8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na pogrzebie Colina Powella Waszyngton zbiera się razem

Colin L., były sekretarz spraw zagranicznych i szef Połączonych Szefów Sztabów, jest doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego. Pogrzeb Powella wyprowadził Waszyngton na zewnątrz. Ambasadorzy i ludzie ze wszystkich stron wojny w Iraku.

Nikt nie byłby bardziej zadowolony z tego tłumu niż pan Powell, który często śmieje się z tymczasowych sojuszy miasta i manewrów na zapleczu i robi na wpół szeptane komentarze. W piątek jednak waszyngtońska katedra narodowa była wypełniona nimi wszystkimi – pan w wojnie w Zatoce Perskiej. Na siódmym piętrze byłych oficerów i MSZ, którzy byli u boku Powella, często prowadził wojnę za kulisami. Jerzy W.. Wpływ Busha w Białym Domu.

Pan. Biden nie przemówił, a dwaj byli prezydenci, którzy wzięli udział, to Barack Obama i Mr. Bush nie mówił, powiedział. Wręcz przeciwnie, jednym z komplementów był komplement Demokraty, który cierpiał z powodu swojego doświadczenia w służbie w Wietnamie i kiedy generał niechętnie angażował siły amerykańskie w wojny, gdy nie widział jasnego, pomyślnego wyniku, panie. Często ścierał się z Powellem.

Madeleine K., demokratka, która pełniła funkcję sekretarza stanu w administracji Clintona. Albright powiedziała pogrążonym w żałobie: „Powiedział, że dałem mu tętniaka”, a po tym, jak go o to sławnie zapytał, pan. Powell przypomniał reakcję: „O jakim pożytku zawsze mówisz, jeśli nie możemy użyć tej niesamowitej armii?

Kłócili się i dyskutowali, a ten argument opóźnił amerykańską interwencję w Bośni na początku lat dziewięćdziesiątych.

Ale z czasem stali się również bliskimi przyjaciółmi, co stało się ważne po kontrowersyjnych wyborach w 2000 roku. Pan. Kiedy Powell został mianowany jego następcą, przeniósł się do swojego domu w Georgetown i obaj zaczęli wspólnie planować sukcesję – dwadzieścia lat później, pod rządami prezydenta Donalda J. Tak się nie stało, gdy Trump odmówił zaakceptowania jego reelekcji. Nie powiodło się, a jego administracja sprzeciwiła się przekazaniu władzy we współpracy. (Pan Trump, który skazał Powella dzień po jego śmierci, nie brał udziału w ceremonii i nie został wspomniany.)

READ  Vin Scully Los Angeles

„Sprawił, że pragmatyzm był pociągający” – Mr. Pani Albright powiedziała o Powellu. „Pod tą błyszczącą powierzchownością wojownika-polityka jest jednym z najłagodniejszych i najprzyzwoitszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem”.

Podczas ceremonii były podobne historie z czasów zaginionych w Waszyngtonie, kiedy uczestnicy opisywali, jak syn imigranta z Jamajki, urodzony w Harlemie i wychowany na Bronksie, znalazł karierę w wojsku i awansował na stanowisko prezydenta . Obie strony. Został pierwszym czarnoskórym członkiem wojska, pełnił funkcję najwyższego oficera i służył jako sekretarz stanu. Był to jego syn, Michael K., były przewodniczący Federalnej Komisji Łączności. Powell nazwał to prawdziwą „amerykańską podróżą”, którą pan. Fraza zaczerpnięta z tytułu autobiografii Powella.

Były opowieści o jego związku ze szwedzkim zespołem popowym ABBA w latach 70., którego popularność rozpoczęła się w latach 70. XX wieku. Zbiegł się z poruszaniem się po świecie w armii Powella, w tym nauką korzystania z taktycznej broni jądrowej w Europie. Gdy goście siedzieli na swoich miejscach na pogrzebie, kwintet profesjonalistów armii Stanów Zjednoczonych, poza swoim zwykłym zestawem, Mr. Odtworzył ulubioną muzykę Powella „Dancing Queen” zespołu ABBA.

Pan Richard Armitage, Wietnam. Pracując z Powellem, stał się jego bliskim przyjacielem i zastępcą sekretarza spraw zagranicznych, Mr. Powell wspominał, że cały czas śpiewał „Mamma Mia” „najbardziej zachwyconemu ministrowi spraw zagranicznych i wściekłemu człowiekowi ze Szwecji”. Delegaci z USA nigdy nie widzieli czegoś takiego.

Pan. Chociaż Powell przedstawił się jako republikanin, niektórzy z obecnych przywódców partii byli na pogrzebie. Po krótkim rozważeniu kandydowania na prezydenta, pan. Powell, panie Obama, była sekretarz stanu Hillary Clinton i pan. Biden przyznał się w okresie poprzedzającym prezydenturę i opisał w ostatnich latach, że nie uznaje obecnej Partii Republikańskiej.

Ale pan Powell miał wiele czołowych postaci w swoim życiu publicznym, w tym Condoleezzę Rice, która zastąpiła sekretarza stanu i byłego sekretarza obrony i dyrektora CIA Roberta M. Łącznie z bramami.

READ  Na miejscu katastrofy helikoptera we Włoszech znaleziono siedem ciał

W lutym 2003 roku w Organizacji Narodów Zjednoczonych pan. Kiedy przemówienie Powella przedstawiało dowody na to, że Saddam Husajn gromadził broń masowego rażenia w Iraku, administracja Busha nie przytoczyła podstawowego uzasadnienia inwazji kierowanej przez USA. Kraj w przyszłym miesiącu. Wiceprezydent Dick Cheney i szef CIA George W. Bush zostali oskarżeni o wysłanie Husajna do ONZ z osłabioną sprawą po upadku jego rządu. Panie Denetta. Powell później oskarżył i oskarżył pana Pierwsza kadencja Busha była zawsze pod chmurą złej wojny.

Nazwał ten incydent „plamą” na swojej reputacji utalentowanego wojownika i dyplomaty i stał się żalem na całe życie.

Prezydent Bush, który przewodniczył temu rozdziałowi, został w końcu panem. Powell pozwolił mu przejść dalej, nie prosząc o to po raz drugi, a jego żona Laura siedziała cicho w pierwszym rzędzie między panią Clinton a Obamą. Były prezydent Bill Clinton był w domu w Nowym Jorku i niedawno wyzdrowiał ze szpitala z powodu poważnej infekcji.

Pochwala Pana Skoncentruj się na przywództwie Powella i skup się na jego celebrycie „13 zasad”. („3: Unikaj trzymania swojego ego zbyt blisko twojego poziomu, a kiedy twój poziom spada, twoje ego idzie razem z nim.” I „10: Bądź cicho. Bądź miły.”) Armitage ze swoim „tajemnicą przywództwa”, bliskim przyjacielem.

„Widzisz niektórych ludzi, są piękni” – pan. Powell wspominał, że powiedział to w imponujących mundurach. – Ale prawda jest taka, że ​​nie mogą zabrać konia do wody.

„Widzisz ludzi, którzy wyglądają jak niedokończone łóżko” – kontynuował. „Ale mogą prowadzić ludzi tam, gdzie chcą”.

Michael Powell opowiadał z pasją o swoim ojcu, który opowiadał historie o tym, jak dorastał w domu Powella. Jego ojcem, jak powiedział, był pan. Powell był poważnym majsterkowiczem, wliczając w to „ukochaną Impalę z 1962 roku”, która nie uciekła od pracy przy silniku przez długi weekend.

READ  MLB proponuje wypłacanie wynagrodzenia opartego na Total War Total zamiast arbitrażu

„Samochód skakał jak helikopter” – powiedział z uśmiechem Michael Powell, gdy miłośnik samochodów Mr. Powell próbował nim prowadzić, ale wywrócił się do góry nogami. Zdecydował się przekazać niepełnosprawny pojazd lokalnej straży pożarnej, powiedział Michael Powell, ale „aby się tam dostać, jechał samochodem do tyłu i przez trzy mile po drogach publicznych”.

Młodszy pan Powell zadał jeszcze jedno pytanie: miasto, które wydawało się być w stanie służyć: miasto, które wydawało się bardziej podzielone i naród, który wydawał się utracić wspólny cel, czy może odtworzyć ludzi takich jak Colin Powell?

„Przykład Colina Powella nie zachęcał nas do śledzenia jego CV” – powiedział. „Chodzi o podążanie za jego charakterem i przykładem jako istota ludzka. Możemy uderzyć, aby to zrobić. Możemy wybrać bycie dobrym”.