15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miss Universe: Shenice Palacios z Nikaragui zwyciężczynią wyborów Miss 2023 w Salwadorze

Miss Universe: Shenice Palacios z Nikaragui zwyciężczynią wyborów Miss 2023 w SalwadorzeCNN

Shenice Palacios z Nikaragui została koronowana na Miss Universe 2023 podczas kulminacji corocznego konkursu piękności, który odbył się w sobotni wieczór w stolicy Salwadoru, San Salvador. Drugie miejsce zajęła Antonia Porsild z Tajlandii.

Zwycięzcy krajowych konkursów z 84 krajów rywalizowali w tegorocznych wyborach Miss Universe, które oceniało panel, w skład którego wchodziła supermodelka Halima Aden, gwiazda „Queer Eye” Carson Kressley, influencerka TikTok Avani Gregg i dwie byłe zwyciężczynie Miss Universe, Janelle COMIG z Trynidadu i Tobago. (Miss Universe 1977) i Iris Mittenaere z Francji (Miss Universe 2016).

Na początku sobotniego wieczoru, po wynikach konkursu wstępnego (i głosowania fanów z całego świata), ogłoszono dwudziestu półfinalistów. Po rundzie w kostiumach kąpielowych pole zawężono do 10 – co oznaczało eliminację Pierwszy uczestnik, „Zygzak”. Do półfinału konkursu dostała się Miss Nepalu, a także pierwsza uczestniczka, która wybrała burkini jako strój kąpielowy, Miss Pakistanu. W rundzie w sukniach wieczorowych liczba uczestniczek po raz kolejny zmniejszyła się o połowę.

Hectora Vivasa/Getty Images

Shenise Palacios, Miss Nikaragui, rywalizuje w rundzie wieczorowej. Jej wygląd charakteryzowały ozdobne koraliki i ekstrawagancka peleryna sięgająca do podłogi.

Hectora Vivasa/Getty Images

Na rundę kostiumów kąpielowych Palacios założył dwuczęściowy kostium z delikatnymi różowymi marszczeniami.

Następnie po dwóch rundach pytań i odpowiedzi na gorący temat w konkursie pozostały tylko trzy kobiety: Palacios, Porsild i druga wicemiss Murraya Wilson z Australii.

Zapytana w ostatniej turze, kogo chciałaby spędzić ten dzień w swoim życiu, Palacios wybrała XVIII-wieczną brytyjską filozofkę i feministkę Mary Wollstonecraft, która, jej zdaniem, przekroczyła granice i „dała szansę tak wielu kobietom”.

„Dziś nie ma żadnych ograniczeń dla kobiet” – dodała za pośrednictwem tłumacza.

Marvina Recinos/AFP/Getty Images

Nowo koronowany Palacios macha do publiczności podczas finału Miss Universe.

Miss Kolumbii Camila Avila i Miss Portoryko Carla Guelfo zajęły pięć pierwszych miejsc, a koronę Miss Manners zdobyła kolejna członkini pierwszej dziesiątki, Hiszpanka Athena Perez.

READ  HBO Max nagle wypuszcza 200 odcinków Ulicy Sezamkowej

Sukces Palaciosa Miss Wszechświata 2022Rabboni Gabriel z USA.