30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple wycofuje iPoda, ikonę przenośnych gier, po 22 latach

Apple wycofuje iPoda, ikonę przenośnych gier, po 22 latach

W reklamie z 2009 roku rząd iPodów Mini powoli tracił kolory na dole ramki.

zdjęcie: Justin Sullivan (Obrazy Getty)

Nalej po jednym dla każdego dziecka, które nosiło plecak w gimnazjum, gdzie prawdopodobnie jest dzisiaj w żałobie. Wraz z wycofaniem przez Apple 7. generacji iPoda Touch, ogłoszone wczorajTo oficjalne: iPod nie żyje.

Pozornie iPod był urządzeniem muzycznym, przeznaczonym do digitalizacji bibliotek utworów, trzymania słuchaczy z dala od ograniczeń i zapewniania lepszej jakości dźwięku niż nośniki fizyczne. (Czy ta zmiana była korzystna dla przemysłu muzycznego, to oczywiście inna historia). Ale w trakcie wielu iteracji iPod zapowiadał także kolejną rewolucję: rewolucję w grach mobilnych.

Dawno, dawno temu gry mobilne polegały na graniu cegła lub wąż Na zakurzonej Nokii rodziców. I rzeczywiście, po premierze w 2001 roku iPod – który pojawił się dosłownie jest plikiem zły port cegła Po uruchomieniu urządzenia w 2001 roku przez pewien czas sytuacja wyglądała podobnie. W ciągu następnych kilku lat oferty rosły, ale niewiele. w 2006 roku, Wydane przez EA wersje iPoda Od bitych klasyków, takich jak sudoku I pasjans. Kaplan, edukacyjny gigant nastawiony na zysk, wydał serię Kursy przygotowujące do SAT (co mogę tylko powiedzieć: lol). W porównaniu do innych przenośnych urządzeń do gier z epoki, takich jak na przykład Nintendo DS, iPod nie był rewolucyjny.

Potem przyszedł iPod Touch.

Po raz pierwszy wydany w 2007 roku, iPod Touch całkowicie zmienił wygląd iPoda. Zamiast mieć nieregularnie sterowane pokrętło, iPod Touch wyglądał jak współczesny iPhone: gładki, prostokątny, przyklejony do szklanego ekranu dotykowego, który otacza pełną sylwetkę. W przeciwieństwie do iPhone’a, nie możesz użyć iPoda Touch do przywołania i natychmiast stracić odwagę, by przywołać podziw z algebry. Ale jeśli masz połączenie Wi-Fi, możesz pobrać kilka gier, które przynajmniej cię rozpraszają w trakcie Algebra.

A niektóre gry z tamtej epoki były naprawdę doskonałe. Owocowy Ninja! Dotknij Dotknij Zemsty! słowa z przyjaciółmi! Istnienie Praktycznie stworzony, a przynajmniej bardzo popularny, nowy gatunek, kładący podwaliny pod naprawdę fajnych niekończących się biegaczy, takich jak Odyseja Alta. Osobiście miałem słabość doodle skok, gra platformowa, w której wyglądasz jak słoń (?) w plecaku odrzutowym. Zdjęcia, stylizowane na notatnik w linie, zapisane są atramentem w pamięci. Ale przynajmniej dla mnie było to również wczesne wprowadzenie do szerszego świata liderów.

Niektóre gry, pomijając jakość, stały się legalnym gigantem kulturowym. Wściekłe Ptaki Wyprodukuj film fabularny wraz z crossoverami z Gwiezdne Wojny I transformatoryoraz Jazellion z innych spółek zależnych. (Moja babcia mnie kiedyś kupiła Wściekłe Ptaki Dywan do kąpieli, zakładając, że skoro kocham gry wideo, to… On powinien Lubić Wściekłe Ptakijedyna gra wideo.) Efekt był niezaprzeczalny.

Podnieś rękę, jeśli te reklamy również wywarły na Ciebie niezatarty wpływ.

Tak więc wiadomość o śmierci iPoda wywołała falę nostalgii KotakuOdpocznij dziś wieczorem.

Redaktorka zespołu Lisa Marie Segara prawie krzyczała na wszystkie wspomniane wyżej gry, a ponadto wskazała na iPoda jako katalizator niekwestionowanego cukierek zmiażdżyć szalony. Pochwaliła także sterowanie przechylaniem, które jest dostępne w niektórych grach, które były „bardzo innowacyjne w tamtym czasie. A przynajmniej tak się czułem”.

Pisarz Zack Zwizen dodał: „Co za czas, by żyć”. „Naprawdę tęsknię za starością App Store… Bez wątpienia mamy dziś świetne rzeczy, ale nie mogę powstrzymać się od tęsknoty za tymi prostszymi czasami, kiedy piję fałszywe piwo i bawię się fałszywymi aplikacjami na miecze świetlne”.

Czasy są w rzeczywistości mniej proste. Zamiast tylko kilku opcji do grania, system gier firmy Apple jest większy niż kiedykolwiek, podobnie jak gry z głównego nurtu — wszystko z przebojowych gier, takich jak XCOM I Efekt Jinshin Niezależne hity jak sen Sayonara Dzikie Serca I jesteś tatusiem– Udaj się do App Store. Apple Arcade, usługa subskrypcji, która daje dostęp do biblioteki gier, powoli staje się głównym terenem eksploracji ukrytych klejnotów. (Wiele gier Apple Arcade ostatecznie trafia na Nintendo Switch lub tradycyjne konsole, gdzie stają się „legitymizacją” w oczach doświadczonego gracza, co nadal ukrywa początki gier mobilnych.)

Ale za każdym razem, gdy jedno z tych niegdyś niezbędnych urządzeń łapie ostatnie tchnienie, zdumiewa mnie zakończenie – jak wszystko, bez względu na to, jak wydaje się potężne lub wpływowe kulturowo, jest tak ulotne, ulotne, że nie zdajesz sobie z tego sprawy było tak ulotne, że zniknęło. Jak mówią: czy nie byłoby miło uświadomić sobie, że żyjesz w dobrych czasach, kiedy naprawdę żyjesz w dobrych czasach? Tak mysle.

W każdym razie tak, RIP do iPoda. Miałeś dobry bieg. Zostawiłeś dobre dziedzictwo. I naprawdę skorzystać z połowy 2000 roku: Dziękuję paniom.

READ  LEGO Bricktales zaprasza w tym roku do uwolnienia swojej kreatywności