19 maja, 2024

Luka Doncic zdobył 51 punktów w meczu Mavs z Tottenhamem

San Antonio – supergwiazda Łukasz Doncić Skończył historyczną passę pięciu meczów z 51 punktami, a Dallas Mavericks potrzebowali ich wszystkich, aby pokonać San Antonio Spurs.

Doncic zaliczył dwie zbiórki i dwa rzuty wolne w ciągu ostatnich 4,5 sekundy, pomagając Dallasowi uciec, wygrywając 126-125 z San Antonio w sobotnią noc, szósty z rzędu Mavs.

Był to trzeci mecz Doncica z 50 punktami w ostatnich pięciu meczach, w tym 60 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst we wtorek wieczorem w wygranym po dogrywce meczu z New York Knicks. Jest pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył 250 punktów, 50 zbiórek i 50 asyst w pięciu meczach.

„To niewiarygodne”, centrum Mavericks Christian Wood Powiedział. „Przez siedem lat, w których grałem w lidze, nigdy nie widziałem nikogo, kto robiłby to, co mógł. Idzie niesamowicie szybko. Gra jak najlepszy zawodnik w lidze. Jest wyraźnie jednym z najlepszych graczy w lidze ”.

Wood dodał 25 punktów w piątym z rzędu zwycięstwie Dallas nad San Antonio.

Keldona Johnsona Dostał 30 punktów za Sama Antonio, Jeremi Suchan 20 i dodano Jakub Boeltel Miał 19 punktów i 15 zbiórek.

Po prowadzeniu 17 punktami Mavericks musieli walczyć w ostatniej minucie.

Strażnik San Antonio Treya Jonesa Napastnik Dallas popełnił faul Davisa Bertansa Po tym, jak Jones celowo spudłował drugi z dwóch rzutów wolnych, a Spurs przegrywali 126-124. Jones następnie wykonał pierwszy rzut wolny, ale nie trafił w drugi.

Doncic spudłował dwa rzuty wolne na 1,5 sekundy przed końcem, uniemożliwiając San Antonio udaną próbę strzału.

„Nie jest łatwo tutaj wygrywać” – powiedział trener Mavericks, Jason Kidd. „Ale znowu, Luca był niesamowity. Ponownie nas uratował, nie trafiając rzutów wolnych tak bardzo, jak bardzo chciał je wykonywać na całym boisku, aby nie mieli czasu na ustawienie gry”.

READ  Josh Johnson, Kevon Seymour i Brent Urban dołączyli do 53-osobowego składu, a Ravens wysłali trzech do kontuzjowanych rezerw

Trener Spurs Gregg Popovich żartobliwie obiecał, że Doncic będzie miał mniej niż 50 punktów. Gwiazda Mavericks prawie grała razem.

„Nie, chciałem tylko wygrać” – powiedział Doncic o swojej 51-punktowej jeździe.

Ale 51 punktów było miłe, prawda?

Oczywiście, powiedział Doncic z szerokim uśmiechem.

Mierzący 6 stóp i 7 stóp napastnik zdobył 49 punktów w czwartej kwarcie, ale wykonał dwa rzuty wolne na 4,5 sekundy przed końcem, zdobywając 50 punktów po raz czwarty w swojej karierze. Doncic uzyskał w grudniu średnio 35,1 punktu, co jest najwyższą średnią punktową w historii franczyzy Mavericks w jakimkolwiek miesiącu. Legenda Dallas, Dirk Nowitzki, rozegrał w swojej karierze dwa mecze za 50 punktów.

Doncic zdominował San Antonio swoją zwykłą kombinacją skoków, rzutów za trzy punkty i rzutów wolnych. Było 18 na 28 z gry.

„Tak, mieliśmy z nim dobry wysiłek zespołowy i indywidualny, ale to świetny gracz” – powiedział Popovic. „Jego IQ jest poza tabelami. Wolimy więc wygrać niż przegrać, jak wszyscy inni na świecie, jednak [I’m] Naprawdę dumni z ich wysiłków i sposobu, w jaki szli dalej, nawet po tym, jak spadliśmy, cokolwiek to było, 13., 14., nie pamiętam”.

Doncic zdobył 22 punkty w pierwszej kwarcie wraz z asystą, co stanowi wszystkie oprócz ośmiu punktów Mavericks w pierwszej kwarcie.