24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meta zamówiła sprzedaż Giphy przez brytyjskiego regulatora

Półtora roku po przejęciu spółki-matki Facebooka Meta Giphy przez firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, brytyjskie przepisy dotyczące konkurencji zostały oficjalnie wykluczone. Twierdzono, że nabywa popularną witrynę do tworzenia i udostępniania GIF-ów. A Komunikat prasowy, Komisja ds. Konkurencji i Rynków (CMA) stwierdziła w swoim dochodzeniu, że doszła do tego wniosku po ustaleniu, że przejęcie byłoby szkodliwe dla konkurencji między portalami społecznościowymi i że jej obawy można „rozwiązać jedynie poprzez sprzedaż Facebook Giphy w pełni akredytowana firma. Kupujący.”

CMA powiedział, że przejęcie może zostać wykorzystane do odmowy lub ograniczenia dostępu do innych witryn dla GIF-ów Giphy i zwiększenia ruchu na Facebooku, WhatsApp i Instagramie. Wyraził również obawy, że może być wykorzystany do wymagania od innych witryn dostarczania dodatkowych danych w celu uzyskania dostępu do GIF-ów. Wreszcie CMA uważa, że ​​usługi reklamowe Giphy mogły konkurować z usługami Meta, ale zostały zamknięte w wyniku fuzji.

„Powiązanie między Facebookiem a Giffy wyeliminowało już potencjalne wyzwanie na rynku reklamy wizualnej” – powiedział Stuart McIntosh, przewodniczący Independent Commission of Inquiry, odnosząc się do meta. „Bez działań Giphy pozwoli Facebookowi na dalsze zwiększanie swojej znaczącej pozycji rynkowej w mediach społecznościowych poprzez ograniczanie dostępu konkurencji do GIF-ów”.

„Wymagając, aby Facebook sprzedawał GP, chronimy miliony użytkowników mediów społecznościowych oraz promujemy konkurencję i innowacje w reklamie cyfrowej” – powiedział McInosh.

To pierwszy raz, kiedy CMA stara się ujawnić zakończone przejęcie przez firmę technologiczną. Czasy finansowe Wcześniej zgłoszony. Chociaż Meta może odwołać się od tej decyzji, decyzja brytyjskiego regulatora może stanowić znaczący precedens dla dużych zakupów technologii w przyszłości.

Choć nowa, decyzja CMA po wstępnych ustaleniach z sierpnia nie była zaskoczeniem. Powiedział, że umowa powinna zostać zerwana.

Odpowiadając na tę decyzję, Robin Koch, dyrektor ds. polityki ETA w Meta, powiedział, że firma rozważa wszystkie opcje, w tym odwołanie. „Zarówno Consumer, jak i Giffy są świetne dzięki wsparciu naszej infrastruktury, talentów i zasobów” – powiedział Koch w oświadczeniu. Na krawędzi. „Wraz z Meta i Giffy, ulepszenia produktów Giphy będą dostępne dla milionów ludzi, firm, programistów i partnerów API w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, którzy korzystają z Giphy na co dzień, i zapewnią dodatkowe opcje dla wszystkich”.

READ  Dlaczego AP nazwała wyścig gubernatorów Oregonu Tina Codec?

Meta wcześniej zaprzeczyła konkurującym obawom CMA, sugerując, że biznes reklamowy Giphy nie ma szans na zostanie potencjalnym konkurentem. W odpowiedzi na zapytanie regulatora firma argumentowała, że ​​Giphy „nie ma własnej znaczącej publiczności” i że kiedy ogłosiła przejęcie, Meta powiedział Stanowiło to 50 procent całkowitego ruchu GP. „Deweloperzy i partnerzy API będą nadal mieli taki sam dostęp do interfejsów API GFI” – powiedział.

Odpowiadając na tymczasowe ustalenia CMA, Meta argumentowała, że ​​„wysyła to fajną wiadomość do początkujących przedsiębiorców: nie twórz nowych firm, ponieważ nie można ich sprzedać”.

Chociaż Meta obiecała współpracować z CMA w swoim śledztwie, ostatnio organ regulacyjny Firma została ukarana grzywną w wysokości 50 milionów funtów (70 milionów dolarów) Za nieprzestrzeganie warunków pierwotnego tytułu wykonawczego. Regulator powiedział, że meta „celowo odmawia podania wszystkich niezbędnych informacji” dotyczących zgodności z rozporządzeniem.

Giphy od początku swojego istnienia zebrała 150 milionów dolarów, ale przed przejęciem mówiono, że nadal jest nieopłacalna i pozbawiona gotówki. Uważano, że cena sprzedaży Meta wyniosła 400 milionów dolarów, czyli była niższa niż poprzednie szacunki podane przez inwestorów i była oznaką jej kłopotów finansowych. Ponad 100 pracowników Giphy jest objętych dochodzeniem CMA Nie można stać się pełnym meta-personelem, mówi się, że Meta płaci rachunki firmowe, aby zapewnić jej ciągłość.

Dochodzenie CMA jest częścią szerszego zakresu badań nad przejęciami technologii w ostatnich latach i stoi w sprzeczności z faktem, że meta była w stanie kupować nowe firmy, takie jak Instagram, WhatsApp i Oculus, przy stosunkowo niewielkim wyzwaniu. Wielu kontrolerów, Łącznie z Unią Europejską, Otworzyli zapytania dotyczące Meta pozyskany Klient, Platforma obsługi klienta dla firm. Tymczasem The CMA również zgłosił zastrzeżenia Przejęcie firmy Nvidia zajmującej się projektowaniem układów scalonych to kolejne przejęcie, które zainspirowało wiele beznadziejnych badań ze strony regulatorów na całym świecie.

READ  Fannie Willis przyznaje się do romansu z Nathanem Wade’em w sprawie Trump Georgia

Zaktualizowano 30 listopada o godz. 5:35 ET: Zaktualizowano meta raport.