20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Numer 1 Gonzaga, 5 innych drużyn z pierwszej 6 jest zdenerwowanych

Numer 1 Gonzaga, 5 innych drużyn z pierwszej 6 jest zdenerwowanych

Moraga, Kalifornia – St Mary’s w końcu ustanowiło swój pierwszy doskonały rekord u siebie – i niezapomniane zwycięstwo nad czołowym Gonzagą, które do tego dołączyło.

Tommy Kohsi zdobył 14 punktów i sześć zbiórek dla nr 23 St. Mary’s, który pokonał nr 1 Gonzaga 67-57 w sobotę wieczorem, aby uniemożliwić Bulldogs ukończenie kolejnej niepokonanej rundy w Konferencji Zachodniego Wybrzeża.

Ale nędza kocha towarzystwo, a Bulldogs nie były jedyną najlepszą drużyną w NCAA, która doświadczyła dyskomfortu.

Sześć najlepszych drużyn przegrało w sobotnim plebiscycie AP, a siedem z dziewięciu najlepszych przegrało. Tylko nr 7 Duke pokonał, wyprzedzając Syracuse, 97-72. 2 Arizona spadła 79-63 do Kolorado; Nr 3 Auburn został pokonany 67-62 przez Nr 17 TN; Czwarte miejsce Purdue przegrał 68-65 z nierozstawionym stanem Michigan; Piąte miejsce w Kansas spadło 80-70 do 10. Baylora, a szóste miejsce w Kentucky przegrało 75-73 do 18. miejsca w Arkansas.

Gonzaga z łatwością pokonał Gaels dwa tygodnie wcześniej i wygrał 34 kolejne spotkania konferencyjne, w tym 33 z dublem. Ale St Mary’s nie pozwoliło Gonzadze poczuć się komfortowo w sobotę, jadąc od startu do mety, wygrywając swoją czwartą prostą od czasu przegranej w Spokane.

Byli bardzo agresywni. Niewielu mówiło o Świętej Marii. „To było to. Kiedy jesteś najbardziej agresywną i silną fizycznie drużyną, prawdopodobnie wygrasz dziewięć razy na 10.”

Drużyna St. Mary’s prowadzona przez Randy’ego Bennetta ukończyła 16-0 w McKeon Pavilion.

„To jest naprawdę wyjątkowe” – powiedział Bennett. „Trudno było to zdobyć. Straciliśmy go rok z Loyolą Marymount w naszym ostatnim meczu u siebie. Ciężko było go zdobyć i w końcu go dostaliśmy. Zwłaszcza, gdy jest to przeciwko pierwszej drużynie w kraju, sprawia, że… noc, której nigdy nie zapomnisz.”

Mary zakończyła także zwycięską passę Gonzagi w 17 meczach, pokonując pierwszą drużynę po raz pierwszy od czasu, gdy Bulldogs zostali wysłani w meczu o tytuł Conference Championship 2019.

READ  Justin Turner podpisuje roczny kontrakt z Blue Jays

– To trochę jak życie na przełomie lutego i marca, zwłaszcza na drogach – powiedział trener Gonzagi, Mark Vu. Jego zespół zdobył w ostatni weekend tytuł WCC w sezonie zasadniczym.

Fani zgromadzili się na stadionie, by świętować 18. z rzędu zwycięstwo Gaelów w McKeon Pavilion z poprzedniego sezonu.

Matthias Tass dodał 13 punktów dla Gilesa (24-6, 12-3) i wykonał decydujący blok na 1:15 przed końcem. Kyle Bowman strzelił parę za trzy punkty po chybieniu pierwszych siedmiu strzałów.

„Chciałem wejść w środek kręgu i zaakceptować logo, ale ludzie biegali po boisku, więc było to trudne” – powiedział Tass. „To był zdecydowanie surrealistyczny moment”.

A Raser Bolton zdobył 16 punktów dla Gonzagi (24-3, 13-1). Drew Tim zdobył sześć punktów i osiem zbiórek, ale strzelił 2 na 10.