28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Partner Burger King „odmawia” zamknięcia 800 rosyjskich witryn

Partner Burger King „odmawia” zamknięcia 800 rosyjskich witryn
Jego łańcuch burgerów Międzynarodowa Restauracja Marki (QSR), ma spółkę joint venture z biznesmenem Aleksandrem Kołobowem w Rosji. RBI kontroluje tylko 15% rosyjskiego biznesu Burger Kinga, a Kolobov jest odpowiedzialny za „codzienną działalność i nadzór” nad swoimi zakładami w tym kraju.

Oznacza to, że Burger King nie może podnieść palców i zamknąć sklepu.

„Rozpoczęliśmy proces utylizacji [of] David Sher, szef operacji międzynarodowych w Banku Rezerw Indii, powiedział w oświadczeniu: list otwarty. „Chociaż chcielibyśmy to zrobić natychmiast, oczywiście zajmie to trochę czasu w oparciu o warunki naszej istniejącej umowy joint venture”.
McDonald’s (MCD), natomiast jest właścicielem ponad 80% swoich restauracji w Rosji. to zrobiło wyjedź z kraju Dużo łatwiej.

Scheer powiedział, że RBI „zażądało” natychmiastowego zamknięcia Burger Kings przez spółkę joint venture, ale Kolobov „odmówił tego”.

Burger King wszedł do Rosji około dekadę temu, prowadząc joint venture z Kolobov, Investment Capital Ukraine i VTB Capital, rosyjskim bankiem objętym sankcjami.

Scheer wyjaśniła, że ​​„skomplikowany proces prawny” uniemożliwia jej zamknięcie spółki i spółek.

„Nie ma żadnych przepisów prawnych, które pozwalają nam jednostronnie zmienić umowę lub pozwolić któremukolwiek z partnerów zrezygnować z całej umowy lub anulować całą umowę” – powiedział Scheer. „Żaden poważny inwestor w żadnej branży na świecie nie zgodziłby się na długoterminowe relacje biznesowe z kruchymi warunkami wypowiedzenia”.

zeszły tydzień, Wycofanie wsparcia korporacyjnego Burger King swojej działalności w Rosji, w tym zawieszenia działalności, marketingu i pomocy w łańcuchu dostaw.
W tym numerze podkreślono problemy, z jakimi borykają się niektóre zachodnie firmy i banki, wycofując się z Rosji, komplikowane przez wspólne przedsięwzięcia lub spółki osobowe, nad którymi nie mają pełnej kontroli. Na przykład Papa Johns (PZZA) Franczyza w Rosji odmówiła Zamknij około 200 witryn Nawet po tym, jak sieć pizzerii zawiesiła wsparcie korporacyjne.