23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Misja Starlink w piątek wieczorem z Wybrzeża Kosmicznego

Misja Starlink w piątek wieczorem z Wybrzeża Kosmicznego

On gra

Podsumowanie uruchomienia: Przewiń w dół, aby obejrzeć transmisję na żywo ze startu rakiety SpaceX Falcon 9 w środę, 22 maja, z Space Launch Complex 40.

Środa była pierwszym z kolejnych dni premierowych!

SpaceX wystrzeliło rakietę Falcon 9 z najnowszą partią sześciu satelitów Starlink należących do grupy. SpaceX podało, że start zaplanowano na 22:35, ale możliwości tworzenia kopii zapasowych trwały do ​​2:31 w czwartek.

Chociaż SpaceX zwykle startuje w pierwszej części tego okna, pogoda na Wybrzeżu Kosmicznym, a także miejsce lądowania wzmacniacza odgrywają rolę w taktowaniu. Jednak według 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych warunki okna startowego były w 95 procentach korzystne. Zatem rakieta wystartowała punktualnie o 22:35 czasu wschodniego.

Ludzie w pobliżu Przylądka lub na południe od niego mieli dobry widok na nocny start, ponieważ rakieta poruszała się po południowo-wschodniej trajektorii.

Kiedy zostanie wystrzelona następna rakieta Florida? Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

W czwartek SpaceX planuje wystrzelenie kolejnej partii satelitów Starlink. To okno startowe trwa od 18:45 do 23:16 w czwartek. SpaceX nie potwierdziło jeszcze tej misji, ale Federalna Administracja Lotnictwa wymienia misję jako Starlink 6-63.

Zaktualizowano o 22:43.: Wzmacniacz wylądował Brak grawitacji.

SpaceX Liście!

Zaktualizowano o 22:35: SpaceX właśnie wystrzeliło rakietę Falcon 9 z 23 satelitami Starlink z kompleksu startowego 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Rozpoczyna się transmisja internetowa ze startu rakiety SpaceX

Zaktualizowano o 22:30: Rozpoczęła się transmisja internetowa dotycząca startu SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitter).

Start zaplanowano na pięć minut ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral.

Już 10 minut dzieli nas od dzisiejszego startu rakiety SpaceX Falcon 9!

Aktualizacja 22:25: T-10 minut! Jeśli planujesz złapać ten start, wyjdź na zewnątrz! Jeśli niebo jest czyste, trudno będzie przeoczyć jasną rakietę wznoszącą się w niebo.

READ  Zdjęcia Jamesa Webba kontra Hubble Universe pokazują wielką poprawę

Wystarczy spojrzeć na południe od Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego ze swojego kierunku.

Zaktualizowano o 22:10: Dziś wieczorem wyląduje booster Brak grawitacji Dron na Oceanie Atlantyckim. Nie będzie słychać żadnych lokalnych huków dźwiękowych – jedynie huk rakiety dla tych w pobliżu Przylądka.

Trwa tankowanie statku SpaceX Falcon 9 Na przylądku Canaveral

Aktualizacja 22:02: SpaceX potwierdziło, że rozpoczęło się tankowanie rakiety Falcon 9.

Oznacza to, że dzisiejsza misja Starlink może wystartować o 22:35 bez żadnych opóźnień w odliczaniu, w przeciwnym razie start będzie musiał zostać przełożony.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nastąpi opóźnienie, następna okazja do uruchomienia rozpocznie się jutro wieczorem o 22:06 czasu wschodniego.

Harmonogram odliczania startu SpaceX

Aktualizacja o 21:55: Podczas gdy czekamy na ogłoszenie, że SpaceX rozpoczęło tankowanie, oto zakulisowe podsumowanie harmonogramu odliczania SpaceX. T minus:

  • 38 minut: Dyrektor startu SpaceX sprawdza „wystrzelenie” ładunku paliwa.
  • 35 minut: Rozpoczyna się załadunek nafty rakietowej i pierwszy etap ciekłego tlenu.
  • 16 minut: Rozpoczyna się drugi etap ładowania ciekłym tlenem.
  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer dowodzenia lotem rozpoczyna końcowe kontrole przed startem; Ciśnienie w zbiorniku paliwa rozpoczyna się aż do osiągnięcia ciśnienia przelotowego.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Moduł sterujący silnika steruje rozpoczęciem sekwencji zapłonu silnika.
  • 0 sekund: Liście.

Aktualizacja o 21:45: Brevard EOC ogłosił, że trwają przygotowania do startu.

Aktualizacja statku kosmicznego SpaceX

Aktualizacja o 21:40: Tymczasem w Boca Chica w Teksasie SpaceX ogłosiło, że zakończyło szkolenie w zakresie startu przed czwartym lotem statku kosmicznego. Chociaż oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, Elon Musk oświadczył w X, że Starship może wystartować w ciągu dwóch tygodni.

Celem zespołu podczas tego lotu testowego jest pomyślne przejście procesu ponownego wejścia na pokład.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba odkrył, że powierzchnia egzoplanety może być pokryta oceanami

Jeśli chodzi o inne wiadomości dotyczące Starship, w dniach 12–13 czerwca w Brevard odbędą się lokalne spotkania, podczas których urzędnicy FAA będą mieli na celu zebranie opinii lokalnych mieszkańców na temat proponowanej lokalizacji statku Starship przy KSC Pad 39A.

Wirtualne spotkanie odbędzie się 17 bmy Dla tych, którzy nie mogą tego zrobić osobiście.

Zaktualizowano o 21:30: Kibic leci dziś wieczorem po raz ósmy. Jego poprzednie misje obejmują trzy inne misje Starlink, ESA Euclid i CRS-30, a także dwie misje załogowe z Axiom Space: Ax-2 i Ax-3.

Prognoza pogody na dzisiejszy start SpaceX

Aktualizacja o 21:20: 45y Eskadra pogodowa wzywa do zapewnienia 95% sprzyjających warunków podczas dzisiejszego okna startowego.

Nocny start to spektakularny widok, którego trudno przeoczyć. Koniecznie śledź!

Pierwszy z rzędu start rakiety Falcon 9 firmy SpaceX

Aktualizacja o 21:10:. Zespół SpaceX był aktywny. Dzisiaj rano SpaceX wystrzelił z Kalifornii misję National Reconnaissance Office NROL-146.

Teraz SpaceX celuje w godzinę 22:35 czasu wschodniego, aby wystrzelić kolejną partię satelitów Starlink z SLC-40. Będzie to misja Starlink 6-62.

Jutro wieczorem SpaceX wystrzeli z Wybrzeża Kosmicznego kolejną rakietę Starlink, Starlink 6-63. To okno uruchamiania jest otwarte od 18:45 do 23:16

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Zadzwoń do niej [email protected] Lub dziesiąty: @prokovstars.