28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moderna zabiega o pozwolenie FDA na otrzymanie drugiej dawki przypominającej szczepionki na koronawirusa dla wszystkich dorosłych

Moderna zabiega o pozwolenie FDA na otrzymanie drugiej dawki przypominającej szczepionki na koronawirusa dla wszystkich dorosłych

Zastosowania producentów szczepionek posłańca RNA, które stanowią prawie wszystkie szczepionki dystrybuowane w Stanach Zjednoczonych, z pewnością zintensyfikują debatę na temat ciągłości zapewnianej przez nie ochrony. Korona wirus Szczepionki – temat działu społeczności naukowej.

Zarówno Pfizer-BioNTech, jak i Moderna powiedziały, że ich prośby o dopuszczenie drugiej dawki przypominającej były częściowo oparte na: Najnowsze dane z Izraela które wykazują zmniejszoną skuteczność szczepionki podczas wybuchu omikronu. Moderna, której ulepszone zastosowanie zostało po raz pierwszy zgłoszone przez The New York Times, nadal prowadzi badania kliniczne nad dawką przypominającą specyficzną dla omikronów.

Badania i dane ze świata rzeczywistego pokazują, że wzmocniona ochrona pozostaje silna przed poważnymi chorobami i śmiercią, ale zmniejsza się przed infekcją po kilku miesiącach.

Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergologii i Chorób Zakaźnych, w niedawnym wywiadzie Dane z USA Jak dotąd pokazuje, że ochrona przed ciężką chorobą pozostaje silna przez cztery do pięciu miesięcy po podaniu dawki przypominającej, spadając nieco z 91 procent skuteczności w zapobieganiu ciężkiej chorobie do 78 procent.

Nowoczesna Powiedział w oświadczeniu W czwartek zażądał drugiego zastrzyku przypominającego dla wszystkich dorosłych, aby dać Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz lekarzom większą elastyczność w określaniu, którzy pacjenci mogą być dobrymi kandydatami na dodatkową dawkę szczepionki.

Decyzja może zapaść stosunkowo szybko przez Food and Drug Administration, zwłaszcza jeśli urzędnicy stwierdzą, że dane są jasne i nie muszą być sprawdzane przez panel zewnętrznych ekspertów ds. szczepionek. Następnie doradcy CDC wydadzą opinię, kto powinien kwalifikować się do drugiej dawki przypominającej, a dyrektor CDC będzie miał ostatnie słowo w sprawie tych zaleceń.

Dwudawkowa szczepionka firmy Moderna uzyskała pełne zatwierdzenie przez FDA dla dorosłych w styczniu po uzyskaniu zezwolenia na zastosowanie w sytuacjach awaryjnych w grudniu 2020 r. FDA wydała zezwolenie na dopalacz Szczepionki Messenger RNA w listopadzie.

READ  S&P 500 cali wyższy, ponieważ mocne wyniki Bank of America zrównoważyły ​​słabość technologiczną Przez Reuters

„Realistyczne dowody nadal potwierdzają skuteczność i solidny profil bezpieczeństwa szczepionki Moderna COVID-19” – podała firma w oświadczeniu.