23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podobno umowa Joe Rogana ze Spotify warta jest ponad 200 milionów dolarów

Podobno umowa Joe Rogana ze Spotify warta jest ponad 200 milionów dolarów

Zarządzanie kryzysem w Stanach Zjednoczonych jest być może bardziej skomplikowane, ponieważ siedziba Spotify znajduje się prawie 4000 mil dalej, w Szwecji, gdzie jest pan Eck, nieśmiały dyrektor wykonawczy, który dorastał na przedmieściach Sztokholmu, i wielu z najdłużej pracujących w firmie. inżynierowie i pracownicy w służbie.

Wolność słowa jest w Szwecji głęboką wiarą. Wielu pracowników tam – i w USA – było złych, kiedy Spotify usunął muzykę R. Kelly i XXXTentacion z playlist W 2018 roku ze względu na treści lub zachowanie uznane za obraźliwe, decyzja firmy szybko odwrócić.

Pan Eck dał jasno do zrozumienia, że ​​jest ostrożny w przyjmowaniu roli sierżanta. „Nie dyktujemy dyskursu, który ci innowatorzy chcą umieścić w swoich programach” – powiedział pracownikom na początku tego miesiąca w przemówieniu. Po raz pierwszy zgłoszony przez The Vergedodając, że „jeśli chcemy tylko tworzyć treści, które wszyscy kochamy i z którymi się zgadzamy, będziemy musieli wyeliminować religię, politykę, komedię, zdrowie, środowisko i edukację, lista jest długa”.

Według Marka Mulligana, analityka branżowego w Media Research, cenzurowanie pana Rogana może zrazić do siebie wielu jego fanów i stworzyć śliski precedens wśród innych nadawców.

„Może to zagrozić przyszłej strategii podcastów” – powiedział Mulligan.

w Ostatnia uwaga dla personelu, pan Eck napisał, że „odwołanie głosowania jest śliskim zboczem”, ale przyznał, że wiele odcinków programu pana Rogana zostało usuniętych z platformy. Napisał, że pan Rogan zdecydował się je usunąć po spotkaniach z kierownictwem Spotify i swoich „własnych przemyśleniach”.

Katarzyna Roseman i Ben Cissario zgłoszony z Nowego Jorku, Mike Isaac Zgłoszone z Oakland w Kalifornii i Adam Satarianin Relacjonowałem z Londynu. Wkład w dodatkowe raporty Nicole Sperling w Los Angeles i Mark Tracy i Jessica Cheung w Nowym Jorku.

READ  Stephen Willheit, twórca GIF-ów, umiera w wieku 74