16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Patrick Mahomes po raz trzeci zostaje MVP Super Bowl

Patrick Mahomes po raz trzeci zostaje MVP Super Bowl

LAS VEGAS – Kilka minut po prowadzeniu zwycięskiej serii po dogrywce Patrick Mahomes został w niedzielę wieczorem wybrany MVP Super Bowl.

Mahomes rzucił na 333 jardy i przebiegł 66 runów, prowadząc Kansas City Chiefs do zwycięstwa 25-22 nad San Francisco 49ers. Dla Chiefs był to drugi tytuł Super Bowl i trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat. Mahomes zdobył nagrodę MVP we wszystkich trzech tytułach.

„To wiele znaczy” – powiedział Mahomes zapytany, co znaczy dla niego trzeci tytuł po rzuceniu zwycięskiego wyniku w telewizji CBS. „Jestem dumny z moich chłopaków, stary, to niesamowite. To legendarne”.

Mahomes, który od początku 2020 roku czterokrotnie pokonał Las Vegas Raiders, podtrzymał passę niepokonanych na stadionie Allegiant, ale ten wieczór był bardziej dramatyczny, ponieważ jego ostatnie podanie w meczu zakończyło się w drugiej dogrywce. Historia Super Bowl.

READ  Kaitlyn Clarke w ogniu walki z 3. w przedsezonie WNBA; Późny bohaterstwo Arike Ogunbowale bije gorączkę

Mahomes ma teraz remis z rozgrywającym Hall of Fame Joe Montaną w walce o drugą nagrodę MVP Super Bowl, za dwoma nagrodami Toma Brady'ego.

Gdy Chiefs przegrywali 19-16, a do regulaminowego czasu gry pozostało 1:53, Mahomes zrobił to samo, co Mahomes. Poprowadził Kansas City w 11 meczach na dystansie 64 jardów, które zakończyły się golem z gry Harrisona Butkera z 29 jardów na trzy sekundy przed końcem.

Po tym, jak 49ers objęli prowadzenie 22-19 po pierwszym posiadaniu dogrywki, Mahomes powtórzył to, zdobywając Chiefs 75 jardów w 13 akcjach, trafiając Mecole Hartman Jr. po 3 jardach i zdobywając wynik po dogrywce na trzy sekundy przed końcem .

„Mecole Hartman, stary, w tym roku zmagał się z przeciwnościami losu” – powiedział Mahomes. „On jest wyjątkowy”.

Mahomes przebiegł 27 jardów na dwóch prowadzących na 4. i 1. oraz 3. i 1. podczas jazdy.

Ostatecznie wykonał 34 z 46 prób i zakończył z wynikiem 99,3 podań, kończąc rundę play-off, w której Chiefs pokonali Miami Dolphins, Buffalo Bills i Baltimore Ravens i zajęli pierwsze miejsce w 49ers.

„Kansas City, do zobaczenia na paradzie” – powiedział Mahomes na scenie, trzymając trofeum Lombardi. – Zróbmy to, kochanie.