2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nasdaq spada, Dow zyskuje dzięki wzrostowi nowych zysków

Nasdaq spada, Dow zyskuje dzięki wzrostowi nowych zysków

W obliczu niepewności co do tego, kiedy Fed obniży stopy procentowe i obaw związanych z wpływem utrzymania przez Fed stóp procentowych na najwyższym poziomie od 23 lat, czasami wywierającym wpływ na akcje na początku roku, wypracowali oni ponadprzeciętne zyski, wspierając… Ostatni okres. Na giełdzie porusza się w górę.

Według Bank of America w około dwóch trzecich kwartalnych raportów S&P 500 spółki odnotowują średni wzrost zysku na akcję o sześć punktów procentowych w ciągu kwartału. To około dwukrotnie więcej niż średni wynik 3% zwykle obserwowany przez spółki z S&P 500.

Ogółem 70% firm zgłosiło zakłócenia, czyli więcej niż średnia historyczna wynosząca 63%. Według Factset S&P 500 (^GSPC) jest na dobrej drodze do wzrostu EPS o 1,9% w porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej. Zyski S&P 500 stają się dodatnie, ale są oznaki osłabienia

Osung Kwon, strateg kapitałowy w Bank of America w USA i Kanadzie, powiedział Yahoo Finance, że na podstawie oczekiwań dotychczasowe zyski są „dobre”.

„Ta kadencja była napędzana marżami zysku, niekoniecznie sprzedażą” – powiedział Kwon. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek tak naprawdę spodziewał się tak dużej poprawy sprzedaży w czwartym kwartale… Firmy obniżyły koszty, poprawiły się marże i dobrze sobie radziły”.

Zyski nie obyły się jednak bez wad. Według Bofy oznaki słabego popytu pozostają „podwyższone” i przyczyniły się do wzrostu przychodów ledwo przekraczających szacunki. Spółki, które przegapiły tę okazję, w kolejnych dniach handlowych obserwują gorsze niż zwykle reakcje swoich akcji.

Według Bank of America spółki, które nie spełniają oczekiwań Wall Street co do zysków i przychodów, następnego dnia odnotowują spadek akcji spółek średnio o 4,3%. To znacznie więcej niż typowy średni spadek wynoszący 2,4%.

„Ogólne nastroje na rynku znacznie się poprawiły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy” – powiedział Kwon. „Wyceny nie są tanie, dlatego jeśli coś tracisz [earnings estimates]„Wtedy zostaniesz ukarany bardziej niż wcześniej, więc poprzeczka jest bardzo wysoka”.

READ  Pokolenie Z planuje przejść na emeryturę przez 40 lat. Powodzenia – mówią eksperci