelone w ramach jego projektu Starling miały dwa bliskie spotkania z chińską stacją kosmiczną? Nie są tam po to, żeby sprzedawać Teslę chińskim daikonatom, prawda?

Inni obywatele chińscy wezwali do wydalenia Muska z Chin.

Starlink nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.