26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromna kontynuacja gry Insomniac Games Wolverine wyciekła po upływie terminu dotyczącego oprogramowania ransomware

Ogromna kontynuacja gry Insomniac Games Wolverine wyciekła po upływie terminu dotyczącego oprogramowania ransomware

Klipy z nadchodzącego filmu Bezsenność Rosomak Gra się rozpoczęła Powszechne na X Po tym, jak hakerzy opublikowali duże zbiory wewnętrznych danych od twórcy. Cybercodzienny Raporty Gang ransomware Ryhsida udostępnił łącznie 1,67 terabajta danych obejmujących ponad 1,3 miliona plików, który 12 grudnia ogłosił, że ukradł dane w wyniku włamania. W tym czasie grupa ogłosiła początkową cenę aukcyjną za dane na poziomie 50 bitcoinów, około 2 milionów dolarów, i siedmiodniowy termin płatności.

Wraz z projektami poziomów i materiałami postaci z RosomakWygląda na to, że wyciek zawiera kilka wewnętrznych prezentacji firmy zawierających szczegóły dotyczące niezapowiedzianych gier Insomniac i Sony, zrzuty ekranu wewnętrznych arkuszy kalkulacyjnych oraz szczegóły dotyczące budżetów na rozwój i marketing. Rosomak Mówi się, że będzie to pierwsza część planowanej trylogii tytułów X-Men, a premiera drugiej i trzeciej części planowana jest odpowiednio przed końcem 2029 i 2033 roku. według Cybercodzienny. Wspomniano także o trzeciej grze Spider-Man, grze opartej na Venomie i nowej odsłonie serii Ratchet and Clank.

Sony nie odpowiedziało natychmiast krawędźProśba o komentarz w sprawie publikacji materiałów zhakowanych. Kiedy w zeszłym tygodniu Ryhsida ogłosiła włamanie, Sony oświadczyło, że bada sprawę, dodając, że „nie ma powodu sądzić, że miało to wpływ na inne oddziały SIE lub Sony”.

W tym roku firma została również dotknięta cyberatakami MOVEit. w październiku Śpiący komputer wspomniany Firma Sony Interactive Entertainment powiadomiła około 6800 obecnych i byłych pracowników o naruszeniu, w wyniku którego ujawniono dane osobowe. Grupa stojąca za tym atakiem nie była związana z najnowszym hackiem Insomniac; W czerwcu na odpowiedzialność przyznała się grupa zajmująca się oprogramowaniem ransomware Cl0p. Prawie dziesięć lat temu w 2014 r. dział filmowy Sony, Sony Pictures, stał się celem poważnego ataku hakerskiego, w wyniku którego do publicznej wiadomości wyciekły dane osobowe pracowników i wewnętrzne wiadomości e-mail w wyniku ataku prawdopodobnie sponsorowanego przez rząd Korei Północnej.

READ  Gwiazda „Rocky”, „Predator” i aktor „The Mandalorian” miał 76 lat – ostateczny termin

Reseda była tematem Alarm cyberbezpieczeństwa Został opublikowany w zeszłym miesiącu, a jego współautorem jest Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury. W alercie zauważono, że Rhysida korzystała z sieci VPN do łączenia się z wewnętrznymi systemami firmy z zewnątrz, często używając naruszonych danych uwierzytelniających w „organizacjach, w których domyślnie nie włączono usługi MFA”.

Kiedy do niego zadzwoniłem CybercodziennyPrzedstawicielka Resedy powiedziała, że ​​motywem jej ataku były pieniądze. „Wiedzieliśmy, że programiści tworzący takie gry będą łatwym celem” – powiedzieli.