15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ratownicy szkolą się, jak wysyłać więcej żywności pracownikom uwięzionym w indyjskich tunelach

Ratownicy szkolą się, jak wysyłać więcej żywności pracownikom uwięzionym w indyjskich tunelach

Silkyara, Indie, 11 listopada 20 (Reuters) – Ratownicy próbują wysłać gotowane posiłki i skonfigurować linie telefoniczne do 41 pracowników uwięzionych przez osiem dni w zawalonym tunelu w indyjskich Himalajach. powiedział w poniedziałek.

Urzędnicy podali, że mężczyźni są uwięzieni w tunelu autostradowym w stanie Uttarakhand od chwili zawalenia się go we wczesnych godzinach porannych 12 listopada i są cali i zdrowi. Przez rurkę otrzymują światło i tlen, suchą karmę, wodę i leki.

Urzędnicy spodziewają się, że wkrótce w gruzie zostanie wywiercona druga 6-calowa rura w celu rozprowadzania ugotowanej żywności, dodając, że ukończono już 42 metry z szacunkowych 60 metrów, powiedział Bhaskar Gulpe, specjalista do zadań specjalnych ds. projektu tunelu.

„Naszym priorytetem jest uratowanie 41 osób uwięzionych w tunelu, abyśmy mogli wysłać im potrzebne zaopatrzenie (rurociągiem)” – powiedział w niedzielę reporterom minister transportu drogowego Unii Nitin Gadkari.

Władze rozważają również zainstalowanie w rurociągu łącza światłowodowego – dodał Gadkari, za pomocą którego pracownicy mogliby wprowadzić do tunelu kamerę lub linię telefoniczną, aby móc rozmawiać z rodzinami.

Mężczyźni otrzymują obecnie przez rurkę orzechy, ryż dal, ciecierzycę i inną suchą żywność, a trzech z nich ma biegunkę, powiedział dyrektor medyczny okręgu RCS Panwar.

Ratownicy badają pięć nowych planów po tym, jak maszyna, która wwierciła się poziomo w gruz, aby wyciągnąć pracowników, tworząc przestrzeń dla mężczyzn, spowodowała poślizg i nagły „dźwięk trzaskania”, gdy próbowali ją ponownie uruchomić.

Nowe plany obejmują pionowe wiercenia ze szczytu góry, które ratownicy mają nadzieję rozpocząć we wtorek w oczekiwaniu na przybycie maszyn, powiedział Jaswant Kapur, dyrektor generalny SJVN, państwowej firmy zaangażowanej w akcje ratownicze.

READ  Jak Alex Pereira zdenerwował Izrael Adesanyę na UFC 281?

Władze nie podały, co było przyczyną zapadnięcia się 4,5-kilometrowego tunelu, ale obszar ten jest narażony na osuwiska, trzęsienia ziemi i powodzie.

W momencie zawalenia się przez noc pracowało od 50 do 60 pracowników, a osoby znajdujące się w pobliżu zjazdu opuściły tunel na autostradzie krajowej, która jest częścią hinduskiego szlaku pielgrzymkowego Sar Dham.

Doniesienia Saurabha Sharmy w Silkyara; Napisane przez Shivama Patela; Redakcja: Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneOtwiera nową kartę