24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft i Apple rezygnują z miejsc w zarządach OpenAI w obliczu kontroli regulacyjnej

Microsoft i Apple rezygnują z miejsc w zarządach OpenAI w obliczu kontroli regulacyjnej

Microsoft zrezygnował z miejsca obserwatora w zarządzie OpenAI niecałe osiem miesięcy po zapewnieniu sobie miejsca bez prawa głosu. Apple podobno planował dołączyć do zarządu organizacji non-profit OpenAI, ale teraz „Financial Times”. Raporty Apple nie będzie już członkiem rady.

OpenAI w oświadczeniu potwierdziło, że Microsoft zrzekł się swojej siedziby krawędź, Następny Raporty z Osie I „Financial Times”. Pod koniec wtorku zastępca głównego radcy prawnego Microsoftu Keith Dolliver napisał list do OpenAI.

„Jesteśmy wdzięczni firmie Microsoft za wyrażenie zaufania do Zarządu i kierunku, w jakim zmierza firma, i nie możemy się doczekać kontynuacji naszej udanej współpracy” – mówi Steve Sharp, rzecznik OpenAI. „Pod przewodnictwem dyrektor finansowej Sarah Fryer tworzymy nowe podejście do informowania i angażowania kluczowych partnerów strategicznych – takich jak Microsoft i Apple – oraz inwestorów – takich jak Thrive Capital i Khosla Ventures”.

Nowe podejście OpenAI do Microsoft i Apple obejmie organizowanie „regularnych spotkań zainteresowanych stron w celu dzielenia się postępami w realizacji naszej misji i zapewniania ściślejszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony”.

Zmiany w zarządzie OpenAI wynikają z rosnących w ostatnich miesiącach obaw antymonopolowych związanych z umową Microsoftu z OpenAI. Brytyjskie organy regulacyjne zaczęły zbierać opinie na temat partnerstwa Microsoftu z OpenAI w grudniu, wkrótce po zamieszaniu, które doprowadziło do obalenia i powrotu dyrektora generalnego Sama Altmana. Nad tym pracują także organy regulacyjne Unii Europejskiej Rozważ partnerstwoOprócz innych ofert z zakresu sztucznej inteligencji w największych firmach technologicznych. FTC bada również inwestycje Microsoft, Amazon i Google w OpenAI i Anthropic.

Microsoft zainwestował ponad 10 miliardów dolarów w OpenAI w ramach umowy, która czyni Microsoft wyłącznym partnerem chmurowym dla OpenAI. Usługi chmurowe Microsoft obsługują także wszystkie obciążenia OpenAI obejmujące produkty, usługi API i badania. Transakcja zapewniła firmie Microsoft przewagę w wyścigu sztucznej inteligencji, a modele OpenAI wspomagają wyszukiwarkę Bing firmy Microsoft, Copilot oraz szereg funkcji sztucznej inteligencji w jej produktach i usługach.

READ  Paszteciki z zupą z kurczaka Trader Joe's zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na możliwe zanieczyszczenie twardym plastikiem