17 maja, 2024

Rezerwowy Pistons Malachi Flynn traci 50 punktów na rzecz Hawks

Malachi Flynn, rezerwowy rozgrywający Detroit Pistons, zdobył rzadkie 50 punktów podczas środowej porażki 121:113 z Atlanta Hawks.

Był to dopiero trzeci mecz, w którym zawodnik zdobył 50 lub więcej punktów z ławki rezerwowych, odkąd po raz pierwszy monitorowano liczbę starterów w sezonie 1970–71. Jamal Crawford zdobył 51 punktów dla Phoenix Suns w przegranej z Dallas Mavericks w 2019 r., a Nick Anderson zdobył 50 punktów dla Orlando Magic w zwycięstwie nad New Jersey Nets w 1993 r.

„Teraz jest ciężko, bo ostatecznie chcesz wygrać” – powiedział Flynn. „Ale dobrze jest cieszyć się tą chwilą. Jestem pewien, że za dwa dni będzie naprawdę dobrze”.

50 punktów było rekordem drużyny Pistons w kategorii rezerw, a także najwyższym osiągnięciem w karierze Flynna.

Flynn, którego poprzedni rekord w karierze wynosił 27, miał 18 na 25 rzutów z podłogi i 9 na 12 przy linii. Miał także rekordy sezonu 6 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów w 34 minuty.

Według Elias Sports Bureau, średnia w karierze Flynna wynosząca 5,2 punktu na środę była najniższą średnią w karierze w momencie zdobycia 50 punktów w historii NBA. Został pierwszym zawodnikiem, który w meczu z ławki zdobył 50 punktów i 70% skuteczności, odkąd zaczęli śledzić grę starterów i rezerw.

Do przerwy Hawks prowadzili 59-50, ale za każdym razem, gdy zaczynali odrabiać straty, Flynn pomagał Pistons odpowiadać, rzucając wiadrami z całego boiska.

„Oddawał rywalizujące strzały i trafiał na linię faulu, co go motywowało do działania” – powiedział trener Hawks, Quin Snyder. „Próbowaliśmy grać z nim bardziej agresywnie i wpływać na niego, a on grał dalej. Zagrał świetnie”.

Pod koniec czwartej kwarty Pistons zbliżyli się do pięciu punktów, ale nie mogli już zbliżyć się do wyniku, gdy Atlanta zapewniła sobie miejsce w turnieju play-in Konferencji Wschodniej.

READ  „Nie ryzykuję swojego rankingu” – Curtis Blades nie dorówna Tomowi Aspinalowi po kontuzji przez TKO na UFC Londyn

Pistons przegrali 10 z ostatnich 11 meczów.

Rozgrywający Cade Cunningham, który początkowo znalazł się w składzie, doznał kontuzji lewego kolana w końcówce meczu. Wśród starterów jego miejsce zajął Jaden Ivey.

ESPN Statistics & Information oraz Associated Press wniosły wkład do tego raportu.