10 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Robert E. Ujawniono zawartość kapsuły czasu wyjętej z piedestału posągu Lee

Richmond, chodź. – W środę znaleziono zardzewiały almanach z 1875 r., płócienną kopertę i srebrną monetę. Kapsułka jednorazowa Od ponad 130 lat przebywa w Konfederacji Generalnej Roberta E. Wrighta w Wirginii. Ukryty pod wysokim posągiem Lee.

Po pięciu godzinach otwarcia kapsuły przez strażników państwowych wielu się tego nie spodziewało, ponieważ była równie interesująca, jak uszkodzone przedmioty w wodzie. Pudełko z ołowianym silnikiem również było nieco zaskakujące.

Zapisy historyczne doprowadziły wielu do przekonania, że ​​kapsuła zawierała dziesiątki przedmiotów związanych z Konfederacją oraz zdjęcie zmarłego prezydenta Abrahama Lincolna. Ale w ciągu kilku minut jego zawartość została ujawniona, a składników było niewiele.

W sumie były trzy książki. Oprócz Almanachu była tam podarta książka z różową okładką, która wydawała się być wydaniem Collinsona Pierreponta Edwardsa Burgwyna „The Huguenot Lovers: A Tale of the Old Dominion”. Był inżynierem budownictwa z Richmond, który pracował nad projektami na Memorial Avenue, gdzie znajdowała się statua Lee.

Pojawiła się również broszura o elektrowniach wodnych dla miasta Manchester, na południe od Richmond.

Sue Donovan, Konserwator Zbiorów Specjalnych na Uniwersytecie Wirginii, urodziła się 22 grudnia 2021 r. w Konfederacji Generalnej Roberta E. Snydera w Richmond. Lee pracuje nad kopertą wyjętą z kapsuły czasu znajdującej się pod posągiem.Steve Pomocnik / AB

Devon Henry, wykonawca, który pracował nad usunięciem posągu Lee i demontażem piedestału w Richmond, powiedział, że po raz drugi kapsuła nie została jeszcze znaleziona.

„Jestem tak samo zainteresowany”, powiedział, gdy konserwatorzy pracowali nad otwarciem kapsuły. „Znalezienie go było wielką ulgą. Po drugie, musimy sprawdzić, czy tego właśnie szukamy.

Dzień po posągu Lee Usunięto we wrześniuZałogi przeszukiwały kapsułę czasu u podstawy wysokiego na 40 stóp piedestału przez ponad 12 godzin, ale nie mogły jej znaleźć.

READ  Przedstawiciel GOP. Miller, rozmawiając z Trumpem, nazwał rządzący SCOTUS „zwycięstwem o życie białych”

Kapsuła czasu osadzona na wysokości 20 stóp w piedestale została odkryta w piątek.

Henry powiedział, że jego załoga nadal była bardzo ostrożna, ponieważ kontener, który został otwarty w środę, nie odpowiadał opisowi kapsuły czasu, której się spodziewali.

Artykuł w gazecie z 1887 roku – w którym kapsuła czasu została osadzona w piedestale – sugerował, że kapsuła zawiera pomniki wojny secesyjnej i „zdjęcie Lincolna leżącego w trumnie”. Biblioteka Wirginii odnotowuje, że 37 mieszkańców, firm i firm z Richmond wniosło do kapsuły około 60 pozycji, z których wiele uważa się za powiązanych z Konfederacją.

Uważano, że kapsuła była wówczas miedzianym pudełkiem o wymiarach 14 na 14 na 8 cali, większym niż ołowiane pudło ściągnięte z cokołu w zeszłym tygodniu. Kapsuła, która została wyjęta w piątek, ważyła 4 na 8 na 11,5 cali i była wykonana z ołowiu, z wyjątkiem bardzo małej ilości materiału.

Julie Langan, dyrektor Stanowego Departamentu Zasobów Historycznych, powiedziała: „Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy stwierdziliśmy, że coś jest nie w porządku.

Zespół ze Stanowego Departamentu Zasobów Historycznych wymienia artefakty i oczekuje więcej szczegółów na temat ich składu i możliwego wyglądu za kilka dni. Książki umieszcza się w zamrażarce, aby uniknąć pleśni, a srebrną monetę, która zaczyna plamić po otwarciu, umieszcza się w suchym miejscu, aby kontrolować rozkład.

Zanim w środę rozpoczęły się prace nad otwarciem kapsuły, gubernator Nordham powiedział, że Virginia nie potrzebuje pomników gloryfikujących Konfederację.

„Jesteśmy Wspólnotą, która obejmuje różnorodność” – powiedział. „Jesteśmy inkluzywni”.

Pomnik Lee został wzniesiony w 1890 roku i od dawna jest postrzegany jako symbol niesprawiedliwości rasowej w dawnej stolicy Konfederacji. Został usunięty we wrześniu, ponad rok po tym, jak został zamówiony przez Northam po wybuchu protestów. George Floyd został zabity przez policję W Minneapolis.

Lee Statue Richmond Monument jest jednym z pięciu hołdów federalnych na Avenue i należy do stanu. Cztery posągi należące do miasta zostały usunięte w 2020 roku, ale usunięcie posągu Lee zostało zablokowane przez dwa procesy sądowe, a orzeczenie Sądu Najwyższego Wirginii we wrześniu wyjaśniło sposób jego usunięcia.

READ  Urban Meyer zwolniony jako główny trener Jaguarów w Jacksonville

Northam, Demokrata, ogłosił na początku tego miesiąca, że ​​masowy piedestał zostanie usunięty, co zostanie odwrócone od września, a kiedy gubernator powiedział, że cokół pozostanie nienaruszony, jego przyszłość zostanie określona przez wysiłki społeczności mające na celu przeprojektowanie Monument Avenue .

Po zabójstwie Floyda w 2020 roku, pomnik Lee stał się centralnym punktem ruchu etnicznej sprawiedliwości w Richmond. Od tego czasu piedestał jest pokryty graffiti, z których część ma charakter zniesławiający, a większość potępia policję. Niektórzy aktywiści chcieli, aby było to dzieło anty-sztuki.