23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przestępstwo w Nowym Jorku: pracownik McDonalda dźgnięty nożem podczas obrony kolegów w East Harlem

Przestępstwo w Nowym Jorku: pracownik McDonalda dźgnięty nożem podczas obrony kolegów w East Harlem
East Harlem, Manhattan (WABC) — pracownik McDonald’s został wielokrotnie dźgnięty nożem, gdy bronił innych pracowników przed niesfornym klientem w East Harlem.

Podejrzany zaczął nękać i kłócić się z pracownikami wewnątrz restauracji na 3rd Avenue i East 117th Street około godziny 12.45 w środę.

Uważa się, że miał problem z zamówieniem jedzenia ze straganu i poszedł do lady, aby porozmawiać z kierownikiem, kiedy zaczęli się kłócić.

31-letnia ofiara, która pracuje w kuchni, wyszła z kijem od miotły lub laską w ręce, by bronić laski i została kilkakrotnie dźgnięta, w tym trzykrotnie w plecy, raz w ramię i dwukrotnie w plecy. lewy. Zausznica z kwadratowym frezem.

Został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym, ale podobno jest w stanie stabilnym.

Podejrzany uciekł na zachód na 117 East Street. Został opisany jako mężczyzna w wieku 5’11 lub 6’0, ubrany w czarno-zieloną kurtkę.

To już drugi raz w tym roku, kiedy pracownik fast foodu został napadnięty. W styczniu pracownik Burger King Crystal Byron Nevis został zastrzelony Tuż za rogiem.

„To realne ryzyko, jeśli chodzi o pozostawanie otwarte do późnych godzin nocnych, a to ogromny problem, a te firmy będą musiały zrównoważyć to ze swoimi pracownikami” – powiedział Robert Boyce, były szef detektywów NYPD. „Pięć osób tam pracowało, kiedy to się stało”.

Właściciel/operator McDonald’s Bruce Coley wydał następujące oświadczenie:

„Jesteśmy zszokowani i przerażeni tym bezsensownym i nieuzasadnionym atakiem na jednego z naszych pracowników. Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest naszym najwyższym priorytetem. Będziemy nadal współpracować z NYPD i wspierać naszego kolegi i przyjaciela, gdy wracają do zdrowia”.

Miejscowi twierdzą, że należy dołożyć większych starań, aby chronić pracowników.

„Muszą zapewnić większą ochronę wszystkim tym pracownikom, ponieważ ryzykują życiem” – powiedziała Elizabeth Rodriguez. „Zarabiaj pieniądze, bądź bogaty, więc przynajmniej możesz zrobić, aby byli bezpieczni”.

READ  Dollar General został zmuszony do krótkotrwałego zamknięcia po rezygnacji wszystkich pracowników

Tania Hernandez pracuje w food trucku na ulicy 116. Mówi, że wcześniejsze zamknięcie sprawi, że poczuje się bezpieczniej.

„Myślę, że powinniśmy otworzyć trochę wcześniej, a potem trochę wcześniej zamknąć”, powiedział Hernandez. „Zobaczysz tu szalone rzeczy”.

Przeczytaj także | Policja: Para Bronxów zabija współlokatora po złożeniu skargi na hałas

Ogólnie rzecz biorąc, przestępczość w sąsiedztwie wzrosła w tym roku o 61%, napędzana wzrostem napadów i kradzieży.

Kradzieże wzrosły o 87%, a włamania o 150%. Jednak wielu mieszkańców twierdzi, że polegają na całonocnych daniach na wynos i fast foodach, zwłaszcza tych, którzy pracują poza godzinami pracy lub na wielu stanowiskach.

„Mam nadzieję, że nie zamkną się wcześniej, ponieważ na przykład niektóre z tych restauracji to miejsca, do których wszyscy się udają” – powiedział właściciel Martin, mieszkaniec East Harlem. „Gdybyśmy mieli tu obecność policji, sądzę, że przestępczość spadałaby coraz bardziej i znacznie więcej”.

Ale na stacji metra 116th Street trwają już prace nad wczesnym zamknięciem.

„Praca w nocy naprawdę mnie denerwuje. Jeśli zamkniemy trochę wcześniej, na ulicy jest więcej ludzi, więc czujemy się bezpieczniej” – powiedział pisarz Subway, Renzi Dorje.

———
* Otrzymuj wiadomości naocznych świadków
* Więcej aktualności z Manhattanu
* Prześlij nam informacje o nowościach
* Pobierz aplikację abc7NY z powiadomieniami o najświeższych wiadomościach
* Śledź nas na YouTube
Wyślij napiwek

Copyright © 2022 WABC-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.