20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nakazy szczepień dla niektórych pracowników służby zdrowia są zakazane w 10 stanach

Postanowienie sędziego, które obejmowało 10 stanów, które złożyły pozew, umniejszało skuteczność szczepionek, mówiąc, że „społeczeństwo będzie mniej narażone na utrzymanie 'status quo’ w tej sprawie”.

Zamówienie nadeszło z Departamentu Zdrowia USA i Ośrodków Usług Społecznych ds. Medicare i Usług Medycznych. Obejmuje to Medicare i niektórych świadczeniodawców uczestniczących w Medicade i wyznaczyło termin 6 grudnia dla tych pracowników na otrzymanie pierwszej dawki szczepionki Govit-19.

Będzie zakazany na Alasce, Arkansas, Iowa, Kansas, Missouri, Nebrasce, New Hampshire, Północnej Dakocie, Południowej Dakocie i Wyoming.

Sędzia okręgowy USA Matthew Shelf, mianowany przez prezydenta Donalda Trumpa, powiedział w 32-stronicowym porządku, że ci, którzy kwestionują mandat, prawdopodobnie odniosą sukces w swoich argumentach, że CMS nie ma uprawnień do egzekwowania tego wymogu. Powiedział też, że administracja mogła naruszyć prawo w wydaniu polisy. Wydając wstępny nakaz zbliżania się, Shelf zwrócił uwagę, że pretendenci stwierdzili, że placówki służby zdrowia staną w obliczu dużego niedoboru personelu, jeśli popyt nie zostanie zaspokojony.

„Ogólnie rzecz biorąc, „świadectwa i obiekty powodów – zwłaszcza ośrodki wiejskie – nie mają innego wyjścia, jak stawić czoła standardom intensywnej opieki lub całkowicie zamknąć nowych pacjentów, z których oba są znaczące i nieodwracalne, ze szkodą dla obywateli powoda” napisał.

Powszechnie wykazano, że szczepionki są ważnym narzędziem w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się Govt-19. Shelf wskazał jednak na linię w złożeniu zarządzenia regulującą wątpliwości co do działania szczepionki, w tym jej skuteczności w zapobieganiu „rozprzestrzenianiu się choroby przez osoby zaszczepione”.

Shelf powtórzył tę linijkę w swoim zamówieniu. „Według CMS skuteczność szczepionki w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby przez osoby zaszczepione jest obecnie nieznana.

Sędzia powiedział, że CMS w dużym stopniu opierał się na danych z obiektów długoterminowej konserwacji, aby uzasadnić egzekwowanie zamówienia od innych rodzajów dostawców w zakresie projektowania popytu.

„W kontekście LTC, CMS nie przedstawia żadnych dowodów na nałożenie szerszego porządku na pozostałe czternaście zamkniętych placówek, podczas gdy szerszy porządek ma sens w oparciu o dowody CMS” – napisał Shelf.

Pozew prawdopodobnie został sfinansowany przez Missouri i dziewięć innych stanów w zeszłym miesiącu. Jest to jeden z kilku pozwów przeciwko mandatowi HHS, a administracja Bidena stoi w obliczu wyzwań prawnych wobec innych mandatów dotyczących szczepień, które rząd federalny starał się egzekwować. W odrębnej sprawie wniesionej przez Florydę przeciwko regule HHS, Sędzia zwolniony Prośba Florydy o zakaz zbliżania się.

Na konferencji prasowej po wydaniu nakazu prokurator generalny stanu Missouri Eric Schmidt powiedział, że nakaz sędziego był „znaczący” i „pierwszy w swoim rodzaju”. Powiedział, że oczekuje, że sprawa zostanie wniesiona przez sądownictwo i ostatecznie do Sądu Najwyższego.

READ  Donald Trump popiera Darrena Baileya w prawyborach GOP w Illinois

Schmidt został zapytany o nowy wariant wirusa korony Omigron, który nie został wykryty do czasu podsumowania wstępnego nakazu sądowego w sprawie Missouri.

„Chcemy nadal być świadomi wszelkich zmian. Prawda jest taka, że ​​Kovit jest z nami. Zawsze będzie nowa odmiana” – powiedział Schmidt. „Ale myślę, że wystarczy, aby rząd zamknął ludzi w zamknięciu. Wystarczy, aby rząd ustanowił nakazy masek, wystarczy, aby rząd ustanowił wymagania dotyczące szczepień. Więc za każdym razem, gdy pojawia się przesada, będziemy odpychać. „

Ta historia została zaktualizowana o więcej szczegółów.