6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden kończy 81 lat, przebacza indykom, myli Britney z Taylorem

Nawet bez gwiazd popu prezydent radzi sobie dobrze z drobiem.

Jose Rojas i Steve Licken ze sklepu Jennie-O Turkey Store w Białym Domu Turkey Pardon, 20 listopada

To były urodziny Prezydenta i szczęśliwy dzień dla indyków.

„Chcę, żebyście wiedzieli, że ukończenie 60. roku życia jest trudne” – zażartował w poniedziałek prezydent Biden do tłumu przed Białym Domem. poświęcony Amerykańskie tradycje puste: ułaskawienie Turcji. Tegoroczna para szewców nazywa się Liberty i Bell i pochodzi z rodzinnej farmy w Willmar w stanie Minnesota. Oboje ważą około 42 funtów i żaden z nich nie zaglądał przez siedmiominutową ceremonię. Biden oczywiście przybył w wieku 81 lat, a nie 60 lat.

Chociaż Biden nazwał to „największą edycją tej wspaniałej tradycji Święta Dziękczynienia w Białym Domu”, wydarzenie to wydawało się dość przewiewne i niezapomniane – nawet jak na standardy ułaskawienia indyka.

Może to nie jest takie złe. Ponieważ toczą się dwie wojny, a rząd jest stale o krok od strajku, być może nie jest to czas na świętowanie. zbyt Bardzo. W zeszłym miesiącu Biały Dom podjął decyzję o uziemieniu B-52 w ramach rozrywki zaplanowanej na państwową kolację w Australii, powołując się na klimat polityczny. Od tego czasu sytuacja niewiele się zmieniła.

W poniedziałkowe popołudnie Biden spóźnił się 25 minut. Dzieci siedzące na ramionach rodziców zaczęły niespokojnie pulsować. Po dotarciu do mównicy około 12:40 Biden ściągnął swoich pilotów i powiedział: „Zanim zacznę, poproszę o głosowanie: czy wypuszczę dzisiaj indyki?”.

Według sondażu głosowego „tak” było.

20 listopada prezydent Biden ułaskawił indyki „Liberty” i „Bell” podczas corocznej imprezy w Białym Domu poprzedzającej Święto Dziękczynienia. (Wideo: The Washington Post, Foto: AP/The Washington Post)

Biden zauważył, że czuje się bardziej komfortowo w towarzystwie kurczaków, ponieważ one nigdy nie rosną za duże. Chwalił inwestycje swojej administracji w wiejskie gospodarstwa rolne i złożył hołd byłej pierwszej damie Rosalyn Carter, która zmarła w niedzielę w wieku 96 lat.

READ  Peleton ogranicza miejsca pracy, zamyka sklepy i podnosi ceny w ramach restrukturyzacji całej firmy

Popełniła co najmniej jedną gafę, która wymagała przeprosin ze strony Swifties, co jest szczególnie niefortunne, ponieważ według Steve’a Likena, prezesa Narodowej Federacji Tureckiej, Liberty i Belle są fanami Taylor Swift.

„Aby się tu dostać, Liberty i Bell musieli pokonać trudne przeciwności losu i konkurencję” – powiedział Biden. Dodał, że dostarczenie indyka do Białego Domu było „trudniejsze niż zdobycie biletów na trasę koncertową Renaissance czy trasę Britney”. Jest przygnębiona. W Brazylii jest teraz dość gorąco.

Wydaje się, że ma na myśli trasę koncertową Taylor Swift Eras. Fanka, która uczestniczyła w koncercie w Rio de Janeiro, zmarła w piątek podczas fali upałów.

20 listopada podczas przemówienia z przeprosinami za indyka w Święto Dziękczynienia prezydent Biden pomylił Taylor Swift z „Britney”, czyli Britney Spears. (Wideo: The Washington Post, fot. Matt McClain/The Washington Post)

„To duży ptak, stary” – powiedział Biton, gdy jeden z indyków został wprowadzony na scenę. Potem podniósł rękę. „Niniejszym wybaczam Liberty i Belle. … W porządku. Gratulacje, ptaki.

Ceremonię uważa się za nieoficjalny początek wakacji w Waszyngtonie, ale Biden nabrał przewagi w niedzielę, dołączając do członków służby i rodzin wojskowych podczas uroczystości „rozdawania przyjaciół” w hangarze marynarki wojennej w Norfolk. Scena otwierająca „Wonka”.

Chociaż wszyscy zaangażowani nalegali na określenie „76. coroczne przeprosiny” – łącznie z Bidenem, który zapewniał publiczność, że nie jest pierwszy – nie było to do końca słuszne.

Ostry. Inteligencja. Przemyślany. Zapisz się na newsletter Style Memo.

Krajowa Rada ds. Drobiu i Jaj oraz Krajowa Federacja Indyków zaczęły przekazywać indyki prezydentowi w 1947 roku. W tym samym roku rząd zatwierdził „czwartki bez kurczaka”, które miały promować bezpieczeństwo żywnościowe po II wojnie światowej, ale oczywiście wywołały oburzenie. Branża drobiarska i właściciele restauracji. W proteście zatytułowanym „Kury dla Harry’ego” rolnicy protestowali przeciwko prezydentowi Harry’emu S. Truman zaczął wysyłać pudełka żywych kurczaków.

READ  Zarzuty Adnana Syeda zostały wycofane przez prokuratorów z Baltimore

Czy Truman ułaskawił indyki? Prawdopodobnie nie. W następnym roku przyjął jeszcze dwie osoby, mówiąc, że „przyjdą do mnie” na świąteczne posiłki. Na przestrzeni lat indyk był od czasu do czasu ułaskawiany przez prezydentów (Johna F. Kennedy’ego w 1963 r.) i pierwszych dam (Patricia Nixon w 1973 r., Rosalyn Carter w 1978 r.).

Jednak coroczna tradycja rozpoczęła się w 1989 r. za prezydentury George’a HW Busha. „Ale obiecuję ci, ten wspaniały Tom indyk, nie będzie na niczyim stole” – powiedział Bush, według Towarzystwa Historycznego Białego Domu. W pobliżu protestowali obrońcy praw zwierząt. Zamiast tego indyk „będzie spędzał dni na farmie dziecięcej niedaleko stąd”.

Ceremonia trwa do dziś i rozprzestrzeniła się nawet na niższe szczeble władzy. Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer (ze stanu) w tym tygodniu uratuje życie indyczki o imieniu Dolly Parton.

Ta historia dotyczy oczywiście skłotów na rzecz Liberty i Bell. Ich burzliwa podróż do Waszyngtonu obejmowała regularny pobyt w hotelu Willard, gdzie w niedzielę po raz pierwszy spotkali się z publicznością, oraz małą słodką parazzi.

„Zameldowali się, poszli do swoich pokoi, spojrzeli na mapę z atrakcjami w mieście, wzięli kąpiel z bąbelkami i usłyszałem z minibaru, że oni też coś mają” – powiedział Marcus, dyrektor generalny hotelu. Blatcher powiedział podczas podglądu medialnego. Jego twierdzeń nie można było niezależnie zweryfikować.

Teraz indyki wracają na północ, gdzie zostaną umieszczone w Kolegium Nauk o Żywności, Rolnictwie i Zasobach Naturalnych Uniwersytetu Minnesota.

Według Bidena powinni być tam szczęśliwi.

„Uwielbiają jabłka Honeycrisp” – powiedziała o indykach. „Nieźle, co? Hokej na lodzie. Jestem pewien, że chcę zobaczyć, jak grają w hokeja na lodzie.

Korekta

Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie odnosiła się do Narodowej Federacji Tureckiej. Artykuł został poprawiony.