24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Protestujący atakują obóz sił indyjskich po tym, jak przypadkowo zginęło 14 cywilów – urzędnicy

Protestujący atakują obóz sił indyjskich po tym, jak przypadkowo zginęło 14 cywilów – urzędnicy

Guwahati, Indie, grudzień 5 (ராய்ட்டர்ஸ்) – வடகிழக்கு தொலைவில் உள்ள இந்தியப் படைகளுக்குச் சொந்தமான முகாமைச் சுற்றியுள்ள பகுதிகளில் எதிர்ப்பாளர்கள் கற்களை வீசியும், தீ வைத்தும் எரித்தனர், குறைந்தது 14 பேர் பாதுகாப்புப்ட் படையினரால்தவறாகக

Urzędnicy rządowi i wojskowi poinformowali w niedzielę, że co najmniej 14 cywilów plemiennych i ochroniarz zostało przez pomyłkę zabitych podczas masowego ostrzału przez siły indyjskie w Nagaland.

„Tłum rzuca kamieniami na zewnątrz” – powiedział Reutersowi z obozu otoczonego przez rozzłoszczonych protestujących funkcjonariusz ochrony, który nie chciał być ujawniony, że nie ma prawa rozmawiać z mediami.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Indyjski minister spraw wewnętrznych Amit Shah powiedział, że był „zasmucony” wiadomością o zabójstwie cywilów w incydencie w sobotni wieczór.

Naczelny minister Nagaland, Naypyidaw, powiedział Rio Reuters, że incydent, który doprowadził do niepowodzenia wywiadu, zostanie zbadany, a winowajcy ukarani.

Co najmniej tuzin cywilów i część personelu bezpieczeństwa zostało rannych w ataku, powiedział urzędnik Ministerstwa Obrony Unii w New Delhi.

Miejscowi w Nagaland są często oskarżani o wprowadzanie w błąd niewinnych mieszkańców podczas operacji przeciwko rebeliantom.

Incydent miał miejsce w wiosce Oding w dystrykcie Mon na granicy z Myanmarem podczas operacji kontrpartyzanckiej prowadzonej przez członków Assam Rifles, części indyjskich sił bezpieczeństwa w stanie, powiedział wysoki rangą funkcjonariusz policji z Nagaland.

Strzelanina rozpoczęła się, gdy ciężarówka z 30 lub więcej górnikami przejechała przez teren obozu Assam Rifles.

„Żołnierze otrzymali informacje o niektórych ekstremistycznych ruchach w okolicy. Kiedy zobaczyli ciężarówkę, błędnie pomyśleli, że górnicy byli rebeliantami i otworzyli ogień, zabijając sześciu robotników” – powiedział Reuterowi wysoki rangą funkcjonariusz policji. Dziennikarze.

„Gdy wieści o strzelaninie rozeszły się w wiosce, setki plemion otoczyło obóz. Podpalili pojazdy Assam Rifles i starli się z żołnierzami przy użyciu prymitywnej broni” – powiedział.

Członkowie strzelcy Assam wzięli odwet, zabijając w drugim ataku kolejnych ośmiu cywilów i ochroniarza, powiedział urzędnik.

READ  Armii Ospreys pozwolono wrócić do lotu 3 miesiące po ostatniej śmiertelnej katastrofie w Japonii

W ostatnich latach Indie próbowały zmusić Myanmar do wypędzenia rebeliantów z twierdz rebeliantów w gęstych dżunglach graniczących z Nagaland, Manipur i Arunachal Pradesh.

(Ta historia dostosowuje się do spadku w tytule)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Zarira Hussaina; Dodatkowy raport Shilpy Jamkandikar, pod redakcją Roopama Jaina, Williama Mallarda i Davida Evans

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.