23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rezerwowy Pistons Malachi Flynn traci 50 punktów na rzecz Hawks

Rezerwowy Pistons Malachi Flynn traci 50 punktów na rzecz Hawks

Malachi Flynn, rezerwowy rozgrywający Detroit Pistons, zdobył rzadkie 50 punktów podczas środowej porażki 121:113 z Atlanta Hawks.

Był to dopiero trzeci mecz, w którym zawodnik zdobył 50 lub więcej punktów z ławki rezerwowych, odkąd po raz pierwszy monitorowano liczbę starterów w sezonie 1970–71. Jamal Crawford zdobył 51 punktów dla Phoenix Suns w przegranej z Dallas Mavericks w 2019 r., a Nick Anderson zdobył 50 punktów dla Orlando Magic w zwycięstwie nad New Jersey Nets w 1993 r.

„Teraz jest ciężko, bo ostatecznie chcesz wygrać” – powiedział Flynn. „Ale dobrze jest cieszyć się tą chwilą. Jestem pewien, że za dwa dni będzie naprawdę dobrze”.

50 punktów było rekordem drużyny Pistons w kategorii rezerw, a także najwyższym osiągnięciem w karierze Flynna.

Flynn, którego poprzedni rekord w karierze wynosił 27, miał 18 na 25 rzutów z podłogi i 9 na 12 przy linii. Miał także rekordy sezonu 6 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów w 34 minuty.

Według Elias Sports Bureau, średnia w karierze Flynna wynosząca 5,2 punktu na środę była najniższą średnią w karierze w momencie zdobycia 50 punktów w historii NBA. Został pierwszym zawodnikiem, który w meczu z ławki zdobył 50 punktów i 70% skuteczności, odkąd zaczęli śledzić grę starterów i rezerw.

Do przerwy Hawks prowadzili 59-50, ale za każdym razem, gdy zaczynali odrabiać straty, Flynn pomagał Pistons odpowiadać, rzucając wiadrami z całego boiska.

„Oddawał rywalizujące strzały i trafiał na linię faulu, co go motywowało do działania” – powiedział trener Hawks, Quin Snyder. „Próbowaliśmy grać z nim bardziej agresywnie i wpływać na niego, a on grał dalej. Zagrał świetnie”.

Pod koniec czwartej kwarty Pistons zbliżyli się do pięciu punktów, ale nie mogli już zbliżyć się do wyniku, gdy Atlanta zapewniła sobie miejsce w turnieju play-in Konferencji Wschodniej.

READ  Rafael Nadal pokonuje Novaka Djokovica w 4 setach ćwierćfinałów French Open

Pistons przegrali 10 z ostatnich 11 meczów.

Rozgrywający Cade Cunningham, który początkowo znalazł się w składzie, doznał kontuzji lewego kolana w końcówce meczu. Wśród starterów jego miejsce zajął Jaden Ivey.

ESPN Statistics & Information oraz Associated Press wniosły wkład do tego raportu.