23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W ramach College Football League pomysł potężnej grupy na zreformowanie systemu umarł.

W ramach College Football League pomysł potężnej grupy na zreformowanie systemu umarł.

Jedna liga nadzoruje najwyższy poziom futbolu uniwersyteckiego. Żadnych więcej konferencji, jakie znaliśmy. Miejsca w play-offach są ustalane wyłącznie na boisku. Awanse i spadki dla szkół małych. Wynagrodzenia zawodników są wypłacane bezpośrednio. Zarządzał portalem NIL i transferowym.

Grupa wpływowych liderów chce, aby to wszystko wydarzyło się wkrótce i zachwala to jako najlepszy sposób na rozwój sportu, który ich zdaniem wymaga ratunku.

Kilku rektorów uczelni, porucznik Rogera Goodella w lidze NFL i niektórzy czołowi dyrektorzy tego sportu opracowali plan – który osoby z zewnątrz nazwali „Premier League” – mający na celu całkowite przekształcenie futbolu uniwersyteckiego, osób zaangażowanych w grupę „College Sports Tomorrow”. (College Sports Jutro). stwierdził CST). Sportowiec. Choć plan wzbudził wątpliwości w istniejących instytucjach sportowych, twórcy pomysłu uważają, że powinien zostać wdrożony.

„Obecny model prowadzenia i zarządzania lekkoatletyką uniwersytecką jest martwy” – powiedział kanclerz Syracuse Kent Syverud. Sportowiec Podczas wywiadu.

„Jesteśmy w kryzysie egzystencjalnym” – dodał Prezydent Wirginii Zachodniej Gordon Gee.

Syverud i Gee są częścią CST, 20-osobowej grupy, w skład której wchodzi także drugi dyrektor NFL Brian Rolapp, właściciel Philadelphia 76ers David Blitzer i główny organizator Len Perna z TurnkeyZRG, firmy wyszukującej, która umieszcza prawie wszystkich najważniejszych komisarzy konferencji, w tym… To ostatnio Tony Petitti z Wielkiej Dziesiątki.

Próbują wdrożyć radykalnie nowy system, który zastąpiłby NCAA i College Football Playoff i potencjalnie zapewniłby rozwiązanie huraganu obecnych i przyszłych procesów sądowych wymierzonych w branżę sportową, a także problemów z NIL i portalem transferowym, które naszym zdaniem cała lekkoatletyka uniwersytecka jest zagrożona.

Obecny program CST stworzyłby system obejmujący 70 najlepszych programów – wszystkich członków poprzednich pięciu głównych konferencji, a także Notre Dame i nowego członka ACC, SMU – jako stałych członków i obejmowałby wszystkie ponad 130 uniwersytetów FBS.

Stali członkowie zostaną podzieleni na siedem dywizji po 10 drużyn, do których dołączy ósma dywizja drużyn, które będą awansować z drugiego poziomu.

Ponad 50 drużyn drugoligowych będzie miało okazję rywalizować o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, tworząc system awansów podobny do struktury europejskich lig piłkarskich. 70 stałych drużyn nigdy nie byłoby zagrożonych spadkiem, podczas gdy League Two miałaby motywację do awansu i spadku.

Do play-offów nie będzie potrzebna komisja selekcyjna, ponieważ zwycięzcy ośmiu lig i osiem dzikich kart ligi I przejdą na posezon. Pozycje dzikich kart będą ustalane na podstawie rekordów i play-offów, podobnie jak w NFL.

READ  Reid: Raiders są optymistycznie nastawieni do Jimmy'ego Garoppolo, ale alternatywy są przerażające

CST czerpie pomysły z lig takich jak NFL, Premier League i MLS, aby stworzyć system, który ich zdaniem przyniesie większą wartość telewizji i zrównoważony rozwój. To nie przypadek, że część jej najbardziej wpływowych członków ma bezpośrednie powiązania z tymi związkami.

Jak dotąd grupa miała trudności z pozyskaniem szkół, które grałyby w proponowanej „Premier League”. Zarząd ACC wysłuchał prezentacji grupy w lutym. Jednak zaplanowane kolacje z urzędnikami Wielkiej Dziesiątki, SEC i Wielkiej 12 zostały odwołane. Rzecznicy Wielkiej Dziesiątki i SEC powiedzieli, że komisarze odpowiednio Pettitte i Greg Sankey nie spotkali się z grupą Perny.

Ligi były niechętne i odwoływały spotkania, aby nie denerwować istniejących partnerów nadawczych, w tym ESPN i Fox, według dyrektora zaznajomionego z pomysłami komisarzy.

Do głównych przeszkód stojących przed tym nowym przedsięwzięciem należą wielomiliardowe umowy telewizyjne zawarte przez wszystkie główne konferencje z głównymi stacjami telewizyjnymi: ESPN/ABC, Fox, NBC i CBS. Konferencje FBS podpisały niedawno z ESPN przedłużenie o sześć lat o wartości 7,8 miliarda dolarów w celu uzyskania wyłącznych praw do rozszerzonych mistrzostw College Football Playoff Championship.

Umowy Wielkiej Dziesiątki obowiązują na sezon 2029–2030, umowy Wielkiej 12 na lata 2030–31, a wyłączna umowa SEC z ESPN obowiązuje na lata 2033–2034. Pewien dyrektor telewizyjny nazwał pomysł, że na rynku jest tak dużo niewykorzystanych pieniędzy, jest „naiwny”. Dyrektor CST powiedział, że główne sieci z istniejącymi umowami będą prawdopodobnie musiały zapisać się do planu, zanim będą mogły wejść na otwarty rynek w latach 30. XXI wieku.


Obawy dotyczące modelu biznesowego futbolu uniwersyteckiego wywołały nową falę rozmów na temat przyszłości tego sportu. (Josh Hedges/Getty Images)

Uniwersytety będą właścicielami procentu ligi, co jest modelem wywodzącym się z MLS, którego pionierem był były prezydent Mark Abbott, który jest zaangażowany w CST. W przeciwieństwie do Football League podział przychodów nie będzie równy wśród wszystkich konkurentów, ponieważ większe marki, takie jak Alabama i Notre Dame, otrzymają więcej finansowego tortu. CST wierzy, że wartość dodana będzie wynikać z negocjowania umów telewizyjnych jako jednego podmiotu i tworzenia bardziej logicznych okien transmisji, podobnie jak w przypadku NFL.

Chociaż model CST wyeliminowałby długoletnią strukturę konferencji piłkarskich, stworzyłby jeden podmiot prowadzący negocjacje z potencjalnym związkiem zawodowym reprezentującym zawodników w sprawie zasad NIL, portalu transferowego i struktury wynagrodzeń. Przyjęcie rokowań zbiorowych mogłoby pozwolić jej uniknąć problemów antymonopolowych, które ograniczają zdolność NCAA do egzekwowania własnych zasad.

READ  Handel Jaylonem Johnsonem i Eddiem Jacksonem Bears zaszkodzi Darnellowi Mooneyowi – NBC Sports Chicago

„Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest znalezienie rozwiązania, które będzie możliwe do obrony prawnej, akceptowalne politycznie, rozważne z komercyjnego punktu widzenia i umożliwiające współpracę ze studentami-sportowcami w sposób naprawdę korzystny dla nich” – stwierdziła Perna. Sportowiec.

Administratorzy uczelni są szczególnie zaniepokojeni sprawą House v. NCAA w Północnej Kalifornii, która domaga się dochodów zerowych, których odmówiono sportowcom przed zmianą przepisów w 2021 r. Jeśli powodom się to uda, NCAA i konferencje władzy mogą być zagrożone miliardami dolarów odszkodowania. Sprawa Izby Reprezentantów jest jednym z kilku potencjalnie paraliżujących federalnych pozwów antymonopolowych związanych z prawami sportowców do zatrudnienia i odszkodowaniem NIL.

„Naprawdę wierzę, że konferencje w NCAA mają bardzo duże prawdopodobieństwo bankructwa w najbliższej przyszłości z powodu procesów sądowych, zarówno tych, które będą rozpatrywane wkrótce, jak i tych, które nastąpią” – powiedział Syverud.

Perna rozpoczęła projekt trzy lata temu i jest postrzegana jako jego figurantka. Dzięki swojej roli w firmie Turnkey ma dobre powiązania ze sportem uniwersyteckim.

Według dwóch dyrektorów poinformowanych o propozycji, jednym z powodów, dla których komisarze FBS w zeszłym miesiącu narzucili 15 marca ostateczny termin zatwierdzenia przedłużenia o sześć lat rozgrywek College Football Playoff, była chęć uniknięcia płacenia podatku CST. podczas SportowiecWedług doniesień dyrektorzy zaangażowani w futbol uniwersytecki pytali: „Co wiesz o grupie Perna/Rollab?” Wyrazili zaniepokojenie projektem, który może zostać sporządzony, a także sceptycyzm co do tego, dlaczego taka grupa miałaby rozwiązać złożone problemy stojące przed NCAA.

Choć krytycy w mediach i sportach uniwersyteckich, którzy słyszeli o CST, ostrzegali przed zaangażowaniem się w fundusze private equity, Perna upierał się, że nie jest to przedsięwzięcie dochodowe dla osób z jego grupy. Powiedział, że spółka CST zebrała początkowe fundusze na pokrycie poniesionych opłat, ale odmówił podania kwoty. Planuje się, że nowy format będzie generował większe przychody przy założeniu, że więcej pieniędzy z telewizji zostanie wygenerowanych w modelu podobnym do konfiguracji telewizji NFL.

„Szukaliśmy czegoś na tyle dużego, aby każdy miał szansę konkurować, a to przekłada się na około 70 szkół” – powiedział Syverud. „To także tworzy bardziej wartościowe treści, dzięki czemu generuje zasoby do robienia większej liczby rzeczy, które rektorzy uczelni uważają za ważne dla uniwersyteckiego sportu. Nie chodzi o to, że pieniądze na robienie tego, co najlepsze dla naszych sportowców z college'ów w piłce nożnej, będą pochodzić z nigdzie. Jakoś trzeba to stworzyć.” „I tego też próbujemy się dowiedzieć”.

READ  Joel Embiid i 76ers kopią głęboko, aby dostać się na szczyt Miami, ale prawdziwe wyzwanie zaczyna się teraz

W ostatnich miesiącach kilku czołowych liderów uczelni otwarcie wypowiadało się na temat przyszłości, w której szkoły będą bezpośrednio płacić swoim graczom. Finansowanie na zasadach private equity może zapewnić szkołom dopływ kapitału w celu rozwiązania tych problemów prawnych i wynagradzania sportowców na konkurencyjnych warunkach w zamian za udziały w szkolnej działalności lekkoatletycznej.

Czołowy urzędnik zajmujący się futbolem uniwersyteckim stwierdził, że CST próbuje „kupić futbol uniwersytecki”. Spółka CST odpowiedziała, że ​​jedynie próbuje stworzyć system piłki nożnej, który z kolei zapewniłby zasoby finansowe potrzebne sportom niegenerującym przychodów do przetrwania i rozwoju. Zgodnie z planami sporty inne niż piłkarskie pozostaną w dotychczasowej strukturze konferencji.

„Sportowcy powinni zarabiać i otrzymają wynagrodzenie” – powiedział Syverud. „Większość przepisów zabraniających płacenia sportowcom, w tym te, które nadal obowiązują, zostanie prawdopodobnie unieważniona przez sądy. Będziemy musieli wspierać sport kobiecy, sporty olimpijskie i będziemy musieli zachować sprawiedliwość konkurencyjną i pewne podejścia do posiadania rozsądnej struktury biznesowej.A do tego wszystkiego myślę, że potrzebna jest bardziej scentralizowana krajowa liga uniwersytecka.

CST nie jest osamotniony w poszukiwaniu rozwiązań. SEC i Wielka Dziesiątka, dwie najpotężniejsze konferencje w piłce nożnej, utworzyły sojusz doradczy, którego jednym z oczywistych przykładów jest „zrównoważona przyszłość sportów uniwersyteckich”. Co najmniej jedna szkoła, Florida State, rozważała możliwość nawiązania własnego partnerstwa na rynku private equity.

Zaangażowanie Rolappa w CST uniosło brwi. To on był pomysłodawcą obecnych kontraktów telewizyjnych ligi NFL o wartości 110 miliardów dolarów i był poszukiwany na najwyższe stanowiska komisarzy w college'u. Chociaż w najlepszym interesie NFL leży, aby system zasilania futbolu uniwersyteckiego był silny, dyrektorzy zaznajomieni z rolą Rolappa upierają się, że liga nie jest w to zaangażowana. Rolab odmówił komentarza.

Liderzy CST upierają się, że ich intencje są czyste i nie spieszą się z postępem. Fala legalnej działalności może dramatycznie zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia ich planu lub czegoś takiego. Jeszcze przed dniem potencjalnej fundamentalnej zmiany CST chce przewodzić od przodu, a nie od tyłu.

„Prędkość jest naszym przyjacielem” – powiedział Gee. – Nie mamy zbyt wiele czasu do stracenia.

(Ilustracja u góry: Johna Bradforda Sportowiec; Zdjęcia: iStock)