8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Restauracja w RPA: 22 zabitych w incydencie we wschodnim Londynie

Minister policji Becky Cele powiedział dziennikarzom podczas wizyty na miejscu zdarzenia, że ​​nie jest jeszcze w stanie powiedzieć, co wydarzyło się na miejscu, ale niektóre z ofiar miały zaledwie 13 lat.

Minister powiedział, że próbki ciał zostaną zabrane do laboratoriów toksykologicznych w Kapsztadzie w celu dalszej analizy.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa złożył kondolencje rodzinom ofiar.

„Podczas gdy prezydent czeka na więcej informacji o incydencie, jego myśli skupiają się na rodzinach, które straciły dzieci i rodzinach czekających na potwierdzenie, w jaki sposób ich dzieci mogły zostać dotknięte” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu dodano, że prezydent oczekuje, że ustawa pójdzie w ich ślady po dochodzeniu w sprawie katastrofy.

Przyczyna incydentu jest obecnie badana, powiedział CNN rzecznik policji z Przylądka Wschodniego, brygadier Tempingosi Kinana.

Na scenie zebrały się tłumy w poszukiwaniu bliskich. Minister policji udał się na miejsce zdarzenia w parku celi, gdzie powiedział dużemu tłumowi: „Rodzice są wzywani, aby sprawdzić, czy ich dzieci są zdrowe. Społeczności mówi się, że nie możemy pozwolić naszym dzieciom umrzeć”. Według Reutersa jego nagłe przybycie było transmitowane na żywo w telewizji.

READ  Niedawne wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: komunikaty na żywo