16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Apple Studio Display: za 1599 USD nie dostajesz tego, za co płacisz

Recenzja Apple Studio Display: za 1599 USD nie dostajesz tego, za co płacisz

Ludzie mają dwie różne reakcje na

jabłko’s

AAPL 0,65%

Nowy monitor studyjny o wartości 1599 USD z kamerą internetową i głośnikami dźwięku przestrzennego:

# 2 Och cudownie! Jak dobrze obcinam paznokcie, ładuję zmywarkę i rozliczam podatki? Nie dotykam ekranu droższego od mojego rzeczywisty Co komputer nie zrobił wszystkiego.

Po tygodniu testów mam odpowiedzi. Niespodzianka! To nie jest dobry obcinacz do paznokci. Cóż, prawdziwą niespodzianką jest to, że nie jest to dobra kamera internetowa, zwłaszcza po tym, jak opowiedział o tym Apple.

Przesyłki monitorów komputerowych poszybowały w górę W czasie wielkiej migracji pracy z domu widać więc, dlaczego Apple chce zaoferować coś innego niż Oferta Pro 4999 USD. Ale nadal 1599 dolarów? To ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku wielu monitorów z wyższej półki.

Nowy ekran został zaprojektowany do parowania z Profesjonalne kierowanie na Mac Studio, która zaczyna się od 1999 USD. Tak, oznacza to 3600 USD lub więcej na skonfigurowanie nowego, błyszczącego komputera Mac. Można jednak zakupić Studio Display oddzielnie w celu parowania Z większością nowszych MacBooków. (Przykro nam, użytkownicy komputerów PC, może działać, ale nie został zaprojektowany z myślą o systemie Windows.)

Nowy wyświetlacz Apple Studio Display może wyglądać jak iMac, ale to tylko wyświetlacz — komputer Mac jest sprzedawany osobno.


Zdjęcie:

Kenny Wasos/The Wall Street Journal

Ponieważ jestem laptopem, który zwykle używa drugiego monitora, monitor studyjny wyglądał jak łapacz snów w domowym biurze: piękny 27-calowy monitor 5K, który przekształca się w doskonałe centrum wideokonferencyjne. Ma 12-megapikselową kamerę internetową, sześć głośników stereo i procesor A13 Bionic (znajdujący się w modelach iPhone’a 11) dla lepszej wydajności aparatu i dźwięku.

Nawet przy tych wszystkich sprytnych rzeczach okazuje się, że monitor studyjny nie jest zbyt mądrym zakupem. Kamera internetowa nieustannie sprawiała, że ​​wyglądałem jak gwiazda domowego wideo z lat 90., a jakość wyświetlania była często nie do odróżnienia od starszych, tańszych opcji.

Niezależnie od przedziału cenowego twojego monitora, zachęcam do porównania opcji z poniższymi kryteriami.

Jakość wyświetlania

Jakość obrazu stała się tak dobra, że ​​jeśli nie jesteś profesjonalistą, prawdopodobnie nie będziesz w stanie dostrzec głównych różnic.

Więc to, co mam, jest profesjonalne. Zatrudniłem Daniela Silvermana, ilustratora kolorów, który spędza dni na poprawianiu kolorów w filmach i reklamach, aby pomógł mi ocenić Apple i wiele innych monitorów Dell 4K (3840 x 2160 pikseli) i 5K (5120 x 2880 pikseli)

Samsung

A

LG.

(Proszę nie kupować ekranu 1080p. Wygląda teraz jak doo-doo, ponieważ wszystkie nasze laptopy mają wyższą rozdzielczość ekranu.)

Jak zobaczysz na moim filmie, poprosiłem mojego producenta o ukrycie ramek ekranu, abyśmy nie wiedzieli, który jest który. Następnie Daniel i ja oceniliśmy każde z nich, patrząc na te same treści na wszystkich ekranach.

Dwa najlepsze typy Daniela? LG 27-calowy monitor UltraFine 5K o wartości 1300 USD i LG 450 USD, 27-calowy UltraFine 4K obserwator. mój? Nie mogłem wybrać między 5K LG a Apple.

Nowy wyświetlacz Apple Studio Display jest zgodny z większością nowszych MacBooków.


Zdjęcie:

Kenny Wasos/The Wall Street Journal

To jest logiczne. Ten LG 5K, który W 2019 r.Ma mniej więcej takie same specyfikacje jak wyświetlacz Apple, za 300 USD mniej. Apple niedawno przestał sprzedawać model w swoim sklepie – najprawdopodobniej dlatego, że chcą, abyś kupił własny.

Kiedy wyłączyliśmy True Tone, funkcję automatycznej regulacji temperatury kolorów Apple, Daniel również zgodził się z Apple i zgodziliśmy się, że oba są doskonałe. Analitycy, z którymi rozmawiałem, wierzyli, że płyta Apple została wykonana przez

Ekran LG.

LG odmówiło komentarza. Rzeczniczka Apple powiedziała, że ​​jest to nowy panel wykonany na zamówienie.

Nawet jeśli nie jesteś bystrym ekspertem, zauważysz jedną dużą różnicę, gdy te monitory staną na Twoim biurku. Modele LG są domyślnie wyposażone w mocowania z regulacją wysokości. Podstawa Apple pozwala na przechylenie ekranu, ale jeśli chcesz przechylić ekran A Poruszaj się w górę i w dół, jakbyś był rozpieszczonym królem, kosztowałoby to dodatkowe 400 USD. Możesz też położyć ten niesamowity nowy monitor za 1600 dolarów na stosie starych książek. Twój wybór.

Chcesz podnieść swój wyświetlacz Apple Studio? Będziesz potrzebować do tego kilku książek lub dodatkowych 400 dolarów. Domyślną wysokość stojaka monitora LG 5K można regulować.


Zdjęcie:

Kenny Wasos/The Wall Street Journal

jakość aparatu

Możesz zrozumieć, dlaczego spodziewałbym się, że kamera internetowa Studio Display będzie kozą (największą wszechczasów). Z aparatem 12 MP i chipem A13 Bionic powinien być na równi z przednim aparatem iPhone’a 11 Pro.

Jednak aparat Apple’a konsekwentnie produkuje ziarniste, rozmyte zdjęcia. W niektórych zdjęciach było wiele brakujących szczegółów, które przypominały mi aparat mojego starego BlackBerry. Plusy: nikt nie widzi moich kręconych włosów.

Dla pewności po raz kolejny przyniosłem dodatkowe oczy. Nagrałem materiał z kamery internetowej na monitorze Studio (12MP), iPhone 11 Pro (12MP), 14-calowym MacBooku Pro (2MP) i wyświetlaczu LG 5K (2MP). Ramki podzieliłem się z kilkoma kolegami, nie mówiąc, które. Grupa była jednomyślna, co ostatecznie spowodowało śmierć kamery internetowej Apple Studio Display. Oczywiście iPhone wyszedł na szczyt.

Nawet przy świetnym oświetleniu kamera internetowa monitora Studio Display była stale uszkodzona przez przedni aparat iPhone’a 11 Pro i kamery internetowe o niższej rozdzielczości w LG 5K i 14-calowym MacBooku Pro.


Zdjęcie:

Joanna Stern/The Wall Street Journal

Po skontaktowaniu się z Apple w sprawie moich wyników, inna rzeczniczka napisała: „Wykryliśmy problem, w którym system nie działał zgodnie z oczekiwaniami. Wprowadzimy ulepszenia w przyszłej aktualizacji oprogramowania”. obserwator sytuacja.

Sztuczka Apple Center Stage ukrywa niektóre z tych problemów z jakością. Gdy poruszasz się po pokoju, kamera internetowa faktycznie przybliża/oddala i przesuwa, aby Cię śledzić. Jeśli ktoś inny dostanie się do strzału, rozszerzy się, aby uchwycić. Jest szybki i działa w wielu aplikacjach do rozmów wideo, w tym FaceTime, Zoom i Skype. Ale czuje się mniej Bardziej przydatne na Macu niż na iPadzie. Kiedy siedzę przy biurku, największym krokiem, jaki robię, jest wypicie kawy.

Jakość słuchawek i mikrofonu

ekran studyjny Zrobić Zdobądź tytuł GOAT za jakość głośnika. Dzięki systemowi sześciu głośników Apple zmiażdżył wszystkie wbudowane głośniki monitora w naszych równoległych testach. Muzyka, filmy, a nawet rozmowy telefoniczne wydawały się pełniejsze.

Układ A13 zapewnia dźwięk przestrzenny, wirtualny dźwięk przestrzenny. podobny do Wsparcie dla HomePod i AirPodsWymaga to muzyki Spatial Audio, którą oczywiście łatwo uzyskać za pomocą Apple TV i Apple Music. Synergia! Według Apple, HBO Max i Peacock oferują go również za pośrednictwem przeglądarek Safari.

Mikrofony też są świetne. Wykonali lepszą robotę niż 14-calowy MacBook Pro w eliminowaniu szumów tła.

Połączenie

Dla użytkowników laptopów monitor to już nie tylko monitor – to stacja dokująca.

Wyświetlacz Studio Display ma cztery porty USB-C – jeden z nich to port Thunderbolt umożliwiający szybkie ładowanie laptopa, a trzy inne do podłączania urządzeń peryferyjnych. Dla mnie mój MacBook jest podłączony do portu Thunderbolt, a mikrofon i dysk twardy są podłączone do innych portów. Po podłączeniu laptopa mogę uzyskać dostęp do tych akcesoriów. Telefon LG 5K ma podobny zestaw portów.

Nowy wyświetlacz Apple Studio Display zawiera port Thunderbolt i trzy inne porty USB-C.


Zdjęcie:

Kenny Wasos/The Wall Street Journal

Więc co kupujesz? Jeśli nie zależy Ci na jakości głośników ani atrakcyjnej aluminiowej konstrukcji, ale masz obsesję na punkcie obrazu 5K, zaoszczędź 300 USD i zdobądź 5K LG. Chociaż są już wyprzedane w wielu sklepach, rzecznik LG mówi mi, że firma spodziewa się ich odsprzedać w magazynie w przyszłym miesiącu. Ale szczerze, te Apple czy LG 5K nie wystarczą, żeby mnie od nich trzymać z daleka Mój zaufany LG 4K o wartości 450 USD. Ekran jest fajny, a i tak przez większość czasu używam słuchawek.

Ale hej, Studio Display jest świetne z jednego powodu: skłoniło nas do myślenia o tym, jaki powinien być ekran komputera. Posiada wiele wbudowanych kamer i koncentratorów USB; Niektóre, jak Inteligentny wyświetlacz Samsung M7 370 USD Testowałem, mam nawet asystentów głosowych i aplikacje. (Niestety jakość wyświetlacza nie była świetna, a podstawka się poruszała.)

Chodzi o to, aby nasi obserwatorzy robili dla nas więcej. Brawo dla Apple, żeby to dogonić. Boo on Apple za opłatę 1599 USD za technologię, która nie jest do końca dostosowana do rynku.


Zdjęcie:

Tammy Lian

Rejestracja tutaj Dla Tech Things z Joanną Stern, nowy cotygodniowy biuletyn. Wszystko jest teraz techniczne. Publicystka Joanna Stern jest Twoim przewodnikiem, dostarczającym analiz i odpowiadając na pytania dotyczące naszego zawsze połączonego świata.

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Sub-marka Vivo wprowadza na rynek flagowy iQOO 9 Pro za 870 USD