24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Operator Fox News, ukraiński dziennikarz zabity

Operator Fox News, ukraiński dziennikarz zabity

Zhelensky nazywa parlament Kanady „zamknij niebo”

Prezydent Ukrainy Wołodymr Zełenski przemawiał we wtorek w kanadyjskim parlamencie, dziękując temu krajowi za „stanowcze” wsparcie i powtarzając strefę zakazu lotów nad Ukrainą.

„Czy możesz sobie wyobrazić, że dzwonisz do swoich przyjaciół, do przyjaznego kraju, kiedy pytasz… proszę zamknij niebo, zamknij powietrze, zatrzymaj bombardowanie?” – zapytał Żeleński.

„Ile jeszcze pocisków powinno spaść na nasze miasta, zanim to się nie skończy? Wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją. Kiedy rozmawiamy z naszymi sojusznikami, mówią… proszę, czekaj, chwileczkę”.

Żeleński powiedział, że 97 dzieci zmarło, odkąd Rosja rozpoczęła inwazję 24 lutego.

„Jakie słowa możesz sobie wyobrazić… jak możesz wyjaśnić swoim dzieciom?” Powiedział Żeleński. „W twoim kraju była okupacja na pełną skalę”.

„Proszę nie przerywać swoich wysiłków, rozszerzać wysiłki na rzecz przywrócenia pokoju w naszym spokojnym kraju” – zakończył, a jego przemówienie spotkało się z głośnym aplauzem.

We wtorek premier Kanady Justin Trudeau przedstawił Jelensky’ego, który dołącza do prawodawców za pośrednictwem wideo. Trudeau pochwalił wysiłki Żeleńskiego w obronie Ukrainy.

„Wołodymyr, w latach, kiedy cię znałem, zawsze myślałem o tobie jako o czempionie demokracji. Teraz demokracje na całym świecie mają szczęście, że jesteś naszym mistrzem” – powiedział Trudeau.

„Bronisz prawa Ukraińców do wyboru swojej przyszłości, a tym samym chronisz wartości, które są filarami wszystkich wolnych demokracji, takie jak wolność, prawa człowieka, sprawiedliwość, prawda i porządek międzynarodowy” – powiedział Trudeau. „To są wartości, które narażają twoje życie, gdy walczysz o Ukrainę i Ukraińców”.


READ  Kyrie Irving, Stephen A. Ciasna dla Todda po tym, jak Smith wybrał gwiazdę Nets