30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niu: Dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym na terenie budynku w Szanghaju

Niu: Dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym na terenie budynku w Szanghaju
W wypadku zginął pracownik Nio oraz pracownik firmy partnerskiej oraz Chiński producent samochodów elektrycznych Powiedział w oświadczeniu w czwartek.
Obaj byli w eksperymentalnym samochodzie, który rozbił się w środowe popołudnie w Shanghai Innovation Park. Nowy (NIO) Powiedział w poście Weibo. firma Siedziba znajduje się w strefie przemysłowej.

„Na podstawie analizy sytuacji na miejscu możemy wstępnie potwierdzić, że był to wypadek (nie z przyczyn samochodowych)” – dodała.

Nio powiedział również, że współpracuje z policyjnym dochodzeniem w sprawie przyczyny wypadku.

Firma nie odpowiedziała na prośbę o dodatkowy komentarz ze strony CNN Business.

Przyciągnęła przynajmniej wypowiedź Niu o wypadku 78 milionów wyświetleń na Weibo Ponad 1700 postów dyskusyjnych. Filmy W sieci krążą ratownicy w pomarańczowych garniturach, którzy próbują ratować pasażerów w najwyraźniej poważnie uszkodzonym pojeździe.

Założona przez chińskiego przedsiębiorcę Williama Lee w 2014 roku firma Nio stała się jednym z najszybciej rozwijających się startupów samochodów elektrycznych w Chinach i jednym z wielu krajowych konkurentów Elona Muska dla Tesli.

Według firmy, w ubiegłym roku dostarczyła 91 429 pojazdów, o 109% więcej niż w 2020 roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku dostarczono 37 866 sztuk, o 12% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Tesla była najlepiej sprzedającym się czysto elektrycznym pojazdem w Chinach do kwietnia, kiedy w Szanghaju doszło do wyłączenia Covid-19 Wpłynęło to na jego sprzedaż i łańcuchy dostaw. Chiny BYD (BYDDF)wspierany przez Warrena Buffetta, w tym miesiącu pokonał Teslę.

Nio notowało swoje akcje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2018 roku.

READ  SEC walczy po tym, jak regulator Tesli został oskarżony o molestowanie seksualne