24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Musk pokonuje byłych pracowników Twittera, żądając 500 milionów dolarów odszkodowania

Musk pokonuje byłych pracowników Twittera, żądając 500 milionów dolarów odszkodowania

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

  • autor, Natalia Sherman
  • Rola, wiadomości BBC

Amerykański sędzia oddalił pozew byłych pracowników Twittera, oskarżając miliardera Elona Muska o bezprawne odmówienie prawie 500 milionów odpraw należnych pracownikom zwolnionym po przejęciu firmy.

Sędzia Trina Thompson stwierdziła, że ​​pracownicy nie udowodnili, że ich roszczenia są chronione na mocy prawa federalnego.

Orzeczenie jest zwycięstwem Muska, który w 2022 roku kupił Twittera i od razu przystąpił do wprowadzania zmian, w tym zwalniania tysięcy pracowników.

Te kroki wywołały liczne pozwy ze strony byłych pracowników i dostawców, oskarżających firmę o wstrzymywanie obiecanych płatności.

Skargę tę złożyła w 2023 r. do sądu federalnego w San Francisco Courtney McMillian, była „szefowa działu nagród całkowitych” w serwisie społecznościowym, którego nazwę Musk zmienił na X.

W swojej skardze podała, że ​​firma zapewniła pracownikom jedynie jednomiesięczne wynagrodzenie w formie odprawy zamiast obiecanych bardziej hojnych świadczeń, w tym co najmniej dwumiesięcznego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Zespół Muska nalegał, aby sędzia oddalił skargę, twierdząc, że amerykańska ustawa o zabezpieczeniu dochodów emerytalnych pracowników nie ma zastosowania, jak stwierdzono.

Ustawa określa standardy dotyczące prywatnych planów zdrowotnych i emerytalnych.

Rzecznik zespołu pani McMillian powiedział: „Jesteśmy rozczarowani orzeczeniem i rozważamy nasze opcje na przyszłość”.

Inne sprawy, w tym ta wniesiona przez byłych liderów firmy, wciąż toczą się w sądach.

W swoim orzeczeniu sędzia Thompson odniosła się do tych sporów, zauważając, że pracownicy mogą mieć możliwość dochodzenia swoich roszczeń gdzie indziej.