15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rasistowskie wieści były głównym źródłem w procesie o przestępstwa z nienawiści wobec zabójców Ahmeda Arbery’ego

Wszyscy trzej oskarżeni zostali uznani za winnych wszystkich zarzutów w procesie karnym z nienawiści.

To było głównie po procesie państwowym w listopadzie ubiegłego roku Unikałem dyskusji o rasieMcMichaels i Bryan skazani na dożywocie – z Bryan Kwalifikuje się do zwolnienia warunkowego Po odsiedzeniu 30 lat – za ich skazanie pod zarzutami, w tym morderstwem kryminalnym.
Pozwanym zarzucono ingerencję w prawa, m.in nienawidzę przestępczości, I usiłował porwać. McMichaelsowi postawiono zarzut podpalenia. Mogą teraz stawić czoła dożywocie za przestępstwa federalne.

To są rasistowskie przesłania, które wyszły z tego śledztwa.

Były współpracownik Travis McMichael nazwał ją kłamcą

Kiedy analityk wywiadu FBI, Amy Vaughan, zajął stanowisko w zeszłym tygodniu, zeznał na temat wiadomości i postów w mediach społecznościowych, które zawierały oszczercze języki i rasistowskie obelgi między Travisem McMichaelem a jego przyjaciółmi.

Podczas wymiany tekstowej w marcu 2019 r. pojawił się dowód, że Travis McMichael wysłał wiadomość do przyjaciela, że ​​chce nowej pracy, ponieważ nie musi pracować z czarnymi ludźmi. Według pojazdu „niszczą wszystko”, napisał. „Dlatego lubię to teraz robić. Nie widać”.

W innym przypadku on i jego przyjaciel napisali SMS-y o „popełnianiu ohydnych przestępstw” w związku z zastraszaniem, w którym uczestniczyli w szkole średniej.

Dwóch mężczyzn oskarżonych o zabicie Ahmeda Arbery'ego używa rasistowskich obelg w wiadomościach, świadek zeznaje na ich federalnym procesie o przestępstwa z nienawiści

W rozmowie czytanej na głos w hali lotniczej, po tym, jak przyjaciel wysłał mu wiadomość, że odwiedzana przez nich restauracja jest „pełna innych ludzi”, Cracker Barrel zasugerował zmianę nazwy na rasistowskie obelgi.

Wysłał swojemu przyjacielowi piosenkę Johnny’ego Rebela, którą zmontował w rasistowskie oszczercze wideo, w którym czarny chłopiec tańczy do części programu „The Ellen DeGeneres Show”. Rzeczywiste wideo z serialu nie zawierało krzywdzącej piosenki.

Pod filmem na Facebooku, na którym grupa złożonej głównie z czarnych młodzieży bije białego chłopca, Travis McMichael skomentował: „Zastrzelam wszystkich” i określił grupę jako „małpy”.

Travis McMichael odpowiedział na nagranie wideo wysłane przez przyjaciela, pokazujące czarnego mężczyznę nakładającego sos barbecue na głowę białego mężczyzny, mówiąc, że „zabije” czarnego mężczyznę i użyje rasistowskiego oszczerstwa. Zarówno prokuratura, jak i Vaughan opisali wideo jako rasistowskie, a nie rasowe.

READ  Amazon przestaje akceptować karty kredytowe Visa UK za wyższe opłaty

Christy Ronquil zeznał, że Travis McMichael był jego przełożonym Straży Przybrzeżnej podczas służby w Pascacula w stanie Mississippi w 2011 roku. Obaj mieli profesjonalne relacje, ale ponieważ spotykał się ze swoim współlokatorem, który od czasu do czasu widywał się w towarzystwie, Ronquil zeznawał.

Pewnego dnia, kiedy McMichael i jego współlokator weszli, Ronquille poszła na przekąskę do wspólnej jadalni, zeznała. Włączył mecz NBA w Ronqui i powiedział, że grał w nim czarny mężczyzna, do którego był przyzwyczajony. Powiedział, że Travis McMichael zaczął mieć gorzkie komentarze na temat aktywności seksualnej z koszykarzem.

Prokuratorzy unikali obstawiania śledztwa w sprawie zabójców Ahmeda Arbery'ego.  Banki centralne nie będą miały takiej możliwości

– Nazwał mnie miłośniczką słów na n – powiedział Ronquil i nie raz nazwał ją oszczercą.

Ronquil powiedział, że rozmawiał z ojcem wkrótce po incydencie. Zeznała, że ​​„nie została wychowana do używania takiego języka”. Płakała przed salą sądową po swoim zeznaniu w Ronquille.

Jason Seacrist, agent specjalny Georgia Bureau of Intelligence, powiedział sędziom, że zauważył tablicę rejestracyjną na furgonetce Travisa McMichaela po zbadaniu nagrania z kamery na miejscu morderstwa Arbery’ego. Secrist powiedział, że nie wie, kto go usunął. Tabliczka przedstawia starą flagę stanu Georgia, po lewej godło stanu, a po prawej flagę federalną – powiedział.

Zeznał, że do ciężarówki przymocowana była skrzynka narzędziowa z niebieskimi inicjałami krzyża Konfederacji na wewnętrznej pokrywie. Secrist powiedział, że GOB ma swoje inicjały pod kalkomanią, ale nie wiedział, co to znaczy.

Greg McMichael był oburzony, krzyczał jako rasista, a kobieta zeznawała

Kim Ballesteros, były sąsiad McMichaelsa, przedstawił najemcę Gregory’ego McMichaela przed sądem używając rasistowskiego języka.

„Jest dużą czarną kobietą, nie płaci właściwie czynszu” – powiedział Palestros ławie przysięgłych. – Jej imię to Mors. Zeznał, że starszy McMichael powiedział mu, że kobieta nie zapłaciła czynszu na czas, więc wyłączyła swój klimatyzator z zewnątrz. Było lato i upał był wysoki.

READ  USA latają dronami nad Gazą w poszukiwaniu zakładników

„Powinieneś był zobaczyć, jak szybko wielki gruby Black a ** przyszedł z czekiem wynajmu”, powiedział Gregory McMichael, zgodnie z zeznaniami cholesterolu.

Carol Sears była dwudziestym i ostatnim świadkiem.

Sears z Lorschmond w stanie Nowy Jork zeznał w piątek, że on i jego córka uczestniczyli w procesie sądowym w Brunswick w 2015 roku. Powiedział, że Gregory McMichael został zatrudniony jako ich kierowca.

W drodze powrotnej na lotnisko Sears zeznawał o odkryciu lidera praw obywatelskich. Śmierć Juliana Bonda. Bond był deską Prezes NAACP I założyciel prezes Południowe Centrum Prawa Ubóstwa.

Według Searsa, McMichael odpowiedział: „Szkoda, że ​​ten facet był na boisku wiele lat temu”.

„Wszyscy ci czarni to tylko kłopoty. Chcę, żeby wszyscy zginęli” – kontynuował w swoim zeznaniu.

McMichael nadal był „wściekły” na czarnoskórych, zeznając przed Searsem i opisując jego słowa jako gniewne i znaczące.

„To było naprawdę szokujące” – powiedział.

Badacz zeznał, że William „Roddy” Brian nadal używał obraźliwego języka

Były również dowody na to, że telefon Bryana był uprzedzony rasowo, a Vaughan zeznał, że zawierał słowo „n” i użycie słowa „bootlip”, które, jak powiedział, brzmiało „Mr. Ulubione słowo Briana.”

Często używał w wiadomościach oszczerstw przeciwko czarnoskórym Dzień Martina Luthera Kinga Jr, Vaughan powiedział sędziom.

Przyjaciel o pseudonimie Brian „Wielki Marszałek” w wiadomości kpiącej z przekonania, że ​​będzie on Wielkim Marszałkiem parady MLK Day, powiedział analityk FBI.

Ahmed Arbery nie zostałby zabity, gdyby był biały, twierdzą prokuratorzy w procesie nienawiści.

„Nigdy by tego nie zrobił, ponieważ nie zależy mu szczególnie na czarnych ludziach ani na MLK Day” – wyjaśnił Vaughan ławie przysięgłych.

W wiadomości do przyjaciela z okazji MLK Day 2020 Brian napisał do przyjaciela „Happy Bootlip Day”. Wiadomość została odczytana na głos w sądzie.

„Pracowałem dziś jak dupek” – powiedział Brian w wiadomości.

19 lutego 2020 r. Kolejna wiadomość między Bryanem a przyjacielem – cztery dni przed śmiercią Arberry – odkryła, że ​​Bryan spotyka się ze swoją córką, czarnoskórym mężczyzną.

READ  Lisa Marie Presley ostro krytykuje scenariusz „Mściwej” Sofii Coppoli „Priscilla”

Według raportów cytowanych w sądzie napisał: „Ona jest teraz z nim”.

8 kwietnia 2020 r., kiedy ktoś wysłał Brianowi zdjęcie przedstawiające siebie z córką i jej chłopakiem, odpowiedział: „Tak jak powiedziałem, nie powiedziała nic o sobie, dlaczego my mamy?”

Pamela Kirkland z CNN, Alta Spells, Denise Royal, Kevin Conlan i Nick Valencia przyczynili się do powstania raportu.