26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ustawa o pomocy ukraińsko-izraelskiej usuwa krytyczną przeszkodę w Senacie

Ustawa o pomocy ukraińsko-izraelskiej usuwa krytyczną przeszkodę w Senacie

W niedzielę Senat pokonał kluczową przeszkodę w przyjęciu ustawy o pomocy nadzwyczajnej dla Ukrainy i Izraela o wartości 95 miliardów dolarów, a ponadpartyjne głosowanie pozwoliło na przyjęcie projektu w ciągu kilku dni.

większością głosów 67 do 27 zagłosowano za przeznaczeniem 60,1 miliarda dolarów na pomoc w wojnie przeciwko rosyjskiej agresji, wysłaniem 14,1 miliarda dolarów Izraelowi na wojnę z Hamasem i sfinansowaniem prawie 10 miliardów dolarów na pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w konflikcie. stref, stawiając czoła zagrożeniom dla regionu Indo-Pacyfiku. Podczas rzadkiej niedzielnej sesji 18 Republikanów dołączyło do Demokratów, opowiadając się za przyjęciem tego rozwiązania, które przywódcy mają nadzieję zatwierdzić Senat we wtorek.

„Nie jest przesadą stwierdzenie, że oczy świata są zwrócone na Senat Stanów Zjednoczonych” – powiedział w niedzielę senator Mitch McConnell, republikanin z Kentucky i przywódca mniejszości, błagając swoich kolegów o poparcie ustawy. Sojusznicy USA „nie mają tego luksusu udawania, że ​​najniebezpieczniejsi agresorzy na świecie stanowią czyjś problem i my też nie” – stwierdził.

Senator Chuck Schumer, Demokrata z Nowego Jorku i przywódca większości, powiedział na parkiecie: „Będziemy kontynuować pracę nad tą ustawą, aż zostanie ukończona”. Pochwalił Republikanów, którzy poparli to rozwiązanie, za „pracę w dobrej wierze, aby tego dokonać” i podkreślił, że przyjęcie ustawodawstwa Senatu jest „niezbędne”. „Minęły dziesięciolecia, odkąd Kongres rozważał projekt ustawy, który w tak znaczący sposób wpłynąłby nie tylko na nasze bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo naszych sojuszników, ale także na bezpieczeństwo zachodnich demokracji i nasze ideały” – powiedział. dodał Schumer.

Jednak projekt ustawy nadal napotyka poważne przeszkody w Izbie Reprezentantów pod przewodnictwem Republikanów, gdzie były prezydent Donald J. Stawia czoła ostremu sprzeciwowi podsycanemu przez Trumpa postawą „America First”.

Dwupartyjne zatwierdzenie w Senacie spotkało się z ostrym sprzeciwem prawicowych Republikanów, którzy sprzeciwiali się temu posunięciu, argumentując, że Stany Zjednoczone nie powinny w dalszym ciągu wysyłać dziesiątków miliardów dolarów na wzmocnienie bezpieczeństwa Ukrainy, zwłaszcza bez uprzedniego podjęcia dalszych działań w celu ochrony jej własnej granicy z Meksykiem przeciwko imigracji. Nawet po głosowaniu w zeszłym tygodniu nadal opowiadali się za odrzuceniem wersji ustawy pomocowej, która obejmowałaby represje na granicy, twierdząc, że nie poszła ona wystarczająco daleko.

READ  Fed Collins twierdzi, że decydenci mogą „zachowywać ostrożność” przy przyszłych podwyżkach stóp procentowych

Wielu republikańskich przeciwników nie zgadza się z przewidzianymi w ustawie miliardami dolarów na pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w strefach konfliktu i 7,9 miliarda dolarów na pomoc gospodarczą mającą na celu wzmocnienie wewnętrznej infrastruktury Ukrainy podczas wojny.

„Na cztery miesiące obiecaliśmy narodowi amerykańskiemu, że zabezpieczymy naszą własną granicę, zanim skupimy się na granicach innych krajów” – powiedział w „Fox News Sunday” senator Tom Cotton, republikanin z Arkansas. Dotyczy około 19 miliardów dolarów niezabezpieczonej pomocy.” (W zeszłym tygodniu pan Cotton głosował wraz z większością swojej partii za odrzuceniem dwupartyjnego planu granicznego).

Trump nalegał, aby republikańscy prawodawcy odrzucili dwupartyjny plan graniczny i zapewnił przywódców Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów, że umrze on, gdy dotrze do ich izby. Trump wywołał protesty. Pan. Trump nie ukrywał także swojego sprzeciwu wobec finansowania ukraińskiej kampanii wojskowej mającej na celu odparcie rosyjskiej agresji. Podkreślił to stanowisko podczas sobotniego wiecu wyborczego. Groźby ze strony Moskwy.

Pan. Trump wyjaśnił, że jeśli członek NATO nie przeznaczy niezbędnych środków na wzmocnienie zbiorowej obrony organizacji, odmówi jego obrony przed rosyjskim atakiem. Dodał o Rosji: „Będę ich zachęcał, aby robili, co chcą”.

Oczekuje się, że członkowie NATO wydadzą co najmniej 2 procent swojego produktu krajowego brutto na wydatki wojskowe, czego większość państw członkowskich nie realizuje.

Niedzielne posunięcie nastąpiło po tym, jak Demokraci zadzwonili do pana. Odrzucając stanowisko Trumpa, M. Było to także odrzucenie zdecydowanej koalicji Republikanów pod przewodnictwem McConnella. Stwierdzili, że konieczne jest, aby Stany Zjednoczone w dalszym ciągu pomagały Ukrainie militarnie, aby wysłać sygnał. Inni dyktatorzy świata.

„Zapobieganie jest niepodzielne; Wiarygodność Ameryki jest niepodzielna” – powiedział w piątek w sali senator Dan Sullivan, republikanin z Alaski. „Nie można powiedzieć: «Będziemy bardzo silni w Cieśninie Tajwańskiej, ale wiesz – nie. Kłopoty na Ukrainie. „

READ  Dziś wieczorem jest Głodny Księżyc! Dlaczego 24 lutego pełnia księżyca nazywana jest także księżycem śnieżnym, mikromoonem?

Demokraci, p. Wystarczająca liczba Republikanów przewiduje, że presja Trumpa w końcu osłabnie.

„Trudno będzie pozyskać głosy Republikanów do poparcia Ukrainy, co jeszcze bardziej utrudni sprzeciw Donalda Trumpa wobec finansowania Ukrainy, ale myślę, że nam się to uda” – powiedział demokratyczny senator z Connecticut Christopher S. Murphy powiedział w niedzielę. W programie CBS „Face the Nation” Stany Zjednoczone ostrzegają, że są „na skraju katastrofy”, która może doprowadzić do tego, że prezydent Rosji Władimir Putin będzie groził sojusznikom z NATO, jeśli Senat nie przyjmie ustawy.

Dwupartyjna koalicja, która dotychczas przyjęła ustawę, musi zebrać się jeszcze przez kilka głosów, zanim Senat zagłosuje nad zatwierdzeniem pakietu pomocy zagranicznej i przesłaniem go do Izby Reprezentantów, gdzie spikerowi Mike’owi Johnsonowi grozi prawica. Wyciągnij go, jeśli odrzuci ustawę o pomocy dla Ukrainy.

Reakcja twardogłowych w Izbie Reprezentantów, GOP, jest jednym z powodów, dla których Republikanie nalegają, aby umożliwić im proponowanie poprawek do rozwiązania przed głosowaniem nad jego przyjęciem. Wstrzymywanie głosowania nad propozycjami partyzanckimi, nawet jeśli one odniosą porażkę, niektórzy senatorzy republikańscy zinterpretowali jako sygnał dla GOP, gdzie stoi partia – i jak mało prawdopodobne jest, aby wszystkie ich żądania zostały zrealizowane przez Demokratę. – Przewodniczy Senat.

Zanim Senat głosował w niedzielę za przyjęciem projektu ustawy, wszyscy oprócz czterech senatorskich republikanów głosowali przeciw, co zablokowało jego prace, protestując przeciwko temu, że senatorowie nie mieli zbyt dużych szans na zaproponowanie zmian w ustawie. Nie zostało to spełnione.

Jeśli przywódcom uda się osiągnąć porozumienie w sprawie środków do rozważenia, Senat będzie obradował dłużej, a głosowanie odbędzie się w niedzielę. Na weekend doradcy zaplanowali, że senatorowie będą mogli obejrzeć Super Bowl, odgrodzić dodatkowe telewizory na Kapitolu i zamówić pizzę, gdyby zostali wezwani do głosowania przez cały wieczór.

READ  Amerykańskie ataki w Iraku i Syrii w obliczu szalejącej wojny między Izraelem a Hamasem: aktualizacje na żywo

Republikańska lista życzeń poprawek do ustawy o pomocy zagranicznej skupia się przede wszystkim na południowo-zachodniej granicy. Obejmuje środki odzwierciedlające ustawę o egzekwowaniu prawa granicznego, która została przyjęta przez Izbę wiosną ubiegłego roku jedynie głosami Republikanów.

Demokraci przeciwstawili się własnym żądaniom, a mianowicie senatorowi Richardowi J. z Illinois, Demokratowi nr 2 w Senacie. Propozycja Durbina przypomina przyznanie legalnego stałego pobytu niektórym nielegalnym imigrantom sprowadzonym do Stanów Zjednoczonych jako dzieci.

Po tym, jak dwupartyjny plan imigracyjny dobiegnie końca, żadna ze stron nie będzie w stanie zgromadzić 60 głosów potrzebnych do uwzględnienia takich postanowień w ostatecznym projekcie ustawy.

Inne zmiany, których domagają się Republikanie, obejmują usunięcie z ustawy pomocy gospodarczej dla Ukrainy. Część Demokratów zabiega także o głosy w celu ograniczenia skutków izraelskiej kampanii wojskowej w Gazie, w tym wprowadzenia zakazu przymusowych wysiedleń palestyńskiej ludności cywilnej.