8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lev Barnes: Były wspólnik Giulianiego został skazany na 20 miesięcy więzienia

Barnas był Winny zeszłej jesieni Sześć kont powiązanych ze schematami finansowania kampanii „wpływowych zakupów”. Jurorzy uznali go za winnego spisku z rosyjskim sponsorem w celu sfinansowania datków politycznych.

W marcu przyznał się do winy za spiskowanie w celu kradzieży setek tysięcy dolarów od inwestorów w firmie zwanej Fraud Guarantee.

Prokuratorzy federalni, w tym Barnes i konspirator, fałszywie twierdzili, że „oszustwa finansowe inwestorów były wykorzystywane tylko do formalnych wydatków służbowych gwarancji, w rzeczywistości fundusze często były otrzymywane w gotówce, przelewane na konta osobiste i wykorzystywane w sposób jawny. Wydatki osobiste ”.

Prokuratorzy twierdzą, że dwaj inwestorzy oszukali łącznie ponad 2 miliony dolarów.

Barnes płakał, przepraszając ofiary na kilka minut przed wydaniem wyroku.

„To wszyscy moi przyjaciele. Wszyscy mi ufali, a ja ich okłamałem” – powiedział Barnes w sądzie.

„Barnes odsiaduje teraz karę więzienia za szereg swoich przestępstw. Niezadowolony z oszukiwania inwestorów w swojej gwarancji oszustwa biznesowego, Barnes oszukał naród amerykański na ponad 2 miliony dolarów, płacąc rosyjskim pieniądzem w wyborach w USA.

Przemawiając do dziennikarzy spoza sądu po wydaniu wyroku, Barnas powiedział, że uważa, iż decyzja sędziego była uzasadniona.

„Myślę, że sędzia jest sprawiedliwy, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. Popełniłem wiele błędów z powodu mojej przeszłości” – powiedział. „Mogę je teraz zaakceptować i mogę iść”.

Barnasowi nakazano spłatę 2 322 500 dolarów i zwolnienie go po trzech latach nadzorowanego zwolnienia.

Gromadzi pieniądze na wsparcie Trumpa

W ramach swojego planu został skazany za wykorzystanie pieniędzy ukraińskiego biznesmena Igora Fromana – który wcześniej przyznał się do winy – oraz za dokonywanie fałszywych wpłat na rzecz fałszywej firmy GOP i Donalda Trumpa, dokonywanie setek tysięcy datków na cele polityczne, a następnie kłamstwo. To jest dla Centralnej Komisji Wyborczej.

Darowizna w wysokości 325 000 $ na rzecz America First Action Super PAC w tarapatach w tym przypadku została po raz pierwszy oznaczona w skardze FEC z 2018 roku.

READ  Lista zwycięzców 2022 Producers Guild Awards — The Hollywood Reporter

Więzienie Barnesa trwa znacznie krócej niż czas, przez który mógłby się cieszyć. Grozi mu do pięciu lat więzienia w każdej z pięciu spraw, a szósta osoba grozi do 20 lat więzienia za fałszowanie dokumentacji FEC. Prokuratorzy federalni zalecili od 78 do 97 miesięcy.

Barnes i Fruman zostali aresztowani w 2019 roku na lotnisku w Waszyngtonie podczas wsiadania na pokład samolotu do Wiednia. Aresztowanie ma miejsce w trakcie dochodzenia prowadzonego przez Izbę Demokratów i ostatecznego oskarżenia – wprowadzenia na światową scenę ówczesnego prezydenta Trumpa i dwóch nieznanych biznesmenów z Florydy z szokującymi nagraniami.

Barnes ostatecznie nie zeznawał, ale poważnie rozważał ten ruch we własnej obronie. Na polecenie Giulianiego prokuratorzy oczekiwali, że ukraińscy politycy będą pytać o propozycje Barnesa dotyczące Quit Pro Quo.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły i informacje ogólne.