15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Leah Thomas z Pensylwanii mogła zdominować mistrzostwa Ivy, ale w NCAA czeka cięższa konkurencja

Leah Thomas z Pensylwanii mogła zdominować mistrzostwa Ivy, ale w NCAA czeka cięższa konkurencja

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Leah Thomas, transpłciowa pływaczka z Pensylwanii, rzuca ogólnokrajowy punkt zainteresowania Mistrzostwa Ligi Bluszczowej W weekend wyjechał jako mistrz w trzech różnych wyścigach.

Thomas wygrała 100, 200 i 500 wyścigów freestyle w ciągu tygodnia, przygotowując się do mistrzostw NCAA w marcu. Thomas przepłynął 47,63 na 100, 1:43,12 na 200 i 4:37,32 na 500. Chociaż Thomas ukończył z najlepszym czasem w Ivy Championships, nie był najszybszym transpłciowym pływakiem w kraju.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

Pływaczka z University of Pennsylvania Leah Thomas uśmiecha się na podium po wygraniu 500. stylu dowolnym podczas Mistrzostw Ivy League Women’s Swimming and Diving Championships w Blodgett Pool w 2022 r. 17 lutego 2022 r. w Cambridge w stanie Massachusetts.
(Katherine Riley/Getty Images)

W zeszłym tygodniu odbyło się wiele innych turniejów konferencyjnych. Niektóre z najlepszych drużyn w 25 najlepszych CSCA Była w biznesie, w tym nr 1 WirginiaNumer 3 TennesseeNr 4 Karolina Północna i numer 11 Louisville. Dla Thomasa może to być zapowiedź tego, co się stanie, gdy w przyszłym miesiącu spotkasz najlepszych pływaków.

Thomas zajął piąte miejsce wśród niektórych innych zawodników, którzy rywalizowali w turniejach konferencyjnych w zeszłym tygodniu. Virginia Katherine Douglas i Gretchen Walsh były 100 gwiazdami Freestyle. Douglas wygrał ACC Championship z wynikiem 46,81, a Walsh z wynikiem 46,86. Katherine Berkoff z NC State zarobiła 46,89, a Morgan Scott Alabamabyło 47,32

Thomas posiadał 200 bluszczów. W porównaniu z resztą kraju, transpłciowy pływak zajął wysokie miejsce. Tomasz 1:43.12 był dobry na trzecie miejsce. Alexandra Walsh z Wirginii miała 1:42,28, co było dobre dla tytułu ACC, a Kentucky Riley Gaines wygrał SEC Championship z 1:42,62. Brooklyn Dowthright z Tennessee, ukończony 1:43.45

W wolnym wyścigu 500 Thomas uplasował się na kolejnej trójce najlepszych wykonawców tygodnia. Skończyła z 4:37,32. Mistrzyni SEC Julia Morziński z Tennessee uzyskała wynik 4:35,95. Emma Wayan z Virginii, mistrzyni ACC, uzyskała wynik 4:37,23. Thomas miał lepszy czas niż Kensey McMahon z Alabamy, który miał 4:38,34 i Kristen Steig z Tennessee, który pływał 4:38,50.

READ  Draymond Green i Steve Curry podkreślają wartość Boba Myersa po zwycięstwie Warriors

Thomas miał dominujący weekend, organizując sporo spotkań towarzyskich. Pływak został nawet nazwany na cześć pływaka z najwyższymi punktami w zawodach.

Pływaczka z University of Pennsylvania, Leah Thomas, reaguje po tym, jak jej drużyna wygrała sztafetę na 400 jardów w stylu dowolnym podczas Mistrzostw Ivy League Women's Swimming and Diving Championships na basenie Blodgett, które odbyły się 19 lutego 2022 roku w Cambridge w stanie Massachusetts.

Pływaczka z University of Pennsylvania, Leah Thomas, reaguje po tym, jak jej drużyna wygrała sztafetę na 400 jardów w stylu dowolnym podczas Mistrzostw Ivy League Women’s Swimming and Diving Championships na basenie Blodgett, które odbyły się 19 lutego 2022 roku w Cambridge w stanie Massachusetts.
(Katherine Riley/Getty Images)

Lea Thomas pokonuje Isaaca Henniga 100 razy za darmo w IVY LEAGUE

Ale zawody, które Thomas będzie miał w następnej kolejności, będą rywalizować z najlepszymi pływakami w kraju.

Z wielkością, która prawdopodobnie zostanie osiągnięta w Atlancie w przyszłym miesiącu, nadchodzi kontrowersje, które przyćmiły sezon pływaka 2021-22 – czy transpłciowe zawodniczki powinny rywalizować z biologicznymi kobietami.

Thomas otrzymał wsparcie w Blodgett Pool w zeszłym tygodniu. Nad basenem, wśród flag reprezentujących każdą ze szkół członkowskich Ivy League, pojawił się transparent „8 Against Hate”, a kilku sportowców nosiło koszulki z tym samym logo.

16 członków zespołu Leah Thomas nie chce walczyć z nowymi amerykańskimi przepisami pływackimi dla sportowców transpłciowych

W zeszłym miesiącu debata wreszcie dotarła do progu NCAA. Organ zarządzający uczelniami lekkoatletycznymi ogłosił zaktualizowaną politykę udziału osób transpłciowych, mówiąc, że kwalifikacja będzie określana indywidualnie dla każdego sportu. Jeśli nie ma krajowego organu zarządzającego sportem, wtedy sport NCAA będzie postępować zgodnie z polityką Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). NCAA poinformowało, że jego polityka wejdzie w życie w marcu, zaczynając od mistrzostw kobiet w pływaniu i nurkowaniu Dywizji I, 16-19 marca.

1 lutego USA Swimming zaktualizowało swoją politykę wymagającą od sportowców transpłciowych, którzy konkurują na poziomie elitarnym, posiadania niskiego poziomu testosteronu — połowy tego, z którym Thomas mógł konkurować — przez co najmniej 36 miesięcy, zanim zostaną zakwalifikowani. Przyszłość Thomasa w basenie była od razu niepewna.

Jednak NCAA powiedział w zeszłym tygodniu, że Podkomisja Administracyjna CMAS zdecydowała, że ​​mimo wszystko nie zmieni wytycznych dotyczących testosteronu, zauważając, że „wprowadzanie dodatkowych zmian w tym czasie może mieć niesprawiedliwe i potencjalnie szkodliwe skutki”. Mistrzostwa NCAA kobiet w pływaniu 2022”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Decyzja utorowała Thomasowi drogę do rywalizacji w mistrzostwach NCAA.