20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy Jork może być dobrym miejscem do oglądania zaćmienia słońca

Nowy Jork może być dobrym miejscem do oglądania zaćmienia słońca

metro

Oczekuje się, że całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi 8 kwietnia, będzie w pełni widoczne w północnej części stanu Nowy Jork, ale prognozy dalekosiężne wskazujące na czystsze niebo w Nowym Jorku mogą sprawić, że pobyt w Wielkim Jabłku będzie dobrą opcją na to widowisko.

Chociaż pełny obraz powinien być widoczny na obszarach takich jak Buffalo i Adirondacks, rozszerzone prognozy pokazujące chmury mogą pogorszyć wrażenia na obszarach północnych, zwłaszcza w pobliżu Wielkich Jezior, wyjaśnił meteorolog Fox Weather Dax Clark.

Chociaż jest za wcześnie, aby uzyskać w pełni dokładną prognozę, niebo w trakcie wydarzenia będzie częściowo zachmurzone, a potem przejaśnione, co nie będzie widoczne z powodu zachmurzonego nieba na północy stanu.

Przedstawiciele mediów oglądają częściowe zaćmienie słońca w Ring of Fire z The Edge w Hudson Yards 10 czerwca 2021 r. Annie Wermiel/New York Post
kobieta
Prognozy wskazują, że czystsze niebo nad Nowym Jorkiem może sprawić, że pobyt w Wielkim Jabłku będzie dobrym miejscem do obejrzenia tego spektaklu. Reutera

„Tu, w Nowym Jorku [City]„Wygląda na to, że prawdopodobnie pojawią się pewne chmury, ale ogólnie jest dobrze. Uważamy, że w ten sposób może być trochę bardziej zachmurzenie” – powiedział Clark we wtorek.

„Ale jeszcze raz rozważmy, co wydarzyło się w Nowym Jorku [City]Nawet jeśli wynosi 90%, możesz pomyśleć: „Och, mogę patrzeć bezpośrednio na słońce”, ale nie możesz. „Tak czy inaczej, żeby zobaczyć to w mieście, trzeba mieć okulary, a tutaj nie będzie ciemno” – powiedział Clark.

Fazy ​​zaćmienia zaczną pojawiać się w mieście o 14:10 w poniedziałek, a o 15:25 osiągną 91% całkowitej wartości.

„Będzie ciemno, ale… w mieście nie będzie widać wschodzących gwiazd ani niczego podobnego” – Clark dodał przed otwarciem: „Jestem bardzo zdenerwowany, że nie jesteśmy jeszcze gotowi”.

Clark powiedział, że prognoza będzie „przypływać i odpływać” w całym kraju i w mieście, gdzie na tarasach widokowych na całym Manhattanie zaplanowano wydarzenia widowiskowe – dla nowojorczyków, którzy nie zarezerwowali prywatnych samolotów, aby mieć pewność, że będą mogli obejrzeć program nad poziomem morza . chmury.

READ  NASA zatrzymuje Psyche, misję na bogatą w minerały asteroidę

Wszystko, co chcesz wiedzieć o zaćmieniu słońca w 2024 roku

  • Zaćmienie słońca nastąpi w poniedziałek, 8 kwietnia, blokując Słońce na swojej drodze ponad 180 milionom ludzi.
  • Zaćmienie będzie rozciągać się od wybrzeża Pacyfiku w Meksyku po Amerykę Północną, uderzając w 15 stanów USA i docierając do wybrzeży Nowej Fundlandii w Kanadzie.
  • W poniedziałek po godzinie 14:00 nowojorczycy będą świadkami zaćmienia słońca.
  • Zdaniem ekspertów spodziewana jest ogromna eksplozja na Słońcu, znana jako koronalny wyrzut masy. Dzieje się tak, gdy masywne cząstki ze Słońca są wystrzeliwane w przestrzeń kosmiczną, wyjaśnia Ryan French z Narodowego Obserwatorium Słonecznego w Boulder w Kolorado.
  • Aby uniknąć poważnych obrażeń oczu, konieczne jest oglądanie zdarzenia za pomocą odpowiednich okularów, takich jak okulary zaćmieniowe lub przenośny projektor słoneczny, podczas fazy częściowego zaćmienia przed i po całkowitym zaćmieniu.
  • Następne całkowite zaćmienie słońca nastąpi 12 sierpnia 2026 r. Całość będzie widoczna dla mieszkańców Grenlandii, Islandii, Hiszpanii, Rosji i małego fragmentu Portugalii.

Jednak w dużej mierze w Wielkim Jabłku wszystko będzie wyglądało jak zwykle, gdzie urzędnicy oświatowi nie wysyłają uczniów wcześniej do domu ani nie wysyłają ich na tymczasowy urlop, w przeciwieństwie do większości swoich odpowiedników na północy stanu.

Całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne z miasta dopiero w 2079 roku.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/04/02/us-news/why-nyc-might-end-up-being-a-good-place-to-see-the-solar-eclipse/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania