29 listopada, 2021

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na wschodnie wybrzeże uderza Nor Easter, powodując gwałtowne powodzie i zalania w północnym New Jersey

Burza, która ma przynieść silne wiatry i od 2 do 6 cali deszczu w kilku stanach, doprowadziła gubernatorów New Jersey i Nowego Jorku. Ogłaszaj sytuacje awaryjne Z wyprzedzeniem, zaledwie kilka tygodni po huraganie Ida, na początku września doszło do poważnej powodzi.

Od 8:30 we wtorek Służba Meteorologiczna donosi, że w niektórych częściach zachodniej i południowej części New Jersey spadło już 3,5 cala deszczu i oczekuje się tam do 2 cali deszczu.

W Union Beach w stanie New Jersey, na południe od Nowego Jorku, niektóre pojazdy zostały zalane, a ekipy ratunkowe przeprowadziły kilkanaście operacji ratownictwa wodnego do późnego wtorku rano, powiedział szef policji Union Beach Michael Woodrow. Nie było obrażeń.

Departament Meteorologiczny powiedział, że wiele dróg w okolicy zostało zamkniętych, a rzeki wylewały.

Gubernator Bill Murphy opóźnił otwarcie urzędów stanowych do godziny 11:00, aby dać pracownikom wystarczająco dużo czasu na przybycie.

„Jeśli jedziesz naszą drogą i zobaczysz zalany teren, to wróć – nie wchodź. Niestety my Straciłem wielu w Ida Kto ruszył do przodu – powiedział Murphy dziennikarzom we wtorek rano.
We wtorek obowiązywał monitoring powodzi błyskawicznej Wschodnia Pensylwania, New Jersey, I części Nowy Jork i południowa Nowa AngliaDeszcz spodziewany jest we wtorek wieczorem lub wczesną środę.

Spodziewane są przerwy w dostawie prądu z powodu silnych wiatrów

Oczekuje się, że uszkodzone wiatry spowodują zawalenie się drzew i linii energetycznych na niektórych obszarach. Ekstremalne poziomy zagrożenia powodziowego ogłoszono w East Long Island, Rhode Island i Massachusetts.

„Oczekuje się powszechnych przerw w dostawie prądu” – powiedział National Weather Service. „Podróż może być trudna, szczególnie w przypadku pojazdów z wyższej półki”.

Eversource Energy, największy dostawca energii w Nowej Anglii, ostrzegł, że ponad 100 000 klientów może stracić energię elektryczną podczas burzy z powodu wysokiego ryzyka linii energetycznych, ponieważ drzewa wielkanocne z włókna wciąż mają liście we wczesnym sezonie.

READ  2021 World Series: Braves Rookie Dylan Lee rozpoczyna mecz 4 przeciwko Astros

Według Seana Reddinga, kierownika ds. zarządzania roślinami w Eversource: „Gdy większość liści wciąż znajduje się na drzewach, ryzyko uszkodzenia drzewa z powodu Nor Wielkanocy jest bardzo wysokie”.

Od wtorkowego popołudnia do środy rano w Nowym Jorku będą wiały silne wiatry.

Oczekuje się, że w Bostonie wiatry wzrosną wraz z postępem we wtorek, przy czym silne wiatry wieją w nocy od wtorku do środy. Warunki będą się tam powoli poprawiać późnym rankiem w środę, a niektóre podatności utrzymają się do wieczora.

Zwykle na północnym wschodzie „na wybrzeżu będzie wiatr; na morzu będą fale o wysokości od 8 do 12 stóp” – powiedział we wtorek rano meteorolog CNN Chad Myers.

Czym jest Ani Wielkanoc?

Światłowodowa Wielkanoc to huragan, który wieje zwykle z północnego wschodu wzdłuż wschodniego wybrzeża Krajowa Służba Pogodowa. Burze mogą wystąpić o każdej porze roku, ale są Najczęściej między wrześniem a kwietniem.

Zimą temperatura związana z włóknem Wielkanocnym jest znacznie wyższa niż jesienią, co może prowadzić do poważniejszych burz i śniegu. Burze mogą powodować erozję wybrzeży i niespokojne warunki na morzu, z wiatrami dochodzącymi do 58 mil lub więcej.

Metropolitan Transportation Authority, które nadzoruje nowojorskie metro i inne pasy ruchu, spodziewało się kilku centymetrów deszczu przez ponad 12 godzin, ale nic takiego Huragan Ida, co spowodowało poważne powodzie w regionie na początku września.

„Nigdy nie spodziewaliśmy się obfitych opadów w bardzo krótkim czasie, jaki otrzymaliśmy podczas huraganu Ida”, powiedział Jano Lieber, prezes i dyrektor generalny MTA, który powiedział, że miasto widziało ponad 3,5 cala na godzinę podczas huraganu Ida.

„Ale jesteśmy gotowi na wszystko, co nadejdzie” – dodał Liber.

Największym problemem i przeszkodą stojącą przed MTA są ścieki miejskie, które mogą być tak wysokie, jak podczas Idy, ale nie spodziewali się, że będzie to problem podczas burzy, powiedział Liber.

READ  Neil Gaudo z Fox News „błaga widzów o zaprzestanie polityki” i zaszczepienie rządu | Wiadomości amerykańskie

Laura Lai z CNN, Steve Almasi, Brandon Miller i Jutson Jones przyczynili się do powstania raportu.