24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pałac Buckingham kończy raport dotyczący zastraszania Meghan – ale nie powie, co jest w środku

Pałac Buckingham kończy raport dotyczący zastraszania Meghan – ale nie powie, co jest w środku

Przemawiając na konferencji prasowej w celu omówienia rocznego sprawozdania finansowego rodziny królewskiej, Michael Stephens – który jest odpowiedzialny za finanse Korony – powiedział, że prywatna firma wynajęta do zbadania zarzutów zakończyła swoją pracę.

Stevens powiedział, że sformułowano wiele zaleceń, ale nie ujawnił żadnych istotnych szczegółów, wyciągniętych wniosków ani sformułowanych zaleceń. Ponieważ przegląd był finansowany ze środków prywatnych, Korona wywierała mniejszy nacisk na publikację wyników.

„Mogę jednak podkreślić, że był to przegląd zarzutów w celu umożliwienia rodzinom królewskim rozważenia potencjalnych ulepszeń polityk i procedur HR” – powiedział Stevens. „Przegląd jest kompletny, a zalecenia dotyczące naszych zasad i procedur zostały przesunięte do przodu, ale nie będziemy komentować dalej”.

Starsze źródło królewskie powiedziało, że pałac milczał na temat dochodzenia w celu ochrony anonimowości tych, którzy współpracowali.

„Rozumiemy, że te osoby, które uczestniczyły w przeglądzie, uczestniczyły w założeniu, że w rozmowach z niezależną firmą prawniczą będzie poufność, dlatego mamy obowiązek szanować tę poufność” – powiedział źródło.

Źródło podało, że pałac wprowadził kilka zmian w polityce po przeglądzie, ale odmówił ujawnienia ich szczegółowo.

„Kiedy przeprowadzasz niezależną recenzję lub przeprowadzasz tego rodzaju badanie, zawsze będą wyciągane wnioski i zawsze istnieją sposoby na ulepszenie procesów i procedur” – powiedział źródło. „Normalnie nie ujawniamy wszystkich zmian w naszych zasadach i procedurach”.

Zarzuty pojawiły się w zeszłym roku, kiedy brytyjska gazeta The Times opublikowała artykuł Powołując się na nienazwane źródła która twierdziła, że ​​księżna usunęła osobistych asystentów ze swojego domu w Pałacu Kensington i podważyła zaufanie trzeciego pracownika.
Pałac Buckingham początkowo powiedział, że zbada zarzuty, ale później Zatrudniłem do tego zewnętrzną firmę prawniczą.
W tym czasie rzecznik rodziny Sussex odrzucił raport Timesa jako „obliczoną kampanię oszczerstw”, ponieważ został opublikowany zaledwie kilka dni przed książką Oprah Winfrey. wywiad bombowy Z Meghan i księciem Harrym na antenie.

Wywiad był pierwszym, kiedy para wypowiadała się publicznie po ogłoszeniu planów wycofania się z wyższych stanowisk w brytyjskiej rodzinie królewskiej w 2020 roku.

READ  Były ambasador USA w Boliwii Manuel Rocha został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Kuby przez dziesięciolecia

Meghan powiedziała Winfrey, że życie brytyjskiej rodziny królewskiej było tak odosobnione i samotne w pewnym momencie, że „nie chciała już dłużej żyć”. Opisała siebie jako ofiarę obsesyjnego na punkcie zdjęć Pałacu Buckingham, który wpłynął na wszystko, od ciemnego odcienia skóry jej syna Archiego po to, ile razy chodziła na lunch z przyjaciółmi.