26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podejrzany zginął w strzelaninie w Boise Mall; Oczekuje się, że ranni przeżyją

Urzędnicy miejscy ogłosili we wtorek, że podejrzany zginął w strzelaninie, w której zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne w centrum handlowym Idaho w Boise. Oczekuje się, że przeżyją cztery ranne osoby, w tym funkcjonariusz policji miejskiej.

Chociaż policja twierdzi, że „wymiana strzelanin” miała miejsce, zanim został aresztowany w poniedziałek po południu, nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób podejrzany zginął.

Dwoje zmarłych zostało zidentyfikowanych we wtorek jako 26-letni Joe Acker i 49-letni Roberto Patila Arquels. Czterech rannych zostało zidentyfikowanych jako 52-letnia kobieta, 23-letnia kobieta, 68-letnia kobieta i policjant.

Kobieta, która wydaje się być siostrą Akkara, napisała: „Nie potrafię wyrazić słowami, jak bardzo jestem zdruzgotana i złamana”. Facebook. „Joe, zawsze byłeś kochający i opiekuńczy… zawsze miałeś wspaniałe złote serce”.

Podejrzany został zidentyfikowany jako 27-letni Jacob Berkist. Komendant policji w Boise, Ryan Lee, powiedział we wtorek, że nie ma związku między podejrzanym a ofiarą, ale podejrzany był znany policji i był przedmiotem wcześniejszych raportów policyjnych.

Lee powiedział, że policja nie wierzyła, że ​​został zatrudniony w centrum handlowym, ale powiedział, że jest „zaznajomiony z centrum handlowym” i że ochrona centrum handlowego rozmawiała z nim przy poprzednich okazjach na temat destrukcyjnego zachowania i włamań.

Strzelanie do Boise
Funkcjonariusze organów ścigania gromadzą dowody w pobliżu miejsca strzelaniny 25 października 2021 r. w centrum handlowym Boise Town Square.

Shannon Stapleton / Reuters


Miasto poinformowało we wtorek, że policja zareagowała na doniesienia, że ​​biały człowiek otworzył ogień w centrum handlowym Boise Town Square o 13:50 czasu lokalnego. Miasto podało, że „dowody wskazują”, że do podejrzanego podszedł funkcjonariusz ochrony, który był na pierwszym piętrze przed przybyciem policji. Podejrzany zastrzelił oficera, a następnie wystrzelił „kilka pocisków” do budynku, uderzył w szklane ruchome schody i drugą ofiarę, która zginęła, podało miasto.

Podejrzany przeszedł następnie przez centrum handlowe i otworzył ogień na ziemi, raniąc dwie kobiety. Lee powiedział, że nie jest jasne, do czego dążył, gdy podejrzany uderzył w ziemię strzałem „pod kątem w dół”.

Kiedy przybyli funkcjonariusze, zobaczyli podejrzanego wybiegającego z centrum handlowego z miejsca zdarzenia. Lee powiedział, że władze znalazły się pod „natychmiastowym ostrzałem”.

„Wymiana ognia” doprowadziła do aresztowania podejrzanego, ale spowodowała jeszcze dwa obrażenia: 68-letnią kobietę, która została ranna w jego samochodzie i policjanta z Boise, który został postrzelony przez okno jego samochodu.

Wygląda na to, że kula trafiła w kapelusz oficera, a oficer powiedział, że został ranny przez potłuczone szkło z okna. Oficer został zwolniony ze szpitala. W poniedziałek wieczorem policja poinformowała, że ​​podejrzany został przyjęty do szpitala w „krytycznym stanie”.

Podczas wstępnego śledztwa podejrzany powiedział, że ma wiele broni, a miasto stwierdziło, że z centrum handlowego odzyskano 18 kopert na zużyty pocisk. Motyw podejrzanego nie jest jeszcze jasny, ale władze uważają, że działał sam. Nie jest jeszcze jasne, czy podejrzany legalnie zdobył broń.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Lee pochwalił odwagę funkcjonariuszy, którzy zareagowali na strzelaninę. Powiedział, że funkcjonariusze przybyli na miejsce w ciągu trzech minut od ich wezwania.

„Oczywiście, odwaga, chęć wkroczenia w złośliwy sposób – ryzykując własnym życiem i być może nawet nie wracając do domu – uratowały tę społeczność przed najbardziej niszczycielską tragedią” – powiedział.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed startem giełdy w poniedziałek 6 grudnia