22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rafael Nadal jest zmęczony cyrkiem z powodu anulowania wizy przez Djokovica

W sobotnim wywiadzie dla CNN 35-latek, który jest w Melbourne przed przyszłotygodniowym Australian Open, opisał, jak bardzo był sfrustrowany meczem Novaka Djokovica na Visa Saga, opisując to. „Cyrk.”

Djokovic został zatrzymany przez australijskich funkcjonariuszy granicznych w sobotę rano po nakazu sądowym, który zakończył się w piątek po tym, jak australijski minister imigracji Alex Hawk po raz drugi cofnął mu wizę.

Przed rozprawą w sądzie federalnym w niedzielę rano według czasu australijskiego mężczyźni są światowym numerem jeden, podejmując ostatnią próbę obalenia wyroku. Teraz spędzę sobotnią noc w areszcie przedimigracyjnym.

Uzasadniając swoją decyzję o anulowaniu wizy mistrza tenisa, minister imigracji Hawk powiedział, że obecność Djokovica w Australii może prowadzić do „wzrostu nastrojów antyszczepionkowych” lub „niepokojów domowych”.

„Jestem artystą cyrkowym z zewnątrz. Ale, jak powiedziałem, jestem trochę tym zmęczony” – powiedział Nadal CNN. „Myślę, że to zaszło za daleko. Moje gratulacje dla Novaka. To wszystko, uwielbiam grać w tenisa”.

Były światowy numer 1 chce dodać do swojej listy 20 głównych kierunków – rekord, który podzielił się z Rogerem Federerem i Djokoviciem, gdy turniej rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Nadal potwierdził, że w ostatnich dniach nie widział ani nie rozmawiał z Djokoviciem.

Zapytany o wpływ sceptycyzmu Djokovica na szczepionkę na opinię publiczną, która uważa numer 1 na świecie za wzór do naśladowania, Nadal powiedział, szanując swojego konkurenta: „ci, którzy są w stanie stworzyć lub zdobyć, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za krzywdzenie innych ”.

„Szanuję go jako osobę. Oczywiście, jako sportowiec jestem bardzo. Nawet jeśli nie zgadzam się ze sposobem, w jaki myśli o tym, jak kontynuować tę epidemię” – powiedział Nadal. „Naprawdę wierzę w szczepionkę… będą pewne reperkusje, kiedy podejmiesz decyzje… zrobiliśmy razem wiele rzeczy. Myślę, że sytuacja jest pozytywna dla naszej gry i dobrze mu gratuluję” – powiedział Nadal.

READ  CTO tabletów Google z systemem Android postrzega sprzedaż tabletów jako „nie za daleko” przepuszczające laptopy.

„To, z czym mierzymy się na całym świecie, jest ważniejsze niż tenisiści i tenisiści… Miliony ludzi już zmarły, a wiele rodzin doświadcza skutków tej strasznej (epidemii) od prawie dwóch lat” – dodał.

Nadal, który wrócił po kontuzji stopy, powiedział, że Australian Open byłby „lepszy z Novakiem Djokovicem lub bez niego” i że w historii gry nie było nic innego niż sam mecz.