19 kwietnia, 2024

Michaela Shiffrin nie ukończyła połączonego odcinka slalomowego w Alpach

Koszmarne igrzyska olimpijskie dla Mikili Shiffrin trwały w czwartek w Pekinie, kiedy potknęła się przez bramę i wpadła na lód wśród kobiet. To był trzeci wyścig, którego nie udało mi się ukończyć w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Shiffrin pokazała dobry rytm w początkowej części slalomu, drugiej połowie wyścigu kombinowanego, ale po około 10 bramkach w wyścigu straciła równowagę, gdy zaczęła pokonywać serię bramek znanych jako flow.

W zeszłym tygodniu Shiffrin nie ukończyła swoich najlepszych zawodów w dwóch pierwszych wyścigach Igrzysk, Slalomie Gigant i Slalomie.

Występ transformacji podczas czwartkowego wydarzenia Kombinowanego Kobiet, ostatniego singla Shiffrin w Igrzyskach, oznaczałby koniec historii. Zajęła dobrą pozycję w środku wyścigu, jeden tor zjazdowy, a po nim jedna runda slalomu. To, czego potrzebowała w następnej kolejności, to rozkwit jej marki, taki, który uczynił ją mistrzem na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 i Igrzyskach w Pyeongchang 2018.

Ale w jej występie w czwartkowe popołudnie nie było żadnej magii.

Zdobywczyni trzech medali w pięciu wyścigach olimpijskich przed igrzyskami w Pekinie, Shiffrin nie stanęła na podium w żadnym z ostatnich pięciu wyścigów olimpijskich.

Szwajcarka Michel Geisen wygrała czwartkowy wyścig, skutecznie broniąc tytułu olimpijskiego, który zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang 2018. Srebro powędrowało do koleżanki z drużyny Wendy Holdner, która wyprzedziła Geisena w zaledwie setnych sekundy po początkowej części zjazdu, ale zachwiała się. w drugiej rundzie slalomu wyprzedziła Jezzine o 1,06 sekundy. Był to czwarty medal olimpijski Holdnera. Włoszka Federica Brignoni zdobyła brąz. W zeszłym tygodniu zdobyła srebrny medal w slalomie gigancie.