12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze zdjęcia indyjskiego tunelu pokazują pracowników uwięzionych przez dziewięć dni

Pierwsze zdjęcia indyjskiego tunelu pokazują pracowników uwięzionych przez dziewięć dni

Silkyara, Indie, 11 listopada 21 (Reuters) – We wtorek pojawiły się pierwsze zdjęcia 41 osób uwięzionych na ponad tydzień w tunelu autostradowym w indyjskich Himalajach. Pokazują, jak stoją na zamkniętej przestrzeni i komunikują się z ratownikami.

Służby poinformowały, że mężczyźni byli uwięzieni w 4,5-kilometrowym tunelu w stanie Uttarakhand od wczesnych godzin porannych 12 listopada i byli bezpieczni, mieli dostęp do światła, tlenu, żywności, wody i leków.

Nie powiedzieli, co spowodowało zawalenie się, ale obszar ten jest narażony na osuwiska, trzęsienia ziemi i powodzie. Wysiłki mające na celu wyprowadzenie 41 osób zostały spowolnione przez opóźnienia w przewiercaniu gruzu w górzystym terenie.

30-sekundowy film opublikowany przez władze pokazuje kilkunastu mężczyzn w kaskach i kurtkach budowlanych, stojących w półkolu przed kamerą na tle świateł w tunelu.

Słychać było, jak ratownik na zewnątrz kazał mężczyznom, aby jeden po drugim pojawili się przed kamerą, aby potwierdzić swoją tożsamość za pomocą krótkofalówki przesłanej do środka.

Urzędnicy twierdzą, że wideo zostało nagrane kamerą endoskopową, przeprowadzoną przez drugą, szerszą rurkę o średnicy około 15 cm, wywierconą w gruzach w poniedziałek.

Na nagraniu widać, że uwięzieni czują się dobrze i odpowiadają na pytania dotyczące ich samopoczucia, twierdząc, że wszystko w porządku, powiedział agencji Reuters urzędnik w pomieszczeniu dowodzenia służb ratowniczych, pod warunkiem zachowania anonimowości.

Trwa akcja ratunkowa 41 pracowników uwięzionych w osuwisku w tunelu Silkyara w Uttarakhand.

Hinduski ksiądz modli się w prowizorycznej świątyni przed wejściem do tunelu, w którym pracownicy zostali uwięzieni po zawaleniu się części tunelu w Uttarkashi w północnym stanie Uttarakhand w Indiach, 21 listopada 2023 r. REUTERS/Saurab Sharma Uzyskaj prawa licencyjne

We wtorek ratownicy mieli wykonać poziome wiercenie w 60-metrowym palu, aby przejść przez rurę wystarczająco dużą, aby uwięzieni mężczyźni mogli się wydostać.

Wiercenie zostało w piątek wstrzymane z powodu awarii mechanicznej i obaw przed ponownym zawaleniem.

Urzędnicy pracują jednocześnie nad pięcioma innymi planami wyciągnięcia pracowników, w tym nad wierceniem pionowym ze szczytu góry.

READ  Taylor Swift Review, Arizona: First Night of Eras Tour na State Farm Stadium w Glendale

Abhishek Sharma, psychiatra wysłany na miejsce przez rząd stanowy, powiedział, że poprosił 41 mężczyzn, aby przeszli 2-kilometrowy obszar, gdzie byli przetrzymywani, wykonali lekkie ćwiczenia jogi i stale ze sobą rozmawiali. Zajęty.

„Sen jest dla nich bardzo ważny… Teraz śpią dobrze, nie ma żadnych trudności ze snem” – powiedziała Sharma agencji Reuters, dodając, że mężczyźni byli w dobrym nastroju i nie mogli się doczekać, aby wkrótce wyjść.

Inny lekarz na miejscu, Prem Pokhri, powiedział, że mężczyzn poproszono o unikanie forsownych ćwiczeń, które zwiększają gromadzenie się dwutlenku węgla w zamkniętej przestrzeni podczas oddychania.

Uwięzieni mężczyźni to niskopłatni robotnicy, w większości z biedniejszych stanów na północy i wschodzie Indii.

Sunitha Hembrom, szwagierka Surendry Kisco, jednego z pracowników uwięzionych w tunelu, powiedziała reporterom po rozmowie z nim.

„Powiedział: «Uważajcie na siebie, na dzieci i na rodziców. Powiedzcie nam, co robią, żeby nas stąd wydostać».

Doniesienia Saurabha Sharmy w Silkyara; Napisane przez YP Rajesha; Montaż: Clarence Fernandez

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneOtwiera nową kartę