15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy ogłaszają nowe ograniczenia rządowe dla osób niezaszczepionych

Ustępujący kanclerz Niemiec Angela Merkel W czwartek 16 premierów państw zgodziło się na nowy zestaw środków, aby poradzić sobie z czwartą falą. Międzynarodowe rozprzestrzenianie się wirusa koronowego, Wskaźniki infekcji wzrosną do rekordowego poziomu.

„Jeżeli więcej osób zostanie zaszczepionych, nie musimy ogłaszać wielu środków” – powiedziała Merkel na konferencji prasowej, zgodnie z tłumaczeniem Reutera.

Mówi się, że pakiet zawiera limit życia publicznego tych, którzy nie zostali zaszczepieni na terenach przekraczających określony limit przyjęć do szpitala. Merkel powiedziała, że ​​kraj rozważa wprowadzenie obowiązku szczepienia personelu szpitalnego i wznowienia bezpłatnych testów rządowych.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel gestykuluje, siedząc na cotygodniowym posiedzeniu gabinetu w Kancelarii Kancelarii w Berlinie.

John McDougall | AFP | Obrazy Getty

Wiele stanów i miast wprowadziło już szereg środków, a przepustki rządowe muszą być udostępnione opinii publicznej, jeśli dana osoba jest zaszczepiona lub jeśli wyzdrowiała z wirusa (powszechnie znane jako „zasady 2G”). po niemiecku – lub odzyskane, „genesen”).

Według niemieckiej agencji informacyjnej Deutsche Welle, jeśli więcej niż 3 na 100 000 osób w regionie jest hospitalizowanych z powodu choroby, zasada 2G ma zastosowanie do wszystkich publicznych imprez rekreacyjnych w danym stanie. Deutsche Welle twierdzi, że wszystkie stany z wyjątkiem Hamburga, Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynu i Charland są powyżej tej miary.

Niemcy pobiły w czwartek rekord. Zgłoszono ponad 65 000 nowych przypadków, urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają, że liczba rzeczywistych przypadków może być od dwóch do trzech razy wyższa.

Merkel określiła sytuację jako „dramatyczną”.

– Holly Elliott z CNBC przyczyniła się do powstania tego artykułu.