8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech zabitych, dziesiątki rannych w kolumbijskiej zapaści byków Kolumbia

Czterech zginęło, a około 70 zostało rannych Kolumbia Urzędnicy prowincji powiedzieli, że widzowie byli oszołomieni niedzielną walką byków.

Około 145 km (90 mil) na południowy zachód od stolicy, Bogot, byki terroryzowały podobno ulice Espinal Dolimy, gdzie mieszka 60 000 ludzi.

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazywały fragment drzewostanu i bambusa spadający do przodu na ring, na którym miejscowi brali udział w walce byków.

Wśród rannych były dzieci, kobiety i mężczyźni, kolumbijska gazeta El Timepo Powołując się na urzędników miejskich. Nie od razu powiedzieli, co spowodowało katastrofę.

Hodowla w Espinal w Ptolema po upadku. Zdjęcie: Samuel Antonio Kalindo Campos / AFP / Getty Images

„Tym razem zginęły cztery osoby – dwie kobiety, mężczyzna i nieletni” – powiedział lokalnemu Blue Radio gubernator prowincji Tolima Jose Ricardo Orosco.

El Tambo poinformował, że jedna z 51-letnich kobiet zmarła na placu. Pozostała trójka zmarła w miejscowym szpitalu.

Stanowy dyrektor obrony cywilnej, major Luis Fernando Wells, powiedział lokalnej telewizji Caracol, że nikt nie został uwięziony w gruzach. Mówi się, że wielu zaginionych zostało odnalezionych.

Walka byków odbyła się w ramach festiwalu kulturalnego ku czci apostołów Jezusa Chrystusa i męczenników chrześcijańskich świętych Piotra i Pawła. Radny miejski Ivan Ferney Rojas wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że miejscowy szpital jest przepełniony i szuka pomocy z okolicznych miejscowości w leczeniu rannych.

„Potrzebujemy pomocy sąsiednich szpitali i karetek” – powiedział. „Wiele osób nie jest jeszcze leczonych”.

W oddzielnym oświadczeniu z Urzędu Miasta Espinall, tamtejszy personel „głęboko lamentował nad tym, co wydarzyło się na placu walk byków”, ale poprosił mieszkańców i widzów, aby zachowali spokój.

wybrany na prezydenta Kolumbii, Gustavo PedroWcześniej informowaliśmy na Twitterze, że podobny spadek miał miejsce w innej części dzielnicy. Dziewięć osób zostało rannych w sobotę podczas walki byków na zrujnowanym placu w Espinal.

Pedro, były członek Urban Guerrilla Group i wybrany pierwszym lewicowym prezydentem Kolumbii, wezwał władze lokalne, by „nie rozpoznawały już scen, w których dochodzi do śmierci ludzi lub zwierząt”.

READ  Wyrok z procesu Kyle Returnhouse na żywo: Jury powraca do debaty czwartego dnia po tym, jak sędzia zablokował MSNBC.