3 maja, 2024

Marcowe szaleństwo: Seed Exit No. 1 Arizona; Książę zostaje w

Marcowe szaleństwo: Seed Exit No. 1 Arizona;  Książę zostaje w

SAN ANTONIO — ostatni raz, kiedy Houston odbywał kolejne podróże do NCAA Tournament, miał miejsce w zupełnie innej erze uniwersyteckiej koszykówki — kiedy program zdominował wczesne lata 80. z szybkim tempem lotu z Hakeemem Olagonem i Clyde Drexlerem, dwoma Naismithami Hall of Famers, a On jest najbardziej znany jako Phi Slama Jama.

Houston, rozstawiona na 5 miejscu w tegorocznym turnieju, z łatwością pokonała swojego pierwszego przeciwnika, rozstawiona na 12 miejscu na University of Alabama w Birmingham i Illinois, na 4 miejscu, a Cougars pojawiły się w walce z Arizoną, na 1 miejscu w turnieju. Dzielnica Południowa prawie tak łatwo, jak w czwartek wieczorem, pokonując Wildcats 72-60 w 1/8 finału.

Arizona stała się trzecim z kolei po tym rozstawieniu w tym turnieju Gonzaga przegrała wcześniej w czwartek wieczorem Baylor odpadł w 1/16 finału. Pozostał tylko Kansas, który w piątek rozegrał 16. rundę przeciwko Providence.

Piłkarze Houston wycofali się z obrońców Arizony, aby łatwo wystrzelić piłkę. Rozbijają atakujące szkło, aby stworzyć więcej własności. Ich sportowe masy rozpaliły fanów, którzy zajęli dużą część miejsc w AT&T Center w San Antonio, około trzech godzin jazdy od kampusu uniwersyteckiego.

Zamienili świetną obronę w łatwy atak.

W pierwszej połowie bramkarz Houston Jamal Shedd przechwycił dośrodkowanie zawodnika Arizony Christiana Colocco i strzelił szybkie dośrodkowanie. W kolejnym ofensywnym posiadaniu Arizony napastnik Fabian White Jr. zablokował próbę Azolasa Topilisa, zatrzymując odbijającą się piłkę i tworząc kolejny rzut do drugiego kosza. To były wskazówki, dlaczego Houston wszedł do turnieju z jedną z najlepszych defensywy w pierwszej lidze.

Pod koniec pierwszej połowy, Cougars, zwycięzcy American Athletic Conference Championship, wyprzedzili Arizonę w przejeździe 18:4 i utrzymali Arizę w 1 z 6 rzutów.

Zdolność Arizony do trafienia linii rzutów wolnych i zmuszenia graczy Houston do poważnych kłopotów była głównym powodem, dla którego przegrana Wildcats w pierwszej połowie wyniosła zaledwie 6 punktów.

Taze Moore, główny obrońca Houston, który średnio miał około 30 minut na mecz, spędził większość pierwszej połowy poza ławką po trzech faulach i zajął czwarte miejsce mniej niż 10 minut po drugiej połowie. Zakończył z zaledwie 3 punktami.

Zwroty i przyznanie punktów drugiej szansy zaszkodziło Arizonie w pierwszych dwóch rundach przeciwko Wright State i Texas Christianowi. Nagłe zwroty sprawiły, że Wildcats nie oddaliły się od prowadzenia Houston, nawet gdy biegli, aby zredukować ją do 4 lub 3 punktów. Houston zdobył w sumie 24 punkty, w porównaniu do 6 w Arizonie.

The Cougars nigdy nie wygrali turnieju męskiej koszykówki NCAA, nie w sześciu wyjazdach do Final Four, nawet z jednymi z najbardziej kultowych graczy w historii koszykówki. Sportowa postawa i determinacja zapewniły tej drużynie Cougars jak dotąd, a Cougars wydawały się mieć na celu upewnienie się, że susza nie przetrwa przez kolejny sezon w czwartek.

Umierające sekundy mijają, a oni już zaczynają się bawić, gdy gracze z Arizony wtoczyli się na boisko ze łzami w oczach – nie jest to pierwsze ziarno, które wcześnie odpadło z mistrzostw NCAA, a już na pewno nie ostatnie.

– Alanis Times

SAN FRANCISCO – Przez większość wieczoru Mike Krzyzewski zajmował swoje zwykłe miejsce na miejscu księcia – trzecie miejsce w tabeli strzelców – i tam pozostał. Jego ręce wierciły się, czasem opierając się na brodzie, innym razem wskazując na ławkę lub miejsce na boisku, w którym gracz chce sam jeździć.

Ale w miarę upływu czasu – a napięcie narastało – Krzyżewski był na nogach. Gdyby to był ostatni mecz w jego karierze, przynajmniej zszedłby na stojąco, wzywając gry, organizując atak i zachęcając obronę.

I tak Duke przedłużył występ Krzyżewskiego o kolejną noc, zatrzymując Texas Tech w wygranym 78:73 i awansując na skraj Final Four. Wcześniej czołowy zespół, Gonzaga, który przegrał z Arkansas, został oczyszczony z toru, chociaż Błękitne Diabły pokonały już Zags na początku tego sezonu.

Adonis Arms uderzył w tryb Texas Tech z potrójnym wskaźnikiem w ciągu 75-73, na 13,1 sekundy przed końcem. Po tym, jak Texas Tech ogłosił przerwę, Red Raiders sfaulowali AJ Griffina, który wykonał dwa rzuty wolne na 12,9 sekundy przed końcem. Duke zobowiązał się wtedy celowo wysysać czas z zegara, a kiedy ręce chybiły kolejnego potrójnego wskaźnika, a Paolo Panchero złapał odbijającą się piłkę, Krzyżewski wyrzucił ręce w powietrze.

Kiedy zadzwonił dzwonek, klasnął w dłonie i zaczął iść w kierunku ławki Texas Tech, podekscytowany treningiem na kolejny dzień.

To był zrównoważony wysiłek, który kupił Blue Devils kolejny dzień, kiedy Banchero zdobył 22 punkty, Jeremy Roach przełamał techniczną obronę Teksasu, dodając 15 punktów i 5 asyst, a Mark Williams dodał 16 punktów, 8 zbiórek i 3 bloki.

Ale w defensywie Duke znalazł bardzo potrzebną determinację, w tym przywrócenie uderzenia w ziemię minutę przed końcem meczu, ku złości tłumu.

Duke zdobył tutaj zwycięstwa nad California State Fullerton i Michigan State, a ostatni test był trudny, ponieważ musiał spóźnić się do rajdu bez Griffina, który uszkodził kostkę. Krzyżewski wyglądał wtedy na równie wyczerpanego jak jego zawodnicy – i absolutnie lśniący, by przejść dalej.

READ  Harmonogram Warriors zaczyna ujawniać surową prawdę, gdy biuro frontowe stara się zachować jasność – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

75-letni Krzyżzewski zrobił rzadki krok w czerwcu ubiegłego roku, ogłaszając przejście na emeryturę z końcem tego sezonu. Co najmniej jeszcze jeden mecz będzie kontynuowany w sobotę przeciwko Arkansas.

Ale Texas Tech nie ułatwił tego. Według analizy statystycznej Kena Pomeroya, Red Raiders mają najskuteczniejszą obronę w kraju, przepychając piłkę na jedną stronę toru, a następnie przeciążając obronę w tym kierunku. Inżynier obrony Mark Adams był asystentem w 2019 roku, kiedy Red Raiders przyszli po ostatni strzał, aby zdobyć tytuł krajowy.

65-letni Adams, który spędził swoją karierę na przedzieraniu się przez krzaki przygotowań do college’u i koszykówki juniorów, musiał odbudować skład. Wśród przybyłych był Kevin O’Banor, który w zeszłym roku pomógł Oralowi Robertsowi w oszałamiającym biegu do ostatnich 16 lat.

Obanor był na miejscu na tym etapie w czwartek wieczorem, zdobywając double-double z 10 punktami i 10 zbiórkami. Ale to nie wystarczyło do postępu.

– Billy Weitz

San Antonio – Vilanova była cierpliwa i skrupulatna, z sześciopunktową przewagą w meczu, który był bliższy na osiem minut przed końcem. Gracze wciskali piłkę dookoła obrońców Michigan, czekając na idealną okazję do zdobycia bramki. Wreszcie bramkarz Villanova, Caleb Daniels, ubrany w czerwoną koszulkę, złapał piłkę i rzucił się do przodu, kierując się do napastnika Wolverines, Moussy Diabattiego, który przeszła przez obręcz o długości 6 stóp i 11 cali. Rozległ się dźwięk gwizdka sędziego, który wywołał 3-punktową grę.

Wildcats nie dołączyły jednak do swoich fanów w świętowaniu. Wracają do obrony. Jedenasty siew Wolverine, jak to było przez cały wieczór, z pewnością odpowie. A dzięki parze trafień z wyskoku i kilku rzutom wolnym przewaga Villanovy, która w inningu miała 9 punktów, wynosiła 4.

Ale nr 2, rozstawiona Vilanova, po tym, jak grała daleko od swojej najlepszej gry, otrzymała rzut rożny od Jermaine Samuelsa i wskaźnik do następnej piłki, tworząc wystarczającą poduszkę, aby wyprzedzić Wolverines 63-55, w czwartek w rundzie 16 w San Antonio.

The Wildcats pokazali trenerowi Jayowi Wrightowi, jednej z dwóch drużyn Big East, które pozostały w NCAA Championship wraz z Providence, że konferencja opuściła ich, dopóki inny program nie wyrwał ich z ich trzypunktowych rąk. Ale który to był zespół? Ranga tak wysoka jak 4 W sezonie zasadniczym polowanie będzie czymś więcej niż tylko mistrzostwami konferencji, które Wildcats wygrały w tym miesiącu w Madison Square Garden po raz czwarty od 2017 roku.

READ  Delfiny Wyjście Protokół Wstrząsu

„Zostajemy pobici” – powiedział Wright – „Możemy się trochę nauczyć oglądając film. Chodzi o przetrwanie teraz”.

Villanova pokonała Michigan w meczu o mistrzostwo kraju w 2018 roku, ale miała najgorszego szczęścia w turnieju od tego czasu: w 2019 Wildcats zostali pokonani przez Purdue w drugiej rundzie, a w zeszłym roku zostali znokautowani przez Baylora. Najlepszy bohater.

Ale teraz Wildcats dzieli tylko jedno zwycięstwo od ich siódmego występu w Final Four w historii programu podczas biegu, w którym od 2016 roku zdobyli dwa tytuły mistrzowskie i stworzyli niesamowity talent w NBA.

Donte DiVincenzo z Sacramento Kings, Mikal Bridges z Phoenix Suns, Jalen Brunson z Dallas Mavericks i inni uczestniczyli w programie w ostatnich latach.

Obrońca Villanovy, Colin Gillespie, absolwent drużyny Villanova, wejdzie do kolejnego draftu po tym, jak prowadził Wildcats z prawie 16 punktami na mecz w tym sezonie i stał się jednym z najlepszych strzelców za trzy punkty w męskiej koszykówce uniwersyteckiej. Gillespie wykonał cztery z 10 rzutów za 3 punkty przeciwko Michigan, zagrał wszystko oprócz jednej minuty i zakończył z 12 punktami.

Vilanova jako drużyna nie trafiła dobrze piłki spoza łuku. Z 30 3-punktowych prób Vilanova wykonała dziewięć, podczas gdy Wolverine wykonał 6 z 18 prób z głębokości.

Michigan zaskoczyło wielu, dochodząc do tej rundy mistrzostw, biorąc pod uwagę sezon wzlotów i upadków Wolverines, w tym główny trener Joan Howard. Pięć gier z komentarzem Po potyczce po meczu z trenerem Wisconsin. Ale Wolverines mają przewagę wielkości, której potrzebują, aby odnieść sukces w walce z mniejszymi Wildcats. Michigan na początku przegrało ze swoim czołowym strzelcem i wielkim człowiekiem, Hunterem Dickinsonem, i odniósł tam sukces, kończąc mecz z 15 punktami i 15 zbiórkami, pomimo poważnych problemów. Villanova wszedł do mniejszego składu i dwukrotnie szybko faulował Dickinson w pierwszej połowie, kończąc z czterema faulami.

„Nigdy nie spotkaliśmy nikogo takiego jak Hunter Dickinson” – powiedział po meczu Wright. „Człowieku, ten facet to banda. Ma rozmiar, obwód, siłę, umiejętności, inteligencję i konkurencyjność. W środku mieliśmy kilku dobrych graczy, ale myślę, że jest najlepszy, jakiego mamy w tym roku.”

Ale podczas przeciętnej nocy strzeleckiej dla obu drużyn Michigan przegapiło wiele ważnych strzałów, w tym, co nietypowe, te z krawędzi i połowę swoich rzutów wolnych.

„Przyjrzeliśmy się dobrze” — powiedział Eli Brooks, ochroniarz absolwentów Michigan. „Po prostu nie dostaliśmy klepania. Myślę, że osiągnęliśmy pożądany wygląd. Po prostu nie zrobiliśmy zdjęć”.