21 stycznia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królowa gratuluje Barbadosowi zostania Republikaninem | Barbados

Jak Barbados Królowa została usunięta ze stanowiska głowy państwa i stała się republiką, a król przesłał gratulacje w „najważniejszy” dzień w kraju.

Książę Karol przybył na karaibską wyspę w niedzielę, aby wziąć udział w inauguracji prezydenta-elekta Sandry Mason, która w nocy została mianowana głową państwa w celu zastąpienia królowej, gdy Barbados usunął symbole 400-letniego systemu kolonialnego.

W przesłaniu do Masona królowa życzyła wszystkim Barbadosowi szczęśliwej, spokojnej i dostatniej przyszłości.

Powiedział: „Z tej ważnej okazji i kiedy zostajesz pierwszym prezydentem Barbadosu, składam gratulacje tobie i wszystkim Barbadosowi.

„Po raz pierwszy odwiedziłem wasz piękny kraj, który uzyskał niepodległość na początku 1966 roku i bardzo się cieszę, że mam dziś z wami mojego syna. Od tego czasu mieszkańcy Barbadosu zajmują szczególne miejsce w moim sercu; Jest to kraj, który szczyci się żywą kulturą, sprawnością sportową i naturalnym pięknem i przyciąga gości z całego świata, w tym wielu z Wielkiej Brytanii.

Kontynuował: „Od wielu lat nasze kraje cieszą się partnerstwem opartym na ścisłej współpracy w szerokim zakresie zagadnień, w tym wspólnych wartości, wspólnego dobrobytu i ostatnich prac nad zmianami klimatycznymi. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

„Kiedy obchodzicie ten ważny dzień, składam moje najserdeczniejsze gratulacje wam i wszystkim Barbadosowi za wasze szczęście, pokój i pomyślność. Elżbieta R. ”

Karol udał się na wyspę w niedzielę, aby potwierdzić „niezliczone” kontakty między narodami obu krajów. Przemawiał 30 listopada, w 55. rocznicę niepodległości Wielkiej Brytanii, kiedy Barbados rozpoczął nowy rozdział w swojej historii. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 20:00 czasu lokalnego i północy czasu brytyjskiego.

Kiedy Mauritius po raz ostatni ogłosił się republiką w 1992 roku, królowa została usunięta ze stanowiska głowy państwa. Inni członkowie Wspólnoty Narodów, zwłaszcza mieszkańcy Karaibów, zwrócą baczną uwagę na decyzję Barbadosu.

READ  Projekty map Kongresu stanowiłyby zagrożenie dla osób sprawujących urząd w Kalifornii