28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nintendo Switch widzi pierwszy duży spadek cen w USA

Nintendo Switch widzi pierwszy duży spadek cen w USA

Przełącznik Nintendo odnotował pierwszy w historii duży spadek cen w Stanach Zjednoczonych, po miesiącach spadków cen w regionach takich jak Wielka Brytania i Europa.

Konsolę można teraz kupić za 259,99 USD, co jest rozsądnym spadkiem o 40 USD w porównaniu z poprzednią ceną 299,99, którą utrzymuję przez około pięć lat. Obecnie nie jest jasne, czy będzie to trwała obniżka ceny, czy tylko ograniczona czasowo sprzedaż konwertera.

Nintendo Switch po raz pierwszy spada do zaledwie 260 USD

We wrześniu 2021 roku konsole Nintendo Switch sprzedawane w Europie otrzymały oficjalną obniżkę ceny na krótko przed premierą modelu Switch OLED. Pojawiły się również spekulacje na temat cięć w USA, ale Nintendo wcześniej odpowiedziało na to, mówiąc „nie ma planów” na niższe ceny w USA.

Ale po około dziewięciu miesiącach, choć dzięki wyprzedaży, obniżka ceny opłaciła się dzięki konsolom Nintendo Switch, które obecnie zostały obniżone do 259,99 USD w Amazon, Jim StopI Walmart.

Nintendo potwierdziło w tym tygodniu, że sprzedało 235 milionów gier na Switcha w roku fiskalnym 2021 — to największa liczba sprzedana w ciągu jednego roku w historii firmy. Sprzedaż konsol również ma się dobrze, a wszystkie trzy modele Switcha sprzedały się w liczbie 23 milionów sztuk w roku fiskalnym 2021. Ale chociaż jest to ogromna liczba (dla porównania, PS5 sprzedano 11,5 miliona w tym samym okresie), jest to również spadek o 20%. rok 2020.

Nintendo Switch ma obecnie w sumie 107,65 miliona sprzedanych egzemplarzy, wyprzedzając tylko Game Boya (118,69 miliona) i Nintendo DS (154,02 miliona) jako najbardziej udaną konsolę Nintendo wszechczasów.

Robert Anderson jest ekspertem ds. transakcji i redaktorem handlowym w IGN. możesz to śledzić Robertliam21 na Twitterze.