23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NYT: Osiągnięto porozumienie w celu wyeliminowania rasy jako czynnika w rozwiązaniach dotyczących kontuzji NFL

ten Sprawdzony czas Zgodnie z dokumentem kopia oczekującego porozumienia w ocenie sędziego okręgowego USA Anity P. Brady.

W 46-stronicowym dokumencie NFL i inne strony stwierdziły, że „żadne normy rasowe lub szacunki populacji etnicznej – czarnej lub białej – nie będą stosowane w przyszłym planie osiedlenia” i że żadna ze stron nie może odwołać się na podstawie roszczeń lub stosowanie norm rasowych.

The Times donosi, że panel ekspertów zastosuje również nowe zasady do „wszystkich przyszłych testów neuropsychologicznych w ramach planu, mających zastosowanie do wszystkich roszczeń, które nadal są w toku, i mających zastosowanie do wszystkich roszczeń obecnie w regułach rasy lub rasy. Szacunki demograficzne mogą być problematyczne”.

„Z niecierpliwością czekamy na natychmiastowe zatwierdzenie umowy, która zapewni neutralny pod względem wyścigowym proces oceny, który zapewni dokładność diagnostyczną i uczciwość rozwiązania dotyczącego wstrząsu mózgu” – powiedział w oświadczeniu adwokat NFL, Brad Corp.

W 2013 roku NFL Pozew zbiorowy rozstrzygnął sprawę Została sprowadzona przez tysiące byłych graczy i ich rodziny, oskarżając ją o ukrywanie świadomości ligi o niebezpieczeństwie wstrząsu mózgu.

Liga zgodziła się zapłacić 765 milionów dolarów, nie zaniedbując finansowania badań lekarskich i rekompensowania zawodnikom problemów zdrowotnych związanych z wstrząsami mózgu.

Następnie w 2020 roku dwóch emerytowanych graczy pozwało NFL Mówi się, że wykazuje dyskryminację Przeciw czarnym żołnierzom, którzy zgłaszali roszczenia w tej osadzie. Zawodnicy, Naje Davenport i Kevin Henry, dostosowali swoje neurologiczne wybory w wyścigu NFL, co uniemożliwiło im otrzymanie rekompensaty.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, byli zawodnicy byli oceniani pod kątem neurologicznego upośledzenia funkcji poznawczych, które, jak się uważa, zaczynało się od słabych funkcji poznawczych, jeśli byli czarni. Więc jeśli czarny i biały gracz otrzymają te same oceny na baterii testu myśli i pamięci, czarny gracz będzie wydawał się cierpieć na mniejszą wadę. W związku z tym w sprawie stwierdzono, że szanse na uzyskanie płatności są niewielkie.

Na początku marca sędzia zdymisjonowany Sprawa graczy Polecił mediatorowi rozwianie obaw o stosowanie korekty rasowej.

Główny prawnik powodów z CNN, Christopher Seeker, zwrócił się do NFL, ale jak dotąd nie były dostępne żadne odpowiedzi.

READ  Biden opłakiwał śmierć 1 miliona amerykańskich rządów jako „nieodwracalne straty”