2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na wschodnie wybrzeże uderza Nor Easter, powodując gwałtowne powodzie i zalania w północnym New Jersey

Burza, która ma przynieść silne wiatry i od 2 do 6 cali deszczu w kilku stanach, doprowadziła gubernatorów New Jersey i Nowego Jorku. Ogłaszaj sytuacje awaryjne Z wyprzedzeniem, zaledwie kilka tygodni po huraganie Ida, na początku września doszło do poważnej powodzi.

Od 8:30 we wtorek Służba Meteorologiczna donosi, że w niektórych częściach zachodniej i południowej części New Jersey spadło już 3,5 cala deszczu i oczekuje się tam do 2 cali deszczu.

W Union Beach w stanie New Jersey, na południe od Nowego Jorku, niektóre pojazdy zostały zalane, a ekipy ratunkowe przeprowadziły kilkanaście operacji ratownictwa wodnego do późnego wtorku rano, powiedział szef policji Union Beach Michael Woodrow. Nie było obrażeń.

Departament Meteorologiczny powiedział, że wiele dróg w okolicy zostało zamkniętych, a rzeki wylewały.

Gubernator Bill Murphy opóźnił otwarcie urzędów stanowych do godziny 11:00, aby dać pracownikom wystarczająco dużo czasu na przybycie.

„Jeśli jedziesz naszą drogą i zobaczysz zalany teren, to wróć – nie wchodź. Niestety my Straciłem wielu w Ida Kto ruszył do przodu – powiedział Murphy dziennikarzom we wtorek rano.
We wtorek obowiązywał monitoring powodzi błyskawicznej Wschodnia Pensylwania, New Jersey, I części Nowy Jork i południowa Nowa AngliaDeszcz spodziewany jest we wtorek wieczorem lub wczesną środę.

Spodziewane są przerwy w dostawie prądu z powodu silnych wiatrów

Oczekuje się, że uszkodzone wiatry spowodują zawalenie się drzew i linii energetycznych na niektórych obszarach. Ekstremalne poziomy zagrożenia powodziowego ogłoszono w East Long Island, Rhode Island i Massachusetts.

„Oczekuje się powszechnych przerw w dostawie prądu” – powiedział National Weather Service. „Podróż może być trudna, szczególnie w przypadku pojazdów z wyższej półki”.

Eversource Energy, największy dostawca energii w Nowej Anglii, ostrzegł, że ponad 100 000 klientów może stracić energię elektryczną podczas burzy z powodu wysokiego ryzyka linii energetycznych, ponieważ drzewa wielkanocne z włókna wciąż mają liście we wczesnym sezonie.

READ  Kościół w Meksyku: Zawalenie się dachu w Tamaulipas powoduje śmierć dziewięciu osób, a 20 pozostaje uwięzionych

Według Seana Reddinga, kierownika ds. zarządzania roślinami w Eversource: „Gdy większość liści wciąż znajduje się na drzewach, ryzyko uszkodzenia drzewa z powodu Nor Wielkanocy jest bardzo wysokie”.

Od wtorkowego popołudnia do środy rano w Nowym Jorku będą wiały silne wiatry.

Oczekuje się, że w Bostonie wiatry wzrosną wraz z postępem we wtorek, przy czym silne wiatry wieją w nocy od wtorku do środy. Warunki będą się tam powoli poprawiać późnym rankiem w środę, a niektóre podatności utrzymają się do wieczora.

Zwykle na północnym wschodzie „na wybrzeżu będzie wiatr; na morzu będą fale o wysokości od 8 do 12 stóp” – powiedział we wtorek rano meteorolog CNN Chad Myers.

Czym jest Ani Wielkanoc?

Światłowodowa Wielkanoc to huragan, który wieje zwykle z północnego wschodu wzdłuż wschodniego wybrzeża Krajowa Służba Pogodowa. Burze mogą wystąpić o każdej porze roku, ale są Najczęściej między wrześniem a kwietniem.

Zimą temperatura związana z włóknem Wielkanocnym jest znacznie wyższa niż jesienią, co może prowadzić do poważniejszych burz i śniegu. Burze mogą powodować erozję wybrzeży i niespokojne warunki na morzu, z wiatrami dochodzącymi do 58 mil lub więcej.

Metropolitan Transportation Authority, które nadzoruje nowojorskie metro i inne pasy ruchu, spodziewało się kilku centymetrów deszczu przez ponad 12 godzin, ale nic takiego Huragan Ida, co spowodowało poważne powodzie w regionie na początku września.

„Nigdy nie spodziewaliśmy się obfitych opadów w bardzo krótkim czasie, jaki otrzymaliśmy podczas huraganu Ida”, powiedział Jano Lieber, prezes i dyrektor generalny MTA, który powiedział, że miasto widziało ponad 3,5 cala na godzinę podczas huraganu Ida.

„Ale jesteśmy gotowi na wszystko, co nadejdzie” – dodał Liber.

Największym problemem i przeszkodą stojącą przed MTA są ścieki miejskie, które mogą być tak wysokie, jak podczas Idy, ale nie spodziewali się, że będzie to problem podczas burzy, powiedział Liber.

READ  Astros awansuje do World Series: Yordan Alvarez zostaje MVP ALCS.

Laura Lai z CNN, Steve Almasi, Brandon Miller i Jutson Jones przyczynili się do powstania raportu.