23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa gratuluje Barbadosowi zostania Republikaninem | Barbados

Jak Barbados Królowa została usunięta ze stanowiska głowy państwa i stała się republiką, a król przesłał gratulacje w „najważniejszy” dzień w kraju.

Książę Karol przybył na karaibską wyspę w niedzielę, aby wziąć udział w inauguracji prezydenta-elekta Sandry Mason, która w nocy została mianowana głową państwa w celu zastąpienia królowej, gdy Barbados usunął symbole 400-letniego systemu kolonialnego.

W przesłaniu do Masona królowa życzyła wszystkim Barbadosowi szczęśliwej, spokojnej i dostatniej przyszłości.

Powiedział: „Z tej ważnej okazji i kiedy zostajesz pierwszym prezydentem Barbadosu, składam gratulacje tobie i wszystkim Barbadosowi.

„Po raz pierwszy odwiedziłem wasz piękny kraj, który uzyskał niepodległość na początku 1966 roku i bardzo się cieszę, że mam dziś z wami mojego syna. Od tego czasu mieszkańcy Barbadosu zajmują szczególne miejsce w moim sercu; Jest to kraj, który szczyci się żywą kulturą, sprawnością sportową i naturalnym pięknem i przyciąga gości z całego świata, w tym wielu z Wielkiej Brytanii.

Kontynuował: „Od wielu lat nasze kraje cieszą się partnerstwem opartym na ścisłej współpracy w szerokim zakresie zagadnień, w tym wspólnych wartości, wspólnego dobrobytu i ostatnich prac nad zmianami klimatycznymi. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

„Kiedy obchodzicie ten ważny dzień, składam moje najserdeczniejsze gratulacje wam i wszystkim Barbadosowi za wasze szczęście, pokój i pomyślność. Elżbieta R. ”

Karol udał się na wyspę w niedzielę, aby potwierdzić „niezliczone” kontakty między narodami obu krajów. Przemawiał 30 listopada, w 55. rocznicę niepodległości Wielkiej Brytanii, kiedy Barbados rozpoczął nowy rozdział w swojej historii. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 20:00 czasu lokalnego i północy czasu brytyjskiego.

Kiedy Mauritius po raz ostatni ogłosił się republiką w 1992 roku, królowa została usunięta ze stanowiska głowy państwa. Inni członkowie Wspólnoty Narodów, zwłaszcza mieszkańcy Karaibów, zwrócą baczną uwagę na decyzję Barbadosu.