22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto jak Covid-19 rozprzestrzenia się na społeczności w całych Stanach Zjednoczonych

Kremacja w zeszłym tygodniu w Miśni w Niemczech. (Robert Michael / Image Alliance / Getty Images)

Według cotygodniowej aktualizacji epidemiologicznej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opublikowanej we wtorek, globalna liczba przypadków Covid-19 wzrosła o 11% w tygodniu od 20 do 26 grudnia w porównaniu z poprzednim tygodniem.

WHO twierdzi, że ten wzrost liczby przypadków jest „stopniowym wzrostem od października”, przy mniej niż 5 milionach zgłoszonych przypadków. W sumie do 26 grudnia zgłoszono ponad 278 milionów przypadków.

Region obu Ameryk odnotował największy wzrost liczby nowych przypadków o 39%, a następnie region afrykański z 7% wzrostem. Europa, wschodnia część Morza Śródziemnego i zachodnia część Pacyfiku zgłosiły podobne liczby przypadków w zeszłym tygodniu. Region Azji Południowo-Wschodniej spadł o 12% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Stany Zjednoczone zgłosiły największą liczbę nowych przypadków, a następnie Wielka Brytania, Francja, Włochy i Niemcy.

Ponad 44 000 zgonów w ostatnim tygodniu to liczba zgonów w poprzednim tygodniu. Do 26 grudnia zgłoszono ponad 5,4 miliona zgonów na całym świecie.

Region afrykański odnotował największą liczbę nowych zgonów, wzrost o 72% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Za nim plasuje się Azja Południowo-Wschodnia ze wzrostem o 9% i Stany Zjednoczone z 7%. Liczba była tydzień wcześniej w regionie zachodniego Pacyfiku. Śmiertelność jest o 12% niższa w regionie europejskim io 7% niższa we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Patrząc na wariant Omicron, WHO mówi: „Ogólne ryzyko związane z nowym wariantem Omicron jest bardzo wysokie”.

Wskazuje również na spójne dowody na to, że przewagę rozwojową Omigranu nad deltą, podwajając czas do dwóch do trzech dni i „szybki wzrost zachorowalności na choroby w wielu krajach, z dominującą zmiennością SARS-CoV. Typ 2, taki jak Stany Zjednoczone Królestwo i Stany Zjednoczone Ameryki.”

WHO zauważa, że ​​nastąpił spadek liczby przypadków w Afryce Południowej, gdzie ten wariant został wykryty po raz pierwszy.

Chociaż wczesne dane zmniejszają ryzyko hospitalizacji, mówią, że potrzeba więcej danych, aby zrozumieć kliniczne wskaźniki nasilenia i jak na nasilenie mogą wpływać wcześniejsze infekcje i szczepienia.

READ  Dwa oddziały AP, jeden zabity w I-95; Droga zamknięta w obu kierunkach - NBC10 Filadelfia

Jeśli chodzi o testy, WHO twierdzi, że wstępne dane sugerują, że Omigron nie miał wpływu na szybkie testy oparte na PCR i antygenie. Oczekuje się, że w leczeniu skuteczne będą kortykosteroidy i inhibitory receptora interleukiny 6, jednak przeciwciała monoklonalne mogą z mniejszym prawdopodobieństwem neutralizować omigran.